dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

marulekk    5289

Byłem dziś na skupie w Ostrówkach (powiat Radzyński) kupuje tam W. Kościesza , sprzedałem z przymusu (prawdopodopodobnie miał coś nie tak ze stawem skokowym w tylniej nodze bo wogóle niestawał na nią) byczka HFa bardzo mizernego 450kg za 5,50zł/kg +Vat

 

Natomiast pewien rolnik przywiózł dwa czarne wypasione piękne byki ok. 940 i 980kg, cena 8,50 i 8,70 za nie, zastanawia mnie tylko ile miały lat :) . Cena nie rewelacyjna względem kilku miesięcy wstecz.


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no wszystko zalezy od sztuki ale taki mieszaniec zapewne limuze z hf to mogl zrobic ta wage w 24 miesiace ale jakas lepsza mieszanka podejrzewam ze dala by rade szybciej jak patrze na te blondyny u tych dwoch kolegow to mysle ze 1000 w 24 nie byloby problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Z wypłacalnością ŁUKOWA? nigdy nie słyszałem żeby były u nich problemy z płatnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja sprzedaje bydło do łukowa od 4 lat i jeszcze nigdy nie zdażyło się żeby nie zapłacili w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Jałówka mm 575kg 6,6+vat jałówka hf 515kg 5,6+vat Firma bolo pierwszy raz do niego sprzedawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a co prognozujecie na najblizsze miesiace jak beda wygladały ceny skupu po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

mi dzisiaj dawano za krowę mm (umaszczenie sm, ale widać że po ho)waga w granicy 600kg 5,- brutto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

Simental , angust, piemont i 2 limuseny waga była od 680 do 750 z tym ze sztuki były młode najstarszy miałby 2 lata dopiero w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Dzisiaj sprzedałem krowę MM 720kg cena 6,40 z VAT Prawie jak za byka :P

Krowy tak bardzo nie tanieją jak młode bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Może ktos się bawi w analize rynku bydła i przewiduje jak będą sie kształtowały ceny byków można spodziewać się jakiś spadków czy cena się utrzyma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

krowa 670 kg brutto po 5,4 netto 8% strączka łódzkie milex


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Byk krzyżówka z SM 910kg i krzyżówka z LM 820kg po 8zł brutto i HF 680kg po 7,20 brutto potrącenie 8%

Podobno przez miesiąc złotówkę staniały ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Ceny bydła, raczej nie powinno być drastycznych spadków, jedynie początek roku 2013 mogą być drobne wachania, spowodowane to będzie podpisywaniem nowych pół rocznych umów eksportowych na mięso. Kurs złotego nie będzie bez znaczenia.

 

Osatatnio mój sąsiad marudził, że rozczarował się ceną, ponieważ popatrzył na cenny podawane przez lokalną prasę. Za krowe HF dostał 5,20zl+VAT, cena podawana w prasie podawana była ok. 50gr wyższa, mówił ze krówka ładnie podtuczona, +650kg. Dodał, że nawet nie bardzo szło się targować. Jednak jak doskonale wiecie różnie bywa z tymi sąsiedzkimi opowiastakmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

bo faktycznie dostał za mało za krowy płacą do 6zł netto. Czyli za hfke powinien dostać około 5.5-5.6+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51

daro strasznie slabo za te byki wzioles ja tyle wziolem za 600 kilogramowe chyba ze mialy ponad 30 mies


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

bo faktycznie dostał za mało za krowy płacą do 6zł netto. Czyli za hfke powinien dostać około 5.5-5.6+vat

 

wszytsko zależy od wagi, przy 650 netto się zgodzę że 5.5 by dostal + vat ale nie więcej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

 

wszytsko zależy od wagi, przy 650 netto się zgodzę że 5.5 by dostal + vat ale nie więcej

dwa tygodnie temu za hfke 630kg brutto dostałem po 5.6+vat. Wcale nie była super wypasiona. Za takie ponad 800kg płacili po 6+vat. Wczoraj dzwoniłem to cena nadal taka sama krowy do 6zł netto byki do 8zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

ja sprzedaje bydło do łukowa od 4 lat i jeszcze nigdy nie zdażyło się żeby nie zapłacili w terminie

 

Zadażyło sie z sasiadowi za bydło wypłacili po 2,5 tygodnia, ja do nich odstawiałem wczesnie długi czas, ale z perspektywy czasu uznałem że z nimi nie warto chandlować,a dlaczego:

-termin wypłaty jak wpłacili w terminie to dosłownie w ostania minute.

-klasyfikacja mięsnosci (jest wiele klas np R+ czy coś takiego) teraz gdzie odstawiam jest pełna klasyfikacja, a tam aby ujeb*c polskiego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj