dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Ferdek07    75

To gdzie wam tak płacą za te hf-y po ponad 6 zł u nas po 5,3zł to max!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

Sprzedałem dziś 24 szt, mieszańce, średnio wyszły po 630 kg po odtrąceniu, po 5.8 zł+wat, zakład z Golina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

Wczoraj byłem na spędzie i znajomy sprzedawał byki za hf 6 zł a za ładne mięsne 6,5 zł dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas12145    0

Sokołów ZM Koło

Na dzień 06.05 WBC:

za hf wyszło 9.77

a za mieszańce od 9.97 do 10.65zł

(ceny netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Czy ktoś ma podpisaną umowe z zakładem mięsnym w Łukowie i na jakich warunkach.


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis wozilem dla wujka 2 cieluszki na skup i przed nami facet mial byka 670 kg to byl HH pond 2 letni i dostal za niego 6,5 z Vatem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobota dnia 9 maj

byk: rasa simental 80 % waga 758 kg wiek 14miesięcy

byk: rasa limuze 100% waga 850 kg wiek 15miesiecy

byk: rasa BBB X hf waga 950 kg wiek 18miesięcy

byk: rasa BBB Xsimental waga 800 kg 16 miesięcy

byk: rasa Limuze X BBB waga 980 kg 19 miesięcy

 

wagi sią podane po potrąceniu 6%

cena dnia to 5,50 z vat

Dobra ściema

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
Dzis wozilem dla wujka 2 cieluszki na skup i przed nami facet mial byka 670 kg to byl HH pond 2 letni i dostal za niego 6,5 z Vatem.

To co ten byk jadł?? Samą słomę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał dwa lata a słomę to zawsze wyjadł wszystką jak daleko sięgnął głową <był wiązany> :P dostawał to co inne czyli kuku sianokiszonkę siano liście od buraków i wysłodki. Od 3 tyg dostawał kiszonkę z żyta siano wysłodki i liście które mi się tydzień temu skończyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxp    1

Sprzedałem byka simentalxcb do morlin cena 9,2 zł wbc ale więcej już tam nic nie odstawie za byka 650kg 14 miesięcy wyszło 280kg mięsa wbc:/ Ostro straciłem bo handlarz dawał 5,7 plus vat;/

Więc łatwo sobie obliczyć :/ Nie mam pojęcia co jest grane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

pwelxp no ja nie wiem jakim cudem Ci tak wyszło, może Hereforda woziłeś na WBC?? Bo normalny byk powinien wydać minimum 55% mięsa,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedałem byka simentalxcb do morlin cena 9,2 zł wbc ale więcej już tam nic nie odstawie za byka 650kg 14 miesięcy wyszło 280kg mięsa wbc:/ Ostro straciłem bo handlarz dawał 5,7 plus vat;/

Więc łatwo sobie obliczyć :/ Nie mam pojęcia co jest grane :/

Oszukali ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0
Sprzedałem byka simentalxcb do morlin cena 9,2 zł wbc ale więcej już tam nic nie odstawie za byka 650kg 14 miesięcy wyszło 280kg mięsa wbc:/ Ostro straciłem bo handlarz dawał 5,7 plus vat;/

Więc łatwo sobie obliczyć :/ Nie mam pojęcia co jest grane :/

 

A odstawiałeś już do nich jakieś sztuki? Ja swoje sprzedaje na żywą wagę mimo większej ilości sztuk. Zastanawiam się nad przejściem na wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Sprzedałem byka simentalxcb do morlin cena 9,2 zł wbc ale więcej już tam nic nie odstawie za byka 650kg 14 miesięcy wyszło 280kg mięsa wbc:/ Ostro straciłem bo handlarz dawał 5,7 plus vat;/

Więc łatwo sobie obliczyć :/ Nie mam pojęcia co jest grane :/

A czy był ważony przed sprzedaniem czy na oko miał około 650kg. To nie możliwe żeby wybił się tak słabo. Teraz to zwątpiłem bo miałem zgłosić im krowę żeby przyjechali. U mnie zawsze wychodziły trochę lepiej niż na żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelxp    1

Tak odstawiłem już kilka razy i było w miarę dobrze ale ostatnio dużo osób tez narzekało

Ale u sąsiada a odstawił tego samego dnia za hf wyszło dobrze a co śmieszne jego byk był dużo mniejszy i wyszło mu ponad 300kg mięsa, tak myślę ze może podczas transportu coś się stało może się połamał a w morlinach podobno na taśmie jak coś jest uszkodzone to odcinają

A byk był taki sobie jak ma mieszańca bardzo duży ale szczupły taki lepszy hf

wiec jak odradzam sprzedaż na wbc jeżeli nie ma się rzetelnej firmy:/ bo im nic nie można udowodnić

widmo handlarze czasem oszukują na wadze ale przynajmniej widać za co się sprzedaje mam kilka młodych byczków po blondze i limuzine ale już tam nigdy nie sprzedam pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

My tydzień temu sprzedaliśmy byczka LM na WBC do Łukowa. Ważył 765kg, tusza ważyła 463 kg. Cena jaką dostałem za kg to 10,65 + vat + premia mięsna 5%.

my nie narzekamy na tą firmę a nawet jesteśmy zadowoleni ze współpracy z tą firmą.

 

Zdjęcia byczka możecie zobaczyć w mojej galerii "małe porównanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja mam do sprzedania krowę. wiek 6lat, 550kg, ocielona w styczniu, daje 20lmleka z samej trawy i pytanie do hodowców ile jest warta. Chce dać do ogłoszenia i nie wiem ile wycenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj