dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

19Damian89    0

@krzychoo124 a gdzie dokladnie sie znajduje ta firma i masz moze jakies namir na nia bo szukalem w necie ale nie moglem znlesc tej firmy .. a jestem z okolicy wiec moze bym tez pomyslal o odstawianiu do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaką cenę moge dostać za krowę czarno białą mało hf krowa dobrze zbudowana waga brutto 730 kg dziś ważyłem


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Może wiecie jaką cenę oferuje agrostar czyli pana Starownik za odsadki 100% limousine do 300 kg ??

A może ktoś wie jak wygląda sytuacja u innych pośredników za taki towar ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@ursuss najlepiej sam zadzwoń to będzie najprostszy sposób.

W ostrowie lubelskim masz jeszcze pana Antonika ale to musiał byś numeru w książce tel. poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

jaką cenę moge dostać za krowę czarno białą mało hf krowa dobrze zbudowana waga brutto 730 kg dziś ważyłem

5-5,5 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Wie ktoś ile zaoferował by koscierza za simentale mięsne agrostar dawał mi za nie 8,5 brutto według was to dobra cenna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ŁUKASZ 1987widzę że Cię poruszyło o napisałem tak to Wy wszyscy nie sprzedajecie cieląt ani odsadków tylko pojedzie Agrostar do Was na skupy to tylko kaniony kursują w tamtą i spowrotem 4.5 czy 5 euro takie bajki to nie mi bo ja akurat znam cenę średnią opasówki(do 300kg)na Mazurach z czwartku to 10,50 plus vat.także spokojnie bo za daleko zajedziesz.A 100kg.są po 18zł.Kolego Ty naprawdę nie wiesz ile jest na Lubelszczyznie bydła mięsnego krajowego i cieląt z Rumunii a i waszych limuzaków też nie brakuje w mlecznym bydle to masz rację u Was tego sporo .Pytasz ile szt. mnie interesuje 100 szt jednorazowo ale nie po takiej kosmicznej cenie.Obrażasz mnie po całości a w tym swoim rozpędzie sam się zakręciłeś byłem w Twoich stronach nie jeden raz po cielaki i nigdy nie widziałem żeby limuzaki czy szarolezy były trzymane w budynku bo Wy trzymacie bydło na łąkach prawie bez kosztów i nie wciskaj mi kitu że u Was znaczy się w Waszym gospodarstwie jest inaczej.Ja trzymam na intensywnym opasie kupuje 100kg.byczki opasam na 350kg i na export i tak dwa razy do roku.co do tych stówek to ja miałem tak samo od osiemnastki na własny rachunek w mojej rodzinie była bieda był koń,krowa,kilka świnek parę ha słabej ziemi w2000 roku ciężko zarobione pieniądze zainwestowałem w gospodarstwo Agostar wstawił pierwsze cielaki a potem to już poszło było ciężko ale się udało teraz nie mam się czego wstydzić (od rodziców dostałem 4,25ha 5-6kl. ziemi)ziemi dokupiłem lepszej(4a)budynki też niczego sobie maszyny mam niezłe jakoś daje radę,a że cena jest dobra to aby tak dalej.Aż takim gigantem jesteś transportowym to daj namiary na prywatnej przy rozsądnych cenach powozisz trochę wysłodek i wapna czy otrąb dla nas.Ja ni potrzebuje dowartościowania wystarczy mi tak jak jest a jak Bozia da siły i zdrowie to po woli jeszcze się rozwinę.czytając Twoje post wydaje mi się że czytam sprawozdanie jakiegoś analityka a nie człowieka który ma do czynienia z rolnictwem na moich wcześniejszych postach napisałem z kąd się biorą te wszystkie te cyferki.

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przyznaję rację koledze powyżej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

to ile czsu zajmuje ci upasienie takiego 100do 350kg?bo jak kupić go za 1800 a sprzedać za 3650 to połowa zostaje tylkopytanie ile bedzie kosztował taki opas jednej sztuki?

to lepiej takiego 350 kg trzymać niż na dużą wage wychodzi

pytam bo u mnie zawsze opasa się na wage ok 600 ale widze,że jest ciekawa alternatywa więc może osoby tym się trudniące powiedzą cos wiecej w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dobre pytanie, ale jakie pytanie taka odpowiedź

jeżeli przyjmiemy przyrost 0,5 kg na dzień to z moich obliczeń wynika że rok i 4-5 miesięcy

jeżeli przyjmemy przyrosty 1,4kg na dzień wówczas pół roku

tylko kwestia genotypu, kalibru rasy, pobrania paszy jakości paszy i jej dostępności, bilansu dawki i stanu zdrowia to najgłówniejsze czynniki dlatego zanim zadasz pytanie albo podaj więcej szczegółów albo oczekuj takich odpowiedzi


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Koledzy tak to wszystko prawda genetyka rasa leczenie dobrostan można dużo o tym pisać.poczytaj moje wcześniejsz posty tam jest wszystko opisane.Atomik 0.5kg.żywienie słoma i woda i świerze powietrze.Danielek24 przy intensywnym opasie zjadają mi na maxa 800kg paszy treściwej swojej roboty na szt.od początku do końca tuczu okresy miesięcy chłodnych (zimowych)opasu są krótsze a ciepłe dłuższe chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.Według mojego liczenia lepiej zarobię gdy przerzucę trzy tury opasówki niż jedną ciężkiej,zaraz będą się czepiać że leczenie odpajanie i tak dalej to są problemy to fakt ale nie utrudniajmy sobie życia ja nie latam z mlekopanem od razu daje wodę nie czekam na to aż wszystkie zachorują tylko szczepię zapobiegawczo nie oszukuje na paszy bo w ten sposób to tylko siebie można oszukać mi też potrafi zdechnąć ciele jedno dwa wszystkiego nawet i wprawne oko nie zobaczy nikt w środek cielaka nie zajrzy.Ale doświadczenie i wprawa robią swoje.Uważam że lepiej wychodzę na pasówce,nawet gdy zdechnie to są mniejsze koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
ŁUKASZ 1987widzę że Cię poruszyło o napisałem tak to Wy wszyscy nie sprzedajecie cieląt ani odsadków tylko pojedzie Agrostar do Was na skupy

O agrostarze spłyszałem, ale jeszcze ani razu ich w okolicy nie widziałem

to tylko kaniony kursują w tamtą i spowrotem 4.5 czy 5 euro takie bajki to nie mi bo ja akurat znam cenę średnią opasówki(do 300kg)na Mazurach z czwartku to 10,50 plus vat.

A mnie guzik obchodzi po ile ty chcesz kupić, Ja wiem po ile sprzedaje i chyba nie wiesz po ile cielęcina i odsadek w Starej UE!!!

Portal współpracujący ze związkiem bydła cielęcina ponad 6€

Kolego Ty naprawdę nie wiesz ile jest na Lubelszczyznie bydła mięsnego krajowego i cieląt z Rumuni

tzn ile? więcej niż podał spis rolny? bo w takie bajki nie uwierzę

Pytasz ile szt. mnie interesuje 100 szt jednorazowo ale nie po takiej kosmicznej cenie.

To szukaj sobie za bezcen, Ojciec za darmo nie odda

Obrażasz mnie po całości

A ty Mnie nie?

byłem w Twoich stronach

tymi słowami udowodniłeś Mi, że nie byłeś :lol: bo Ja jestem z Lubelskiego ;)

nie jeden raz po cielaki i nigdy nie widziałem żeby limuzaki czy szarolezy były trzymane w budynku

widocznie cie nikt nie wpuścił, czyli ty też pod chmurką trzymasz limusie i charolasy i wciskasz nam kit, że masz w budynku?

bo Wy trzymacie bydło na łąkach prawie bez kosztów

bydło na pastwisku to koszt 600zł rok, więc nie wiem czy prawie bez. skoro nie wiesz gdzie mieszkamy to skąd wiesz jak trzymamy? znowu próbujesz coś wydedukować?

"przy rozsądnych cenach powozisz trochę "

Nigdzie nie napisałem, że jestem gigantem transportowym, to Węglo-Trans czy Repińskiego mi sporo brakuje, napisz ile dla ciebie to rozsądna stawka bo zaraz będziesz znowu pisał, że mam ceny z kosmosu

 

"nie wciskaj mi kitu że u Was znaczy się w Waszym gospodarstwie jest inaczej."

Ja stwierdzam fakt

 

W sumie nie myślałem, że tak szybko trafi się jakiś z tak dużymi przyrostami, ale te 2kg to pewnie do końca roku pęknie w takim tempie :D Tucz intensywny na wysłodkach super

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Dlaczego mikic teraz nie do łukowa? A tak apropo w dzisiejszym słowie Podlasia jest że usuneli Smolarka ze stanowiska prezesa... ma byc ktoś nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

bo z moich kalkulacji wyszło że w łukówie dostał bym max 8,40(niepewne) więc nie widzę sensu sprzedawać tam gdzie taniej. a tak przyjechali załadowali tylko pojechałem z nimi na wagę. no i cena 8,7.

Prezesem czego on był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Pytam bo kilku moich znajomych ma także umowy z Łukowem i też ostatnio do nich nie sprzedawało... ;) a Smolarek był właśnie prezesem ZM Łuków... A powiem Ci że jeden z kupujących z którym się dośc dobrze znam mówił mi (info zupełnie nie potwierdzone) że kupił ostanio mięsne byki i wyszło po sprzedaży na WBC w przeliczeniu na wagę żywą po 9,50 tylko że podobno były idealnie umięśnione... z kolei drugi kupujący za byka 850 kg mieszańca dał po 9 zł za żywą.. i sam widziałem tego byka jak dla mnie to nie była super rewelacja ale i nie byl też zły.. może dął na zachętę bo to było na skupie żeby sobie renomę wśród rolników wyrobić..nie wiem ;) sam mam kilka sztuk do sprzedazy i dlatego się trochę tym interesuję... ;) a ile zrobili strącenia?

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

to może bedą zmiany w cennikach :) taka cena 9,5 jest możliwa tylko jak. poubojowo ze 14 zł płacą (65 % wybicia i wzystko da sie zrobić ) w tym momencie widać ile zarabiają na rolnikach pośrednicy. no ale cena 8,7 w mojej okolicy to i tak najwiecej.

strącenia było 7%

także ostro negocjuj nie ten to inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Prezesem czego on był?

Prezesem zarządu ;)

w tym momencie widać ile zarabiają na rolnikach pośrednicy

Dlatego Ojczulek od zawsze starał się trzymać od cielaka do dorosłego opasa i sprzedaż bezpośrednio do ubojni i już 20 lat w pełni mu się to udaje :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Łukasz1987 jesteś nie wiarygodny raz mieszkasz na Mazurach a potem na Lubelszczyznie Agrostar ma umowę ze związkiem i większość hodowców limuze u nas Ci to potwierdzi.Ceny to u Ciebie straszne 4,5 potem 5 a dzisiaj 6 euro.po co ta ściema,w żadnym z moich postów nie ma mowy o 2kg.przyrostu nie próbuj mnie zdyskredytować.18zł to płaci holender jak bierze BBB w wadze450+(na rozpłód).My kupujemy w kilku soję 200-300ton wysłodki po kilkaset ton jednorazowo z Reguły dla mleczarzy i na opas ciężkich byków ja osobiście nie używam.Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur.Rzucasz ciągle jakieś statystyki analizy i cyferki tylko taki z Ciebie rolnik sorry hodowca,ja znam rynek od strony praktycznej wiem ze w promieniu 70km.jest wstawione 4tyś cieląt nie licząc wagi nijakiej i ciężkich z tego 300szt.BBB(4 tyś exportówki)Ciężko z Tobą pisać nie jestem pewien co z tego co napisałeś jest prawdą a co nie podajesz jakieś dziwne koszty 600zł CO tyle kosztuje podatek+lizawka+szczepionka od motylicy nie wiem napisz ile szt. masz tego złota i jak to trzymasz.i nie dąsaj się jak panienka.Proponuje nie łapać się za słówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@krzysiek79w exportowki czyli o co z tym chodzi?? Opasane do wagi 350 kg i na export za granicę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj