wojteczek11

Agresywne byki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojteczek11    2

Mam problem z bykami są bardzo agresywne jak temu zaradzić żeby były spokojniejsze, są wiązane za rogi ponieważ na szyi było jeszcze gorzej. Macie jakieś sposoby na uspokojenie byków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Każdemu po kolczyku w nosie. :P To najdelikatniejszy punkt za który można je prowadzić. A idą w tedy jak potulne cielaki. Choć niektóre są tak narwane że na nic nie patrzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Teraz to gorzej ale od małego trzeba dbać i głaskać to potem są spokojne :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Gdzieś temat o agresywnych bykach juz był, bynajmniej tak mi sie wydaje


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jest o krzywdach wyrządzonych przez byki http://www.agrofoto.pl/forum/Krzywdy-wyrza...byki-t1486.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

byk to byk nie możemy mieć pewności że nas nie zaatakuję nawet jak głaszczemy ,może coś odbić i po nas


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
Mam problem z bykami są bardzo agresywne jak temu zaradzić żeby były spokojniejsze, są wiązane za rogi ponieważ na szyi było jeszcze gorzej. Macie jakieś sposoby na uspokojenie byków?

 

 

zrobił ci już coś który?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w jakiej wadze są te byki?? może lepiej ich sie pozbyć zanim będą większe? jak założyć takiemu wściekłemu bysiorowi kolczyk do nosa????


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja moje byki wychowuje od małego i są nie groźne muszą tylko wiedzieć kto jest szefem. A z tym głaskaniem to bym uważał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dokładnie tak muszą znać swoje miejsce i kto tu rządzi. Tak jak i psy, mogą być groźne ale wychowane są potulne. Niestety instynkt czasem bierze górę.

A kolego czego trzeba uważać odnośnie tego głaskania?? Boisz się że zniewieścieją te byki? :P

Kółko do nosa najlepiej założyć jeszcze jak sa młode. Ale dużemu też się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Kółko do nosa najlepiej założyc jeszcze jak sa młode. Ale dużemu też się da.

Jak załozyc takiemu co ma np 400kg??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No normalnie podchodzisz głaszczesz po głowie żeby sie niczego nie spodziewał. I ciach kółko w nos zakładasz i uciekasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przede wszystkim nie bać się, bo jak się człowiek boi to po zawodach :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Sporo też zależy od rasy. HFy zawsze u mnie są dzikie ale miałem simentala który był spokojniejszy niż krowa. Z tym głaskaniem to dobry pomysł tylko lepiej klepnąć czasami żeby był obyty z ludźmi. Ale za razem musi bać się kija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

pioter ma racje nie wolno się bać.

U mnie tez są problemy z bykami ale zauważyłem ze HF są bardziej agresywne od ras mięsnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Z ta odwagą to też nie ma co przesadzać bo jak by ci tak byk pierdyknął to by cie zdrapywali ze ściany:P

@Pioter a twoje mają kółeczka w nosach?


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a kto by je za te kółka połapał :o


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

no to fakt HF są zawsze groźniejsze od ras mięsnych ale to nie problem wyszkolić byka, trzeba pokazać kto jest szefem. Mam 12 sztuk i niema problemu z agresywnością wiszą za rogi bo na szyj się zrywały, za słabe łańcuchy hehe. Do byków trzeba być surowym od początku a nie głaskać od małego potem agresywne a poza tym jak dostanie trzy razy przez grzbiet to za czwartym razem nie trzeba bić bo już sam wie o co chodzi, wystarczy krzyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja tam wole głaskać :o Jak zasłuży to czasem oberwie ale to trzeba odrazu żeby wiedział za co dostał.

 

PS AGRObombula uważaj jak piszesz posty...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

My dajemy bykom koncentrat provit czy jakoś tak taki jak prosiakom nie wiem czy od tego się ma ale nie chce mu się za bardzo kopulować , wiązane są za szyje i to takie kluski a nie bydło z werwą poleżą napiją się popatrzy się, mówię wam takie są to wina tego koncentratu tak ja myślę :o


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

Byki mają tak po 400kg i jeszcze takich nie miałem jak wchodzę do chlewa to jeden strasznie wyje na mój widok, choć powiem wam ze nawzajem się nie bodą tak bardzo czasem jakieś małe potyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

My mieliśmy 2 byki(już sprzedane) miały ponad 500kg HF to były jeden(czarny nazwany był Fernando)był spokojny jak baranek można z nim było jak z psem chodzić jak go ładowaliśmy na wózek to były przygotowane linki ale to nie było potrzebne szedł z boku a na wózku nie stawiał oporów sam opuścił łeb żeby go przywiązać, mi aż żal się troszku zrobiło

a z kolei ten drugi(łaciaty nazwaliśmy tego Maurycy) szajbus ni z tej ziemi szalał w chlewie i jak miał iść na wózek to makabra ja ze szwagrem brata trzymaliśmy linkę i to nie pomogło szwagier brata miał całą rękę rozwaloną, a dziada na wózku nie szło przypiąć tak szalał

następne są jeszcze małe ale zobaczymy co będzie później


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj