dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

PrzemoO    29

Wczoraj klient dostał po 7,4 netto za byki czarno białe ale mieszanki z mięsnymi. Najmniejszy ważył coś ok 790 kg brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

witam wszystkich mam pytanie gdzie ,komu spzedac w woj zach pom bydło. Sprzedałem ostatnio handlarzowi dwa byki na oko czterysta parę kilo za 2600 sztuka. Były to mieszanki mięsne z lm wiek ok 18 miesięcy nie widziały śruty ani obory pzy matkach cały czas. Chyba trochę mało wziąłem, nie ma dużo max 6 rocznie szukam uczciwego kupca co przyjedzie do mnie z wagą a nie na oko. Jedyny problem ze sa trochę dzikie jedyny kontakt z człowiekiem to kolczykowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ostatnie byki sprzedane po 13,10zł klasę O WBC, wyszły srednio po 14,30 netto, takze na żywą wagę musiałby kosztować około 9zł.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzu    0

witam mam pytanie do użytkownika pioter gdzie sprzedawałeś te byki po takich cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Morliny, 12,80zł za O w WBC plus 3% za umowę., choć w cenniku maja podstawę 11,50, różnica kwestia negocjacji ;)

 

maja zapisy na ubój na koniec roku i za umowę dają 8%.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sesiek    0

witam. jakie są ceny opasów w łódzkim? mam na sprzedaż 4 sztuki w wadze około 700kg 2 czarno białe a 2 mieszańce i nie wiem kiedy sprzedać czy teraz, czy potrzymać jeszcze z miesiąc, a może dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Morliny, 12,80zł za O w WBC plus 3% za umowę., choć w cenniku maja podstawę 11,50, różnica kwestia negocjacji ;)

 

maja zapisy na ubój na koniec roku i za umowę dają 8%.

Pioter - a jak się sprzedaje bydło do Morli to oni mają swoich pośredników przez których skupują, czy można z nimi się dogadać bezpośrednio? Co znaczy też umowa o której wspomniałeś że daje kilka % do ceny? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ostatnio byki poszły po 7.80, jałówka po 6.40, krowa 5.50; [+vat] do Łukowa (cos ostatnio po sprzedarzy na wbc źle wyszły). Ogólnie to strasznie ostatnio sie proszą o sprzedarz czyżby aż taki zbyt był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Koledzy szukajcie w swojej okolicy jakiegoś exportera bezpośredniego na Turcję czy Chorwację,na takiej sprzedaży wychodzi się lepiej niż poubojowo w zakładach mięsnych.Za dobry towar i większe partie można niezle zarobić,a po ważeniu wiesz ile zarobiłeś a nie drżysz na ile się wybił i w jakiej klasie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Byki teraz kosztuja maksymalnie 8 zł na konto , jałówki 6,50 na konto , krowy 5,80 na konto.Byki poszły na dół o 30 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Parkur rozumie ze 8zł netto, bo cały czas takie ceny podajemy. od wrzesnia piszesz ze byki taniej, a pomimo 30 gr w dół, płacisz więcej jak we wrzesniu :D

 

 

@krzysiek79w ale konkrety prosimy, ile a takie byki płaca eksporterzy??? jak pisałem 9zł netto to minimum żeby cena żywego wyrównała się z WBC, do tego przy eksporcie dochodzi badanie krwi, co tez kosztuje, choć pewnie mniej jak samo łapanie byków...

 

co do morlin i umowy to podpisuję sie z przedstawicielem zakładu przed sprzedażą umowę na dostarczenie określonej ilości szt. (nie wiem ile szt minimum) i do tego jest plus 3% do ceny, w sokołowie jest tak samo, tylko że sokołów gorzej płaci za za wyższe klasy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Pioter - a jak wyglada taka umowa - czy ona obowiązuje tylko na jedną konkretną sprzedaż np w tym roku czy jest to zobowiązanie na sprzedaż określonej liczby sztuk corocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

moze być na konkretną sprzedaż lub na dłuzszy okres.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

@Parkur rozumie ze 8zł netto, bo cały czas takie ceny podajemy. od wrzesnia piszesz ze byki taniej, a pomimo 30 gr w dół, płacisz więcej jak we wrzesniu :D

 

 

@krzysiek79w ale konkrety prosimy, ile a takie byki płaca eksporterzy??? jak pisałem 9zł netto to minimum żeby cena żywego wyrównała się z WBC, do tego przy eksporcie dochodzi badanie krwi, co tez kosztuje, choć pewnie mniej jak samo łapanie byków...

 

co do morlin i umowy to podpisuję sie z przedstawicielem zakładu przed sprzedażą umowę na dostarczenie określonej ilości szt. (nie wiem ile szt minimum) i do tego jest plus 3% do ceny, w sokołowie jest tak samo, tylko że sokołów gorzej płaci za za wyższe klasy.

No nie wiem jak Ty to liczysz ostatnia sprzedaż z 5-ego pazdziernika była 785 kg.na netto razy 8.50 brutto przy simie a limuzaki ciężkie poszły po 9.80 brutto do Świderskiego i płacone za wagę żywą.Byki na Turcję są ubijane w Polskich ubojniach(rytualnie),a żadnych badań od nas nie chcieli.Nie wiem czy ta krew jest dalej potrzebna,potrzebowali tylko podstawowego świadectwa zdrowia. Co do cen to nie orientowałem się teraz bo nie ma nic do sprzedania,chociaż jakieś korekty były ale raczej w dół dokładnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak bite w Polsce to bez badania krwi, więc problemu nie ma, co innego jak jada żywe za granicę. mi teraz za sima oferowali 8,5zł netto, za wagę żywą, ale jak pisałem, na poszły na WBC i na pewno jest do przodu.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a jak polecacie sprzedawać byki mieszańce hf z charoleise. sprzedawać na WBC,czy na wagę żywą?do tej pory u mnie szły na żywą bo raz poszedł jeden na wbc to wyszło mniej o jakies 300zł a na żywca niby wiesz odrazu ile waży i jaka cena więc wszystko jasne.Jednak widze,że chwalicie wbc a mam teraz 5 szt do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jak bite w Polsce to bez badania krwi, więc problemu nie ma, co innego jak jada żywe za granicę. mi teraz za sima oferowali 8,5zł netto, za wagę żywą, ale jak pisałem, na poszły na WBC i na pewno jest do przodu.

Z tego co mi wiadomo to Turcy wywożą półtuszami.WBC-jedni ganią drudzy chwalą to wszystko zależy od dwóch rzeczy,wybojowości byka i klasyfikatora.Jak jesteś dużym dostawcą to Cię szanują a jak małym to na zachętę dadzą raz dobrze a potem rżną ile wlezie bynajmniej tak miałem z prosiakami w Łukowie jak zawiozłem 5 szt. wyszło extra za tydzień 7 szt z tej samej partii i kicha pytałem dlaczego tak klasyfikator powiedział że tak się wybiły i co zrobisz.Moje zdanie takie że co waga pokaże minus 8% i masa samochodu razy cena jest pewniejszym rozwiązaniem i sprawiedliwszym dla obu stron.Nie wierzę że wszystkie byki tak dobrze się wybijają,niby ładnie umięśnione ale każdy w innej klasie czasami widzę listę wybojowości z ubojni w Różance właśnie oni robią teraz turka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj