dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

mont    16

cos chodza słuchy o przecenach słyszeliscie cos ,dzis poszły byki mm 7,80 netto , albo 100procentowa firma albo kasa od reki , ja od dawna tak robie kasa na reke z vat , wpłata i no problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

odnosnie tego płacenia za gotówke z vatem jak dobrze mysle to na kwicie na którym sam sobie wpłacam pieniądze ma byc firma skupujaca wpisana jako nazwa wpłacającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Tak wpłacasz na swoje konto w nazwie wpłacajacego jest dokładna nazwa i adres, regon firmy skupujacej czy zakładu miesnego. (moze być pieczątka, sami dadzą kwitek wypełniony jak trzeba ), niektórzy ze skupujacych daja jeszcze do podpisu oświadczenie ze zobowiazujesz sie do wpłaty i przesłania kwitka wpłaty tak zeby sie zabezpieczyć i nie załuje nie ma jak kasa do reki, chociaż są niektórzy chandlarze ze nie zapłaca na miejscu, ale idzie wynegocjowac przelew max za 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseik1    6

hej mam taki problem nie wiem czy sprzedać byczka teraz w wadze około 600 kg czy poczekać może cena trochę podskoczy w górę, co o tym myślicie w agrobiznesie mówili ze Turcja już prawie zamknęła swój rynek na wołowinę i ze ceny będą malec do końca rok. A wy co sądzicie ceny jeszcze pójdą w górę czy już raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

@gutek131 po to ze nie każda firma płaci na drugi dzień a pozatym teraz firmy skupujące po bydło jeżdzą po całej RP wiec obcemu trudno zaufac a sprzedaje sie tak zeby zarobic czyli kto da wiecej

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

@PREZES91WLKP zawsze ma śliwowicę...............ale to nie dla mnie-na drugi dzień łeb pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

dziś sprzedane 3 sztuki simentale 50% , za jednego dostałem 7,8 zł waga 634 kg pięknej budowy, dwa pozostałe 634 i 672 kg po 7,6 zł, +VAT jak by miały chociaż po 100 kg więcej to po 8 zł, firma piemont

Edytowano przez kabus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

@PREZES91WLKP zawsze ma śliwowicę...............ale to nie dla mnie-na drugi dzień łeb pęka

Tosz to trunek typowo przeznaczony dla ,,górali,, i też góral mówi,,że byle komu śliwowicy nie daje,, :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

No byłem świadkiem jak niejednego już sponiewierała śliwowica ale żeby głowa na drugi dzień bolała to pierwsze słyszę :D


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

W Ostrówkach Pan Kościerza płaci za HF 7-7,5zł brutto za krzyżówki 8zł brutto. Kogo polecacie w województwie lubelskim z lepszą ceną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

hej mam taki problem nie wiem czy sprzedać byczka teraz w wadze około 600 kg czy poczekać może cena trochę podskoczy w górę, co o tym myślicie w agrobiznesie mówili ze Turcja już prawie zamknęła swój rynek na wołowinę i ze ceny będą malec do końca rok. A wy co sądzicie ceny jeszcze pójdą w górę czy już raczej nie.

witam z tego co ja zaobcerwowsałem to wydsje mi sie ze cena co roku na zime idzie w doł a na wiosne dopiero podskoczy do normalnej ceny a może nawet wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Lokalna ubojnia niedaleko mnie. Ceny takie jak u innych, tyle, że za dobry towar rozliczony z mięsa wychodzą całkiem inne pieniądze. Warto tzymać dobre sztuki, to i dobrą cenę można dostać. Za zwykłe mieszańce mięsne po krowach mlecznych do takiej ceny na dzień dzisiejszy nie da się nawet zbliżyć.

Edytowano przez zbitom793

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Dokładnie. W moich stronach za czysto mięsne np: LM albo krzyżówkę mięsna x mięsna cena jest ok 1 zł wyższa jak za mieszańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

@zbitom793 ale płacili ci za wagę żywą, czy poubojowo i po przeliczeniu tyle ci wyszło? Byczek pierwsza klasa BTW.

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel BM Kobylin (przejazdem) i wycenił mi simentale na 7.7 netto, niestety oni więcej nie płacą na żywą w tej chwili choc towar mu się podobał.

Myślę że u odbiorcy który przeważnie odemnie bieże dostałbym 8.0 netto (ale niech sobie rosną na razie), może za 2-3 sztuki 20 groszy by dołożył ale tak jak piszecie kupuje się takie cielęta jako mięsne a to są po mlecznych matkach i nie zawsze na końcu z tego BYK urośnie.

 

Swoją drogą kusi mnie żeby oddać tę partię poubojowo gdzieś, ale nie wiem gdzie i jak na tym wyjdę, bo zawsze opylałem na żywa bo i towar był różny, teraz wyszły ładne sztuki i kusi.

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

spróbój do OSI Foodworks Poland sprzedaje tam sporo sztuk jak dobry towar wychodi nieźle jak słaby terz się nie traci,takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

krowa HF 800kg po 6.5 zł netto, byczek HF 670kg 7 zł netto

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj