Zaloguj się, aby obserwować  
czarek6

Czy BELARUS to dobry wybór

Polecane posty

zbigi123    4

To widać ze miałes lichego mechanika, bo jak ktos nie potrafi tego złozyć to za cholere nie będzie chodził przód. A co tak się psuło w przednim moscie? Pewnie przekładnia stożkowa, co? Co do hydrauliki to u mnie ostatnią jeden malutki oring na rozdzielaczu sie przerwał i lało sie po całej skrzyni. Trzeba troche zadbać o ciagnik i popatrzec, bo w mtz-etch trzeba poswiecic dosłownie kilka minut na drobiazgi.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Moja opinia To z tego ciągnika ciągle olej problemy z podnośnikiem ale da się znieść Zalety to dobry docisk podnośnika mocna hydraulika wszystko palny ON,OO i inne ekologiczne wynalazki ponadto ogrzewanie w kabinie no i dużo miejsca w kabinie, w zimę nawet na trzech sprawnych wtryskiwaczach odpala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

moja opinia o tych ciagnikach jest taka ze to takie złomy ale zalezy jaki sie trafi

 

kolega ma 820 to mowil ze po 100 mth olej ciekł ze skrzyni, natomiast drugi ma pronara1025 a po 5 misiacach olej ciekl z serwa dadam ze jezdza nimi ostroznie

 

jeszcze jeden kumpel ma mtz z 96 roku daje mu ostro po garach o skrzynia draczy ze szok silnik byl zatarty raz bo chłopak wody nie dolał ale ze skrzyni czy silnika olej nioe cieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
To widać ze miałes lichego mechanika, bo jak ktos nie potrafi tego złozyć to za cholere nie będzie chodził przód. A co tak się psuło w przednim moscie? Pewnie przekładnia stożkowa, co? Co do hydrauliki to u mnie ostatnią jeden malutki oring na rozdzielaczu sie przerwał i lało sie po całej skrzyni. Trzeba troche zadbać o ciagnik i popatrzec, bo w mtz-etch trzeba poswiecic dosłownie kilka minut na drobiazgi.

 

tak właśnie te stożki. w mojej miejscowości są 4 MTZ-y i jakoś nikt ich nie chwali. ja już też za darmo bym tego nie chciał. a co do mechanika to raczej nikt zarzutów nie ma. robi znakomicie i już parenaście dobrych lat. i nic innego mi się tak nie psuje jak mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

piszesz jak trzynastolatek! czego bys za darmo nie chcial? ciagnika? Za darmo to nawet w pysk nie mozna dostac! nie pisz takich glupot bo nie chce sie tego czytac!

 

my kupilismy td5050 a mial byc belarus 952.3 i nadal nie wiem czy dobrze zrobilismy. te NH maja strasznie zawyzone moce (td80 w tescie ma tylko 65 koni) i sa bardzo lekkie. wykonanie tez jest srednie. takze teraz, kupujac nie na prow ale na wlasna reke, 30 tysi roznicy na pewno sklonilo by mnie do belarusa, ktory ma wiecej pierdow bajerdów niz NH (elektrochydrauliczne blokady i zalaczanie przedniego mostu) w dodatku jego moment to az 450 Nm. to sa solidne sprzety tylko oczywiscie trzeba braqc te lepsze wersje z dodatkowym silownikiem i odpowiednim przednim moztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo NH seria TD jest trochę niedopracowana i dlatego została sprzedana "taniej". A w belarusie elektronika jest nowością więc niewiem jak tam jej jakość, a pozatym nie wiem gdzie jest zastosowana bo nieznam się na najnowszych modelach. Ale napewno mają wiele części z Chin np podzespoły. sąsiad ma jeden z nowszych pronarów to mówi jaka jest jego jakość. ja pracuję na ciągniku z '98r. i jestem przekonany ze to badziewie i dlatego nikomu nie polecam tej marki. jeżeli chcesz to mogę ci sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a8185 mtz to podzespoły mają wlasne markowe Białoruskie pomyliłeś zefira z pronara który jest robiny w chinach

 

co do przedniego napędu to co nie możesz załaczyć ???

 

 

I wywrotność żebyście widzieli jak stromo brat wpakował się na pryźme to byście ... zresztą sam naewt przy rowie siadlem to jedno koło załapało miękkiego to był nieźle przechylony strach go wyciągać ale jeszcze nie leżał

 

Więc skoro ktoś mówi że wywrotny to niech się pochwali czy widział mtz na boku

 

A że wysoko się siedzi to zaleta wsio widać na około

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
tak właśnie te stożki. w mojej miejscowości są 4 MTZ-y i jakoś nikt ich nie chwali. ja już też za darmo bym tego nie chciał. a co do mechanika to raczej nikt zarzutów nie ma. robi znakomicie i już parenaście dobrych lat. i nic innego mi się tak nie psuje jak mtz

 

Na przekładni stozkowej są podkładki dystansowe. To trzeba zestawić podobnie jak róznicowy. Jak bedzie zamało podkładek to bedzie zaciasno i przód bedzie wył i szybko sie zuzywał,lub nawet moga pękać tuleje.  Z koleji jak bedzie zaduzo, to bedą sie zeby wyrywać. U nas w okolicy tez jest mechanik co robi dobrze, ale do mtz-eta niema zielonego pojęcia i robi gorzej jak było.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

ja mam pronara 82 sa i wiecie co nie zamieniłbym go na zetora proxime napewno czy na jakis inny mam go 3 lata nic do niego nie dokładałem tylko oleje paliwo i heja na pole. Mowicie ze cieknie guzik prawda! jak troche cieknie to trzeba dokręcić przewód albo czujnik tak jak u mnie i jest ok to cała filozofia cieknięcia pronara. Nie wiem jaki ciągnik ma taki wypas jak pronar za taką cene! Elektro-hydrałliczny wałek niezalezny na guziczek blokady kół elektryczne same sie rozłączają jak sie skręca kołami by nie zerwać skrzynia synchro i wogóle ten co nie jeżdził nowym pronarem to niech sie nie wypowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

cihu- NH td80d ma 65km tak? to zapni do obojetnie jakiego 65 konnego ciągnika moze to byc nawet fendt zestaw 3 metrowy ciezki uprawowo siewny i wtedy sie przekonaz ile td80d ma KM

BO TD SOBIE Z NIM PORADZI -wiem co mowie bo czesto widze taki zestaw. sam posiadam td5050 i nie ma co porownywac z belarusem-moze mocy ma ale reszta hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy żyd swój towar chwali. zobaczymy ile czasu porpbicie tymi pronarami. żeby pronar był taki znakomity to nie kosztował by tyle ile kosztuje. a pozatym doskonale wiem co to jest. A napęd robili u mnie faceci z narwi z serwisu tylko że po godzinach. i jak dalej się psuje to wiadomo czemu się dalej psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ze faceci z narwi robili to nieznaczy ze zrobili dobrze, może poprostu specjalnie źle zrobili żeby mogli pózniej dorobić, hmm? A poza tym to jest natyle proste, że robi się to we własnym zakresie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0
NH maja strasznie zawyzone moce (td80 w tescie ma tylko 65 koni)

 

Tak zgadza się NH TD80D ma 65km mocy ale mierzone na WOM na silniku bezpośrednio jest 80KM a na WOM dochodzi sprężarka alternator opory przekładni i dlatego ta różnica w mocy każdy ciągnik nawet Valtra na WOMie ma mniejszą moc niż podaje producent.

Proponuje poczytać TopTechnika numer 01/2009 tam jest porównanie chyba z 8 ciągników gdzie moc mierzona jest właśnie na WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ze faceci z narwi robili to nieznaczy ze zrobili dobrze, może poprostu specjalnie źle zrobili żeby mogli pózniej dorobić, hmm? A poza tym to jest natyle proste, że robi się to we własnym zakresie.

 

 

człowieku czy ty szukasz idiotów. raz mogli źle złożyć no niech 2 ale nie kilkanaście. a pozatym robiło to już wielu mechaników i nie możliwe żeby każdy był taki jak mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

JA robiłem sam i już 7 lat chodzi. W dodatku w turze, robi 700mth rocznie. Więc mało nie chodzi. Pewnie nikt ci podkładek nie wymienił, tylko same tryby.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ty jednak śmieszny człowiek jesteś nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

nie śmieszny tylko jak nie masz to sie nie wypowiadaj na taki temat ja mam prawie 4 lata a moj brat ma 9 wtedy co zaczeły wychodzić 82 sa i jakoś też nie nazeka a to jest żeźnik do ciągników co roku musi wywalić ciągnik na dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

a8185 To co napisał zbigi to swieta prawda i kazdy kto ma mtz i ma troche pojecia do majsterkowania to przyzna racje. A ty widać ze nie masz zielonego pojecia jak naprawic ciagnik i chyba nie wiesz o co chodzi. A z tymi serwisantami to tak jest u mnie prase sipme serwis szykowal dwa razy i to guzik dalo dopiero jak sami sie wzielismy za nia to zaczeła chodzic, taki jest urok polskiego serwisu ze tam pracuje duzo młodych ludzi czesto prosto po niewiadomo jakiej szkole i przyjeżdzaja i wymieniaja cześć. A cały szkopuł w naprawianiu maszyn tkwi w tym ze trzeba usunac nie tylko zepsutą cześć ale i przczyne z jakiej sie popsuła. Ja na mojego mtz zlego slowa nie powiem bo jak narazie przez 12 lata ani razu nie zawiódł w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie śmieszny tylko jak nie masz to sie nie wypowiadaj na taki temat ja mam prawie 4 lata a moj brat ma 9 wtedy co zaczeły wychodzić 82 sa i jakoś też nie nazeka a to jest żeźnik do ciągników co roku musi wywalić ciągnik na dach

 

juz 11 lat mam tego złoma. nie stać was na lepsze to gadacie głupoty. żeby były takie znakomite to po pierwsze szły by na zachód a po drugie cena była by inna. a co awari jeżeli twierdzicie ze źle składam to się mylicie.

 

A TY JAK NIE PRACOWAŁEŚ NA INNYCH TO NIE ZACHWALAJ DZIADA!!!!!!!!!!!

 

I sory za hałas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Hahaha i tu widac ze nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz. bo na zachód idzie wiecej mtz niz ursusów takie sa fakty sa nawet fabryki mtz w ameryce, wiec tak żle z nimi nie jest bo np po ursusie nie ma znaku juz prawie a mtz nadal robia i to kilkadziesiat modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a8185 ale ty pieprzysz ja mam 952 i nic sie w nim nie psuło a ma 921 mth i poco mają ruskie wysyłać na zachud MTZ skoro maja tam lepsze ciagniki(fabryki produkujące ciągniki) chodźby Fendt, deutz, same, i napewno 15 razy most mu robiłeś jak nie wiesz jak sie robi to sie do tego nie bierz hahahaha:)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor    0

kolego a8185 to ze tobie sie trafił taki złom a moze tak o niego dbasz to i nie kazdy musi być taki. Sprzedaj go i kup innej marki moze trafi ci sie lepszy a moze i gorszy i wtedy opwiesz nam swoje wrazenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Hahaha i tu widac ze nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz. bo na zachód idzie wiecej mtz niz ursusów takie sa fakty sa nawet fabryki mtz w ameryce, wiec tak żle z nimi nie jest bo np po ursusie nie ma znaku juz prawie a mtz nadal robia i to kilkadziesiat modeli.

 

 

ursus podpisał umowe z jakimis turkami zeby uchronic się od upadku są na skraju bankructwa. a ja mowie o niemczech czy francji i tam nie ma zadnego pronara

 

a8185 ale ty pieprzysz ja mam 952 i nic sie w nim nie psuło a ma 921 mth i poco mają ruskie wysyłać na zachud MTZ skoro maja tam lepsze ciagniki(fabryki produkujące ciągniki) chodźby Fendt, deutz, same, i napewno 15 razy most mu robiłeś jak nie wiesz jak sie robi to sie do tego nie bierz hahahaha:)

 

no i wlasnie o tym mowie ze prowaderzy całego rolnictwa traktują tą markę za śmieć. więc coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

za śmieć. silniki są jedne z najlepszych to poco by kupowali polscy rolnicy belarusy skoro mogliby kupic uzywane zachodnie ciągniki. niewspółczuje że trafił ci się taki złom :(


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

jak miałbym wybrać belarusa to wolałbym dołożyć pare tysięcy i kupić zetora

brat ma beklarusa i niezbyt go chwali do prac transportowych czy do tura to dobry ciągnik bo się w nim siedzi wysoko i wszystko widać ale do pracy w polu przy pługu czy siewniku to wysokie siedzenie jest do d*py bo nie widać jak się orze albo sieje :(:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj