dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19680

@Jelcz a ile ma miesięcy??Jeżeli mniej niż 30 jest szansa pchnąć za jałówkę bo warto a jak więcej to już krówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

@Jelcz ,2lata wstecz miałem taką sytuację jak ty-wtedy policzyli mi jako za jałówke-warunkiem było to aby wiekowo miała poniżej 30mc-jak jest teraz nie wiem,dzwoń że masz jałówkę i upieraj się soltys48, zgraliśmy się-ty zawsze na posterunku :rolleyes:

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

to jest jalowka 19miesieczna i 3 miesiące cielna Simental...Sołtys niewiesz ile teraz płaci slaby za Jałówki i za krowy mięsne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja mam nr do niego tylko pytam czy niewiesz jaka jest cena na chwilę obecną...Będziesz sprzedawał jakieś jalowy?

 

Ja mam nr do niego tylko pytam czy niewiesz jaka jest cena na chwilę obecną...Będziesz sprzedawał jakieś jalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

na dzień dzisiejszy nic się nie kroi do sprzedania,mam na oku kilka słabszych sztuk na poprawienie do kupienia jak zejdą z pastwiska i wtedy po miesiącu może dwóch będą handle :) :) :) czyli styczeń,luty.....ale to są plany znając życie może coś w każdej chwili wyskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ja sprzedawałęm tydzien temu pierwiastke to poszla jako jalowka do 30 miesiecy tak licza a wczesniej z miesiac temu była pierwiastka tylko ze bardzo długo doiła i tak zreszta jeszcze dawala okolo 15 litrow ale miala juz 42 miesiace to poszla jak za krowy po 5.90 netto miala 740kg a krowa 870kg po 6.20 netto

@jelcz a czemu ty sprzedajesz cielna jalowka i jak to mozliwe ze w wieku 19 miesiecy jest po pierwszym wycieleniu i juz znowu cielna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

ma 19 miesięcy i już jest zacielona 4 miesiące...Do siebie zostawię cielaka i ją sprzedam..Mam na oku jałowke 22miesiące cielną simental po 7zł opłaca się wg was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@Jelcz,jak się wycieli to zostaw cielaka sobie,ją ponownie zaciel i pchnij do chowu.Zawsze dostaniesz lepsza kase niż za mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Dzisiaj dzwoniłem do słabego i mi powiedział za jałówki 7 zł+vat a za jałówki pierwszy raz ocielone (pierwiastki) 6,80 zł+vat i powiedział takiego czegoś niema że do 30 miesięcy to cena jako jałówka powiedział może mieć nawet 20 miesięcy jak jest już ocielona to jest jako pierwiastka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

dziś byli u mnie kupujący z okolic bochni z okolicznym naganiaczem-poszukiwali bydła i tak:

krowa do 6,5

jałówka 7

byki hf 7,2 mm 8

cena narazie w dół ale bydła mocno szukają czyli oś zaczyna się dziać

@Jelcz jak im powiesz,że to pierwiastka to za taką Ci zapłacą......ten sam Słaby brał ode mnie i jakoś poszła za jałówkę tylko nie miała 30 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu36012    22

Koledzy interesuje mnie cena zwykłej jałówki jakie są i byka

Mam zamiar chować bydło jałówki bo nigdzie w okolicach nie ma byczków na sell wienc myśle że jałówki nie będą najgorsze co wy na to? jakie są ceny dużo tańsza jest jałówka?

 

Koledzy interesuje mnie cena zwykłej jałówki jakie są i byka

Mam zamiar chować bydło jałówki bo nigdzie w okolicach nie ma byczków na sell wienc myśle że jałówki nie będą najgorsze co wy na to? jakie są ceny dużo tańsza jest jałówka?

 

Koledzy interesuje mnie cena zwykłej jałówki jakie są i byka

Mam zamiar chować bydło jałówki bo nigdzie w okolicach nie ma byczków na sell wienc myśle że jałówki nie będą najgorsze co wy na to? jakie są ceny dużo tańsza jest jałówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

@soltys48 ,jałówki 7zł to jest cena max? Mam teraz taką około 600kg po angusie,i tak jakby doszła do swej wagi i minimalnie przybiera na kg,trzeba ją pogonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

na to wychodzi,że 7 to w tej chwili maximum co można wyciągnąć za jałówkę i to musi być suuuuuper!!!!!!!!!!!!!Ale uważam że cena pójdzie w górę po coś szukają tak mocno bydła-prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

mysle ze do jesiennych spadkow cen powinnismy sie juz przyzwyczaic , dzieje sie to co rok , kiedys wmawiano namo o spedzaniu bydła z gór , poprostu jest wieksza ilość bydła przed zima na rynku i po co dac np 8 za kg jak postrasza to po 6.50 moga wyciagnac , kontrakty na eksport nie sa podpisywane na tydzien , ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wiele osób przeprowadza bydło na lato do nieocieplanych budynków np stodół. Teraz chcą się tego pozbyć przed zimą i to również wpływa na cenę. Kolejna sprawa to fakt że początek zimy to najlepszy okres na handel ponieważ byk łapie szybciej masę ze względu na nadchodzącą zimę. Miesiąc temu kolega sprzedawał po 8,5zł, teraz nie mam pojęcia jak się sprawy mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

jakies naganiacze byli u mnie dzis z firmy oddalonej ok 70 km odemnie , o dziwo szukali bydla i 6.6do 7 niby hf , mieszaniec ok 7.5 obiecali i gotowka na reke / ja akurat nie sprzedaje bo zrobilem to w sierpniu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj