dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

kamieniak89    31

Wczoraj przyjechał do nas gościu co zawsze kupował od nas byki , taki pośrednik i mówi że da za nie po 5,5, ale zaczęliśmy załatwiać sprzedaż poubojową do Niemiec, po długich negocjacjach umówiliśmy termin z niemcem, ale weterynaria zrobiła problem i musimy poczekać prawie do końca marca, a w międzyczasie większość byków kończy 2 lata, a niby do 2 lat lepiej płacą. Mówiłem dla przedstawiciela firmy skupującej by wzięli pod uwagę te nasze problemy no i fakt że byki będą miały 24 m-ce i 1-2 tygodnie


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja myślę ze cena utrzyma się jeszcze przez jakiś czas a potem pewnie troszkę spadnie.... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Za hf-a wzieliśmy po 5,20 za mięsne nawet po 6 zł


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Powiedzcie kto w lubuskim skupuje byki bo mam na sprzedaż i po ile płacą. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Za byki mięsne rasy Charolaise 740kg i 750kg dostaliśmy po 6,00 zł + VAT woj. Mazowieckie


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tydzień temu sprzedałem krowę wybrakowaną faktura była dzisiaj i wyszło 8,70zł, mięsność 50% (waga krowy 810kg) i +3% premii (na umowę)- oczywiście cena poubojowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Tydzień temu sąsiadowi zawoziłem dostał po 5.50/kg + vat (żywiec) byki "mleczaki" miały średnio po 800kg

 

A mam małe pytanko-- Ile odtrącają wam od żywca ???... bo tam gdzie byłem to każdej sztuce 5 - 10 % odejmują (wydaje mi się że to za dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś wuj sprzedał byczka. Ważył 708 kg dostał za niego 5,50zł/kg.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
A mam małe pytanko-- Ile odtrącają wam od żywca ???... bo tam gdzie byłem to każdej sztuce 5 - 10 % odejmują (wydaje mi się że to za dużo)

 

Mi chyba 8% za byki i 7% za jałówkę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U nas potrącają 7% ale ja nie sprzedaje na wagę żywą. Nie opłaca się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

Ja tydzień temu sprzedawałem po 5,70 + vat ale już słyszę ze coś cena spada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U nas ceny zwierząt wzrosły byki kosztują po 5,80+VAT czyli wychodzi około 6 zł za kg i brak byków


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Mam pytanie czy na wbc też potrącają coś?? jeśli byk waży 800 kg i jest ładny w mięsie to zapłacą mi za niego te 5,80+vat czyli jakieś 4640zł bez vat-u. ile w takim razie dostane za niego na wbc(tak mniej więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

tjw. kolega napisał, jak masz dobry towar dobre mięsne byki no to na wbc więcej dostaniesz (zależy też od cen) a za hf-a, który ma małą mięsność to lepiej na wagę żywą bo nawet możesz stracić. A co do twojego przykładu to tak to mniej więcej liczą:

masz ładnego byczka mięsnego z mięsnością 60%, 800*0,6=480kg

480*9,5zł=4560zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dostaniesz również i vat jeśli przyjdzie kasa na konto. Jeśli do reki to bez vat


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Zawsze dostajesz vat.

Jeśli chodzi o ten przykład to od żywej wagi 800 kg trzeba odjąć potrącenie np. 8% wtedy będzie 736*5,8=4268,8 + VAT, czyli teoretycznie 300 zł mniej za tą samą sztukę.

 

Fajnie się liczy, ale 60% mięsności to na pewno nie u HF-a chyba???? A ja akurat takich mam najwięcej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zawsze jeśli kasa idzie na konto. Jeśli kupujący płaci ci kasę na rękę to bez vatu


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
Zawsze dostajesz vat.

Jeśli chodzi o ten przykład to od żywej wagi 800 kg trzeba odjąć potrącenie np. 8% wtedy będzie 736*5,8=4268,8 + VAT, czyli teoretycznie 300 zł mniej za tą samą sztukę.

 

Fajnie się liczy, ale 60% mięsności to na pewno nie u HF-a chyba???? A ja akurat takich mam najwięcej <_<

napisałem, że u mięsnego, tak u hf to gdzieś z 55-57% max, a mieszaniec mięsny 60% ma spokojnie, przeważnie krzyżuje się rasy aby uzyskać mięsność jak największą, rasowy w zależności od rasy nawet 70%, no ja też jestem skazany na hf-y, bardzo mało mięsnych u nas, ostatnio wogóle nawet hf bardzo trudno kupić, wszyscy zostawiają sobie i odchowują opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj