dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

pedro83    0

razor275

 

jaki zamęt???napisałem co myślałem z palca togo nie wyssałem!a z tych pajaców w rządzie cała europa się tylko śmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Chłopie nie ma zakazu uboju rytualnego. Ogarnij się .... Polska za dużo kasy z tego trzepała żeby zakazać tego typu uboju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

mam kilka sztuk hf i mm(50%lm) po 700 kg brutto kolo proponuje 8 zl brutto zaplacic. warto sprzedac czy poczekac? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

biorąc pod uwagę to co się tereaz wyprawia ja na twoim miejscu sprzedałbym po te 8 zł

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

cena leci w dół bo każdy sprzedaje co większe sztuki, biernacki golina bije ponad 1000 dziennie,

póki co zakaz uboju rytualnego który zacznie obowiązywać od 1 stycznia nie jest w żaden sposób wycofany

Żydzi nie chcą podpisywać nowych umów, napewno na tym całym zamęcie ubonie i rolnicy nie zyskają

A dopiero zacznie schodzić bydło wstawione w tzw. bumie dwa lata temu

Krów u nas nie przybyło ale cielęta przyjechały np. czechy węgry rumunia a nawet niemcy i eksport cieląt zanikł

 

Wszystko by się jakoś kręciło gdyby nie jacyś kretyńscy ekolodzy przez któych straciliśmy wiarygodność u nabywców wołowiny

Zakłady sobie poradzą, zwolnią cześć załogi, będą skupować mniej i dużo taniej a nam pozostanie obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

sprzedane 3 byki do ZM Łuków (przed wyjazdem ważone u mnie):

-MM waga żywa 665 kg, waga poubojowa 409 kg klasa E 13,60 zł netto

-HF waga żywa 671 kg, waga poubojowa 360 kg klasa o+ 13,10 zł netto

-HO waga zywa 752 kg, waga poubojowa 403 kg klasa 0+ 13,10 zł netto

Edytowano przez aro321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

dziś poszły młode byczki, trochę ponad 600

ceny:

hf 7zl z vat

mięsny prawie 8 z vat

Lepiej chuchać na zimne niż zaś sprzedać po 5 zl.

Edytowano przez Baartekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

razor275

 

jaki zamęt???napisałem co myślałem z palca togo nie wyssałem!a z tych pajaców w rządzie cała europa się tylko śmieje

 

 

Z tych co wybrali owych pajaców do rządu Europa śmieje się jeszcze bardziej. I jak myślisz że PIS da Ci więcej to czas na leczenie bani

 

I jeszcze dwie kwestie: skoro napisałeś co myślałeś a nie jest to zgodne ze stanem faktycznym to wszystko jedno czy "wyssałeś to z palca" czy z innej części ciała - brednie to brednie.

 

No i na koniec czego chyba nikt nie raczył zauważyć. Prace nad poprawką dotyczącą uboju rytualnego były sztuką dla sztuki. Zajmujący się tym dobrze wiedzieli że w UE od nowego roku będzie obowiązywało pozwolenie na ubój rytualny czyli i u nas więc po cholerę zajmować się czymś co już uregulowane zostało? Obiektywnie patrząc zgraja pajaców brała kasę za działania na zasadzie: kopiemy dół i go zasypujemy bo tak trzeba.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

Pedro83 i po co siejesz zamęt , własnie przez takich jak ty lecą ceny ...

 

Sory mickas092 za długo trzymałem otworzoną kartę .

nawet w tv o tym mówią wiec pedro ma racje sam nie siej zamętu bo też ktos przez ciebie może stracic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Dzisiaj sprzedałem byka MM bardzo ładnie zbudowany 798kg cena 8.30 z vat trochę mało ale po przerwie świątecznej i nowym roku może być jeszcze mniej :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Witam. Mam problem posiadając 4 sztuki krów ze słabą wydajnością chciałbym je sprzedać ale nie wiem czy nie lepiej było by poczekać do styczeń/luty ?

Grozi mi jeszcze przekroczenie kwoty około 10 tyś. na co lepiej się zdecydować ? po ile u was teraz krowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

@pawelol111 masz rację wygrzebywanie czego się da i zakopywanie, tak żeby media miały o czym trąbić a w sejmie za co premie dać. Dla mnie już dawno nazwa parti przestała mieć znaczenie i jeśli nawet zagłosuje na porządnego człowieka to i tak wejdzie ten z 1 miejsca. Wszyscy głosują jak partia każe trzepią kasiorę a jak ktoś jest nie wygodny to nigdzie się nie przebije. Wałkowanie tego potem tamtego żeby nikt nie zaczął gadać o naprawdę ważnych rzeczach, że Polska idzie na dno. Ale nic nie zdziałamy zresztą nie ten temat, żeby o tym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Polska idzie na dno :) ? Wydaje mi się że tak się dzieje z całym światem .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Najbardziej się cieszą zakłady bo mogły obniżyć ceny skupu a u nich bez zmian. Ludzie wypchną byki a w styczniu i lutym będą szukać towaru.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też czekam na lepszą cenę.... oby się nie posrało bo 11 sztuk czeka na wywóz... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

też czekam ale cena w dół leci szybko rośnie powoli, o ile wogle wzrośnie

 

jak nie cofną zakazu uboju rytalnego to będzie podobnie jak ze świnkami - przed świętami a cena w dół, choć trzody mało, sam zmniejszyłem o 10 loch. A bydła nawstawiane jest opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

2dni wstecz sprzedany średni byk HO 670kg za 7.30 plus vat i niezła krowa 705kg za 5.60 zł plus vat. Odbiorca twierdzi że ma bydła normalnie, że nie widzi wzrostu-paniki sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj