dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19664

Jeżeli chodzi o wagę to z każdym trzeba uważać i to nie tylko u "PANÓW Z GÓR"-i też wiem to z autopsji........ :lol: :lol:

Przed każdą sprzedażą moje bydło jest ważone i maksymalne odchylenia od wagi to +-10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie jak to jest z wagami elektronicznymi które mają na tylnich klapach samochodów czy te wagi są dokładniejsze od tradycyjnych i czy kupcy mogą też na nich oszukac np przez złe ustawienie i czy można taką wagę sprawdzic i jak to zrobic. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

wejdz sam na wage i bedziesz wiedzial. nie mam pojecia czy da sie tak zrobic ze np od 300 kilu odejmuje cos. moze jest ktos kto sie zna na tego typu urzadzeniach. ja jestem zadowolny bo na tradycyjnych latwo okroic szczegolnie jak przyjedzie kilka osob po bydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

Niestety większość oszukuje ...ale górale są chyba najbardziej bezczelni ...kiedyś sprzedawałem im w lutym miało pójść 6 ale poszły 2 pierwsze największe i na wadze 500 i 520 ... szok ale mało paszy i kasy musiałem sprzedać...po 4 miesiącach sprzedałem do ubojni okolice Wolsztyna i szok byki 740, 720,680 i byczek-miniaturka który Mi sięgał do pasa 620...to było parę lat temu ale że orżneli Mnie na co najmniej 200 kilo na 2 bykach mam to wyryte w pamięci...niestety trzeba pilnować bo się traci dużą kasę a chodzi i dopieszcza się 2 lata nasze byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

z tego co ja wiem to oszukuja np od 200kg tz wtedy zanizaja. 1 sposob to zwaz sie sam np 80kg tu bedzie dobrze,puzniej np byk 700kg i wejc do byka i cy jest wtedy 780 czy np776 wtedy mamy walniete 5%

 

pozatym panowie jest gdzies temat poszukajcie poczytajcie caly temat. i tak jak kolega wczesniej pisal najlepiej miec wazona sztuke albo chociaz dobrze zmiezona miara zoometryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

Ostatnio się zastanawiałem żeby ważyć się przed a pózniej razem z bykiem...to jest dobra myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja zawsze jak przyjedzie na podwórko spent to się najpierw zważe jak wszystko gra to byk idzie kolejny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mój sąsiad w tamtym roku sprzedawał byka i zważył go przed wyjazdem u kolegi i byk warzył 900 kg po przewiezieniu go do handlarza do sąsiedniej wioski około 10km okazało się że brakuje 100kg i dopiero jak powiedział gościowi ze byk był ważony wcześniej zgodził się odnowa wyrególowac wagę po regulacji brakowało tylko 20kg czyli w normie byk był ważony na wagach tradycyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ci handlarze kłamią jak z nut,naprawdę trzeba uważać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja się ważyłem razem z bykiem i się zgadzało... to musi na czymś innym polegać bo byk spory, okrągły jak beczka a tylko 620kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

witam. mam pytanie. wlasnie zadzwonil mi klient ze potrzebuje jałowke 2 letnia. bo wlasnie taka mam. jest to hf ale w paszporcie ma MM wazy ok 500-550 kg ile moge za nia wolac? jaka jest cana jalowek hf i miesnych bo mam jeszcze LM jałowke i chce ja przetrzymac do konca lata ale nie wiem jakie sa ceny bo kazdy pisze tutaj o bykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

 

A jak u nich z płatnością? Mozna im zaufać?

Bo jak dzwoniłem to gotówki nie przywiozą.

tak kolego gotówka na przelew ale pewna kasa,ja juz im pare lat bydlo sprzedaje i wszystko jest ok.To jest ubojnia a nie posredniki.A co do wagi to możesz ważyć na swojej wadze albo gdzie tobie pasuje.A skąd jestes gdzies z moich okolic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Ja się ważyłem razem z bykiem i się zgadzało... to musi na czymś innym polegać bo byk spory, okrągły jak beczka a tylko 620kg

oo no widzisz ja podalem 1 sposob ale triki maja oni ruzne a tego byka nie miezyles miaro ani nie wazyles?

 

panowie jest temat na agrofoto Oszukiwanie Na Wadze. Jest tez na PPR jakis. Autentyczne przypadki. Do wujka Gogle i poczytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

sa inne tematy od szukania byczkow... moze tam poszukaj. to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Co do oszukiwania, dzisiaj rozmawiałem z kolesiem co niedawno jezdził jako kierowca u dwoch skupowych, mowił ze az mu sie noz otwierał jak widział ich oszustwa, przykład dziadek oddaje ostatnią krowę bo nie ma sił już robić a Ci go na 150kilo walą w rogi, kazdego probuja oszukac i nie na 10 czy 20kilo. Jezeli ktos ma mozliwosc to porzyczac wagi od sasiadow i na swojej wazyc, bo jak oni sami waza to juz nie ma co liczyc na uczciwosc. Metoda o ktorej tu jeszcze nie czytałem, najpierw gospodarz wazy pusty zestaw w jakis gs-ach czy na skupie złomu na duzej wadze pozniej z pelym bydłem na tej samej wadze i wazy operator wagi, niby nie ma szans na oszukanie, ale w miedzy czasie kiedy pokonują droge miedzy gospodarstwem a miejscem gdzie sie wazy to wylewaja z kanistrow wode ktora wczesniej była zwazona. Druga strona jest tez taka ze sami rolnicy na to pozwalają, bo jezeli jednemu uda sie złapac na jawnym oszustwie to najczesciej godzi sie i bierze pare groszy i pary z ust nie puszcza, a tu od razu powinno sie dzwonic na policje, bo to przeciez ponad 250zł strat zawsze jest i pewnie jakies paragrafy bardziej ostre są, jezeli wsadzili by do ciupy jednego czy drugiego to moze w koncu bardziej iczciwie by do tego podchodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169
Napisano (edytowany)

ja sie zgadzam ze gdyby ukarali drugieo dziesiatego byloby lepiej ale na to raczej nie ma szans bo kara np 1000zl to se na kilku sztukach odbija,musieli by im solic olbzymie kary lub zakazywac dzialalnosci a na to nie ma szans. Poszukjcie w google artykul ile gosciu walczyl wz nimi jak im udowodil oszustwo to trwa latami. Ojciec mi mowil jak kiedys wiele lat temu sprzedal swinie -panstwo po 2 tyg przyslalo mu doplate bo tego dnia co sprzedal byla podwyzka....dzis wszystko jet prywtne gdzie jest kasa tam sa przekrety na kazdym szczeblu dzialalnosci

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16
Napisano (edytowany)

Nie wiem czy to do końca skuteczne ale gdy przyjeżdża handlarz ze swoją wagą najpierw się na niej warzę wiem ile ważę jeśli jest ok. ważymy bydle i następnie znowu wchodzę na wagę z bydlakiem i patrze czy do wskazania przybywa równo moja waga. Dzięki temu raz mi się udało... Niby jak się ważyłem było ok 75 kg następnie został zważony byk i było 650, na oko według mnie miał więcej i wtedy stanąłem na wadze i tu niecałe 700 kg. A byk naprawdę ważył 750 kg. Na pewno nie daje to 100% pewności ale zawsze coś można sprawdzić. A jeśli już się zaczyna sprawdzać to często widać po handlarzu że się denerwuje. Czasem można położyć kilka woreczków nawozu ale to może nawet mniej skuteczne bo chwila nieuwagi i może coś przestawić .

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169
Napisano (edytowany)

dokladnie ostatnio taka metode zastosowalem ja pilnowalem wagi a ojciec sie wazyl sam i z bykiem,tylko odziwo bylo dobrze ale kupcy 2 chlopakow pracownicy pewnej firmy byli zapatrzeni w wage mocno gdy ojciec wszedl do byka,to mnie zdziwilo ze cos jest nie tak ale sie zgadzalo,pozatym miara zoometry.... pokazala podobnie jak ich waga tz byka wiec nic nie moglem zrobic,reklamowac....i jaki byl rezultat jak zlapales drani....?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2
Napisano (edytowany)

Tez nie zawsze można chwicić na czyms takim, bo moze np powyzej 300kilo odejmować 80 i wtedy jak wejdziesz na wage razem z bykiem to moze sie zgadzac. Jedyna rada to swoja waga. Przeciez jezeli taki handlarz dziennie obroci 10sztuk bydła i 50kilo walnie w rogi to jest 4000zł na reke, do tego wysrubowane procenty odejmowane od wagi to tez jest paranoja i tak byc nie powinno. Nawet jak odejmie 10kilo od sztuki na co kazdy machnie ręką to dziennie 800zł jest do przodu, tak dluzej byc nie moze bo cały mozliwy zysk jaki moglby być dla rolnika szlak trafia.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nespe    0

ursuss...to złapałeś ich na oszustwie i nic nie zrobiłeś...prawdziwy rolnik z ciebie...tym góralom co pisałem kuzyn sprzedaję ...wziął byka na wagę przemysłową i pózniej sprzedaje im a 100 kg brak ale co tam sprzedał im ...mówiłem mu żeby nie sprzedawał bo to oszuści dałem mu nawet numer do swojej ubojni ...tak ostatnio mi mówi sprzedał góralom krowę "bo oni już mają elektroniczną wagę więc jak mogą oszukiwać"...ale pytam ile wazyła krowa ...500 kg ...a widziałem jego krowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Tez nie zawsze można chwicić na czyms takim, bo moze np powyzej 300kilo odejmować 80 i wtedy jak wejdziesz na wage razem z bykiem to moze sie zgadzac. Jedyna rada to swoja waga. Przeciez jezeli taki handlarz dziennie obroci 10sztuk bydła i 50kilo walnie w rogi to jest 4000zł na reke, do tego wysrubowane procenty odejmowane od wagi to tez jest paranoja i tak byc nie powinno. Nawet jak odejmie 10kilo od sztuki na co kazdy machnie ręką to dziennie 800zł jest do przodu, tak dluzej byc nie moze bo cały mozliwy zysk jaki moglby być dla rolnika szlak trafia.

no tak tylko tak jak pislem miezylem byka miaro zoometryczna i ich waga byka samego pokazala 15kg mniej niz moja miara,wiec co moglem reklamowac...le ze mnie nie rabneli na pare kg to se reki nie dam uciac. wiem ze najlepsza swoja waga ale kupic samemu to koszt,gdyby jeszczew kilku sie zlozyc ale z kim sie dogadasz...

 

ursuss...to złapałeś ich na oszustwie i nic nie zrobiłeś...prawdziwy rolnik z ciebie...tym góralom co pisałem kuzyn sprzedaję ...wziął byka na wagę przemysłową i pózniej sprzedaje im a 100 kg brak ale co tam sprzedał im ...mówiłem mu żeby nie sprzedawał bo to oszuści dałem mu nawet numer do swojej ubojni ...tak ostatnio mi mówi sprzedał góralom krowę "bo oni już mają elektroniczną wagę więc jak mogą oszukiwać"...ale pytam ile wazyła krowa ...500 kg ...a widziałem jego krowy ...

bo niekturym ciezko przetlumaczyc,w mej okolicy tez jacys gurle lub slazacy jezdza ale nie wiem dokladnie tez z elektroniczna od jkichs 3 lat,kuzyn tez im sprzedaje z 2 lata temu mialem byka liczylem go ze 700ma wagi,kuzyn dzwoni ze sa u niego biora krowe to mowie niech po drodze skreca. Zajechali 3 chlopa ogladaja byka mowia 5.50 uparlem sie na 5.70 , ja do nich ze kolo 700kg ma a oni ze nie!! ze ponad 600kg moze...gdyby dali mi choc 5.60 moze bym im phnol ale nie uparli sie na 5.50. Na drugi dzien zadzwonilem po innego chandlaza odrazu powiedzial 5.70 bez targu byk mial 689kg pamietam dokladnie 11 braklo do 700kg ale waga zwykla nie elektr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

zbyszek8201 czy mógłbyś wytłumaczyc na czym polega mierzenie miarą zoometryczną czy to jest może mierzenie sznurkiem pod pachami byka np. długoc w cm x 2,7 kg. Może znacie jakieś dokładniejsze sposoby zważenia byka domowym sposobem podajcie jakieś przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Nie ma chyba innej metody domowej żeby określić wagę byka sznurek jest najbardziej dokładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj