dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

dromik    4

ja mówie o cenie już z VAT-em bo takie ceny otrzymałem w lutym br roku z 3 szt 2 czyste lm i jeden mieszaniec a sprzedawałem tylko 5 szt

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wczoraj sprzedawałem jałówki w ilości kilka sztuk po 12,5zł+vat Limusine i czarny angus.

W jakiej wadze te jałówki?

Bo jeśli to były rzeźne jak w tytule tematu to jakoś niemożliwe raczej ........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

W jakiej wadze te jałówki?

Bo jeśli to były rzeźne jak w tytule tematu to jakoś niemożliwe raczej ........

 

Jeszcze nie dostałem specyfikacji jak się wybiły więc nie wiem i wagi. Na moje oko miały coś koło 600kg może więcej. po własnych mamkach jeszcze były. Cena w miarę przyzwoita, bo moje bydło zawsze się wybija 60-64% mięsności. No i cena WBC jeżeli o to ci chodziło, jeżeli nie umiesz rozpoznać ceny WBC o ceny wagi żywej to się nie wypowiadaj na ten temat. Jesteśmy w temacie ceny bydła rzeżnego więc mówie o bydle które jest sprzedawane na mięcho do zakładów mięsnych.

Edytowano przez szczepo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeszcze nie dostałem specyfikacji jak się wybiły więc nie wiem i wagi. Na moje oko miały coś koło 600kg może więcej. po własnych mamkach jeszcze były. Cena w miarę przyzwoita, bo moje bydło zawsze się wybija 60-64% mięsności. No i cena WBC jeżeli o to ci chodziło, jeżeli nie umiesz rozpoznać ceny WBC o ceny wagi żywej to się nie wypowiadaj na ten temat. Jesteśmy w temacie ceny bydła rzeżnego więc mówie o bydle które jest sprzedawane na mięcho do zakładów mięsnych.

Każdy NORMALNY uczestnik jak podaje cenę to pisze konkretnie za co w jakiej wadze i jeśli WBC to też to zaznacza.

a ty nie piszesz podstawowych informacji i się mądrzysz nie wiadomo dlaczego


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Każdy NORMALNY uczestnik jak podaje cenę to pisze konkretnie za co w jakiej wadze i jeśli WBC to też to zaznacza.

a ty nie piszesz podstawowych informacji i się mądrzysz nie wiadomo dlaczego

 

a każdy ,,NORMALNY" uczestnik (jak ty to nazywasz) rozpozna czy to jest cena WBC czy cena wagi żywej.

Edytowano przez szczepo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może rozpozna jak by pisało za co konkretnie ta cena :wacko: niestety nie każdy jest jasnowidzem i nie wie czy sprzedajesz cieleta czy duże bydło . A jak to problem napisać za co konkretnie podana cena to po co w ogóle pisać???? :P

Nie będę sie wdawał w bezsensowna dyskusje . NARA


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No widze że taraz ceny sa takie same bo kolega wyżej też dostał 7,40 + vat za hf ja sprzedawałem 4 hf w sobote to mi najpierw chciał dać 7,20 ale wynegocjowałem na 7,40+vat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

jesli zakaz uboju rytualnego zacznie obowiązywać to cena bydła spadnie w 2013 dość ostro, bo bydła jest opór, a brak popytu = brak ceny

 

Dzisiaj 70-80 % wołowiny idzie na eksport, z czego ok 40 % do Turcji, Izraela

 

Zakaz uboju spowoduje że znają sobie innych dostwaców np. Brazylie, Francje

a my zostaniemy z ekologami i bydłem po 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Dzwoniłem ostatnio do gościa co kupuje na Grecję żeby zorientować się jak płaci za czyste lm. I tak za ciężki byki 9 zł. za jałówki ale takie max 450 kg. też 9 zł za byczki odsadki do 350 kg, 12 zł. wszystkie ceny netto. Czyli tak jak w zeszłym roku. Tak, że niema co się spinać z jałówkami do dalszej hodowli najwyżej pojadą do Grecji. A swoją drogą to ta Grecja w takim kryzysie a stać ich na taką drogą wołowinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

zgadzam sie z marekg23 jesli bedzie zakaz uboju rytualnego to masakra cena spadnie na 4zł niewiem gdzie płacą jeszcze powyżej 7zł za hf bo biernacki od dzisiaj juz 6.60 masakra jednym słowem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

od zeszłego tygodnia 0.30 w dół na wage żywą ;/ .... moim zdaniem to przez termin w swieta handel zatrzymuje się i jest np 14 dni bez skupu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/tak-dla-rytualnego-uboju,40621.html

nie bedzie zakazu rytualnego uboju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Pojawiają się początki sprzedażowej paniki, w ciągu tygodnia cena za MM spadła z 7,8 zł/netto do 7,2 zł/netto. Podaż ogromna.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

zgadzam sie z marekg23 jesli bedzie zakaz uboju rytualnego to masakra cena spadnie na 4zł niewiem gdzie płacą jeszcze powyżej 7zł za hf bo biernacki od dzisiaj juz 6.60 masakra jednym słowem

Reklame po agrobiznesie biernackiego puscili, to musi sobie to odbic na cenie.Lepiej tą kasę by przeznaczyli na premie dla rolnika i terminowo płacili. Co za idiotę tam zatrudniają co na to wpadł. Myślą,że reklama tv w tej branży załatwi im dostawców bydła. Dobra cena i terminowe zapłaty a bydła będą mieli ile tylko dadzą radę przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Dziś dzwoniłem o krowę i tak u jednej większej fiirmy cena za krowy max 5.50,za byki hf 7.00 do 7.50,mieszańce 7.50 do 8.00zł plus vat, inny chandlaż za byki płaci identycznie,natomiast krowy max do 6.00zł plus vat, oczywiście tych max cen zawsze trudno dostać. Jednak z tymi krowami nie kumam -inna żeźnia czy jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

PawelWlkp tyle ze biernacki tylko nie zbił ceny w dół a wszyscy a jak żydki i turki przestaną brać to za połowę ceny będą skupować żywiec!bo co z tym zrobią jak muzułmanie wchłaniają 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nie ma zakazu uboju rytualnego !! Nie sr**cie żarem jak po*j**ani.

 

Byk MM 620 kg brutto po 7,5 zł brutto odbiorca Agrostar Jedlanka. Byk miał ładny przód ale brakowało mu d*py.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Pedro83 i po co siejesz zamęt , własnie przez takich jak ty lecą ceny ...

 

Sory mickas092 za długo trzymałem otworzoną kartę .

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Aaaa spoko :) Tak nawiasem gadając z klasyfikatorem mówił że teraz podaż napędza kasa bo rolnicy chcą kupić nawozy , ropę przed nowym rokiem itp. Firma do której sprzedawałem ma możliwość że kasę przeleją nie w ciągu 10-11 dni jak normalnie ale w kilka i z tego co wiem teraz każdy kto sprzedaje tak chce bo rolnicy wypłukani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj