dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

damian40000    86

Dziś dostałem rozlicznie z Morlin byk 360kg WBC 8,10zł krowa 306kg WBC 7,00zł dwie krowy pomiżej 300kg WBC 6,45zł. Słabo wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A byk w jakiej klasie?? Ja pamiętam, ze ostatnio dostałem rozliczenie to za R było coś kolo 9 zl. Tylko, ze póki co kasy nie ma jeszcze za byki, a już 5 tygodni minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Zakłady Sokołów WBC podstawa O 8,20 ;)

 

 

Handlował ktoś z Wędmas z Chróściny???? .-ubojnia,chroscina,3,.html'>http://mapy.pkt.pl/f,10200282050637500,wed...roscina,3,.html

 

Cenę podstawową WBC mają 8,90 ;) także przynajmniej 250zł na szt w plecy, wiecej do sokołówa nie sprzedam...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ktoś zna obecne ceny za byczki na wadze żywej?? W tym miesiącu chyba jednego sprzedam. Na nadmiar paszy w tym roku nie narzekam ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

5,20 PLN woj. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj było spotkanie z niemiecką firmą Vion, która w Niemczech ma ok 26 rzeźni, najbliżej mnie to coś koło szczecina po niemieckiej stronie. Niestety na tym spotkaniu nie byłem, ale wydelegowaliśmy wujka i oni chcą kupować bydło bez pośredników. Jutro dzwonię do przedstawiciela na Polskę, coś gadali że za dobrego byka wychodzi ok 1200 euro. Ile może poubojową ważyć byk limousine taki ponad 600kg. Jak się jutro dowiem ceny w euro za jaką klasę to się podzielę tą wiedzą. W wyniku wejścia na nasz lokalny rynek tej firmy cena za dobre mięsne byki podobno skoczyła do 5,3-5,4, czyli to dobry skutek wejścia konkurencji na rynek :) .


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Pewnie powyżej 300kg :) kupują na WBC??? Masz jakiś cennik???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Wujek mówił że tak ogólnikowo wspominali że za byka dobrego weźmie się 1200euro, jutro zadzwonię i dokładnie dowiem się cen, za jaką klasę. Ja mam teraz do odstawienia 6 sztuk, wszystkie mięsne, 3 czerwone, 1 po charolezie siwy i 2 czarne. Na sznurek wychodzi ponad 650kg i zastanawiam się ile by ważyły na WBC.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Cena skoczyła głownie przez wzrost cen euro. A dobry byk może ważyć nawet 1000 kg,wiec wtedy 1200 euro to nie za dużo;p Ja sprzed walem ostatnio takiego małego limousine, co kiepsko rósł. Na wadze miał prawie dokładnie 600 kg,a po uboju 340. Tyle, ze był ładny, mimo ze nie rósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Podlasie CIEPLOBITA 10zl i więcej nawet idzie wyrwać.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

10 zł??? :) to chyba za cielaka a nie za takiego 700 kg


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Za ciplobita rozumiesz to nie tak ze waga ale po zabiciu mieso ci waza lapiesz i taka jest cena bo nie ma juz wolowiny zastuj sie zrobil teraz na byki przynajmniej kolomnie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No to ładnie płaca

A powiedz mi kolego jaka to firma tak obdarowuje swoich dostawców bo Morliny płacą słabiej ja mam umowę i po 8,70 tyle ze praktycznie same HF ale czasami jakiegoś mieszańca mam tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z turości kościelnej czy jakoś tak i jeszcze jedna której nazwy nie znam. Bo PMB słabą płacą.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

PMB białystok pół bojowo płaci 9,30 plus vat a za żywą wagę 5 plus vat. Oczywiście mowa o bykach. Tykocin za byka 5,50 z vatem ale warunek 600 kg netto być musi minimum jałówki 4,40 z vatem. Oczywiście takie ceny słyszałem a w najbliższym czasie zamierzam sprzedać kilka sztuk wiec będę mógł konkretnie podać ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj