Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    529

Dziś mama rozmawiała z facetem co skupuje. Powiedział żeby poczekać z miesiąc czasu i cena wróci.

kamieniak89    27

Właśnie się tak zastanawiam żeby przetrzymać je, tym bardziej że są sztuki które chciałem sprzedać później i chyba trzeba będzie przetrzymać i wszystkie razem sprzedać, tylko oby mi obory nie rozniosły, bo te co miałem teraz pchnąć to się non stop piorą ;)

PrzemoO    8

U mnie ostatnio cena była 5 za mięsne i 4,7 za h-f

Płakać się chcę patrząc na to co wyprawiają z rolnikiem. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

PrzemoO    8

Tak, bez vatu.

Rozmawiałem z prowadzącym skup i stwierdził że to jeszcze może być nie koniec obniżek.

andrzej2110    529

Po prostu spotkała go to sie zapytała. Takie to dziwne?? Zresztą mama jest właścicielką gospodarstwa.

pawel885    376

Z moich doświadczeń handlarz = oszust. Ostatnio 7 miesięczna jałówka złamała nogę. Przyjechało dwóch handlarzy- z bólem 200 zł dawali. Wkurzyłem się, kilka telefonów i sam zawiozłem ją na ubój. Wyszło za nią 650zł, czyli nie kiepski zysk cwaniaczki mają ;)

Ferdek07    62

2 lata temu krowa rozpękła się po porodzie z bólem dali 200zł i jeszcze potem wypominali że stracili na niej bo nic nie zarobili bi nie chcieli wziąć na ubojnie, a 3 innych handlarzy odżałować nie mogło że nie dałem im znać bo by lepiej zapłacili, w tym roku krowa nie wstawała po porodzie zalana była beznadziejny przypadek i pozwoliłem jej dojść w oborze a nie menda jedna z 2gą z 1000pln zarobi na mojej stracie, a co do masarni, propozycja była żeby ją zawieść to zakład mięsny chciał 240zł za rozebranie mięsa na dzień dobry bo oni ryzykują czy mięso będzie dobre czy nie ;):) :)

ps. sprawdzacie jakoś wagi w punktach skupu czy mają legalizację itd. bo na mój gust to większość wag po byłych GS-ach itp. ucina około 7%, można nasłać kontrolę z IJHARIS lub PIH ale czy to coś zmieni?

SzweDes    0

U Nas dzisiaj poszedł mięsny po 5,30 z vat 660 kg, dwa hf-y pierwszy 650 drugi 647 po 5 z vat ale ostatni raz sprzedawaliśmy na wagę żywą od września będą szły na wbc

adam0122    6

U nas dzisiaj za mięsnego 600kg dali 5.6 z Vat, a za HF 520kg dali 5.2 Z Vat, tata negocjował cenę, to chyba dobrze ugadał.

andrzej2110    529

Podobno po świętach cena ma się poprawić słyszał ktoś coś o tym?

Oby bo mam 2 byki i jałówkę na handel i nie mogę trzymać dłużnej bo mi paszy może zabraknąć.

SIEWCA    24

Dziś HF 19 miesięcy 776 kg po 5.40+ vat. Krowy w jedynce pow. 700 kg brutto 3,80 + vat.

boryss    5

Pytałem w zakładzie w ludwikowicach za byczka 250 kg 5 zł+vat a gościu co jeździ z wagą ze Spytkowic zaproponował mi 6zł/kg

Czegoś tu nierozumień idą święta a cena taka marna, kumpel co robi w rzeźni mówił ze do tańszej kiełbasy nie dają już wołowiny tylko jakiś żel imitujący wołowinę .

Tommy30    0

Cena z soboty to 5.80 z vat za 650kg mięsny max to 6zl z vat woj. świętokrzyskie sam nie wiem co robić bo mam kilka ładnych sztuk i nie chciałbym stracić.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.