dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

blizniak1    0

Wczoraj sprzedany typowy HF 705kg, po 7.60 z Vat, potrącenie 6%.


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Danielson ile masz tych byków?? W okolicach BP sporo jest miejsc gdzie można sprzedać - łuków , wierzejki , sokołów , ja akurat do Agrostar Jedlanka sprzedawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

aro321, jakas dobra wybojowość tych bykow,a ile wazyly w zakladach na zywa wage?duza roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson89    0

tak mickas tylko na łukowie się już przejechałem...U nich to jest loteria, albo dobrze wyjdzie albo tną cene.. Głównie to krowy mleczne mam ale opasy zostawiam i troche sie ich uzbiera.. teraz 4 sztuki mam w tym krowa.. I jak u nich wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

@barttt róznica w wadze była minimalna +-5 kg a na jednej sztuce nawarzyli nawet 2 kg więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

u mnie zawsze jest roznica jakieś 30-50kg...a jest jakies 200km odemnie do lukowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

@barttt ma racje bo taka zawsze jest roznica wynikajaca z transportu i stresu zwierzat. ja kiedys przejechalem z krowa 2 km i wazona na tej samej wadze spadla o 20 kg. wiec kolego aro321 sprawdz wage bo napewno zle Ci wazy tzn nie doważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@barttt róznica w wadze była minimalna +-5 kg a na jednej sztuce nawarzyli nawet 2 kg więcej

To fizycznie niemożliwe . Koledzy wyżej już pisali dlaczego Grunt to mieć kiepską wagę i się człowiek cieszy że nie oszukują :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

może i z moją wagą jest coś nie tak a co do ZM Łuków to wolę im sprzedać niż lokalnym handlarzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

Ja w tamtym tygodnu sprzedałem hf po 7,0 słabe były a miałem ładneg miesnego to po 7,8 okolice Kalisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

Wczoraj poszły dwa byczki

683 i 741 po 7,5 :(, a jeśli idzie o różnice w wadze, to gdzieś kiedyś czytałem,że w czasie transportu byk potrafi 5% zjechać , stres i te sprawy :)

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rad626    0

wczoraj sprzedany mieszaniec z LM 620 kg ladnie zbudowany po 8 zl z wat

Edytowano przez rad626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

4 byczki hf sprzedałem w zeszłym tygodniu ,waga ok 600 cena 6.80 +vat

Kujawsko Pomorskie okolice Grudziądza,

Edytowano przez pawel85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Widzę że dużo sprzedaję z was na żywą.

Mam pytanie szczególnie do tych co dużo sprzedają na WBC. Na jakiej podstawi klasyfikator dobiera klasę R,O,P?

Czy na podstawie jak się wybił [%], czy na podstawi tłuszczu, czy na podstawie wagi WBC?

Przykładem może być cennik DUDY

http://www.pkmduda.pl/index.php?pid=831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

wpisz w google 'poubojowa ocena bydła' tam jest ładnie opisane i nawet obrazki są tusz w klasyfikacji EUROP tylko ze to jest zakładów miesnych łuków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Z tego co nam ostatnio pokazywał prof. na ćwiczeniach z chowu zwierząt klasyfikator ma barwne foty na których widać półtuszę z boku i góry i na tej podstawie < kształt i długość poszczególnych mięśni> jest dobierana klasa w systemie EUROP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmm. Dzięki koledzy. Teraz mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was sprzedając na WBC miał klasę U i E???

Najwyżej jaką miałem to R+ i to jest głównym wyznacznikiem ceny (klasa uformowania) a odtłuszczenie nie ma nic do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

Ja proponuje sprzedarz na chwile obecną na wage żywą cena na dziś 7,8 + Vat w Powiecie Kaliskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj