Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
farmerak

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fenol    4

najmniejsze talerze dostępne są w wersji zawieszanej, każde większe w ciąganej czyż nie?

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

farmermf    78

Własnie miałem założyć podony temat ale znalazłem ten to sie podepne, mianowicie mam takie pytania do użytkowników agregatu Ares TL;

Czy do tego aresa jest dostępny wał croscwil?

Jeśli tak to czy jest dużo cięższy od wału pacera?

Czy agregat tależowy lepiej wyrówna ziemie niż agregat z zębami?

Prosze o szybkie odpowiedzi.

farmermf ja ma aresa tl z wałem packera. miałem go kupić z wałem croskil ale byłem u paru gospodarzy którzy posiadają agregaty z tym wałem i mi odradzili. dlaczego ? bez młotka nie jedź w pole. kamienie blokują cały pał bo każde kółko chodzi osobno. po roku albo dwóch cały wał może sie zapiec i wtedy trzeba się męczyć żeby rozbierać i przetaczać wał... a dodatkowo nie ubije tak ziemi jak wał packera. tu masz link to sobie zobacz jaki jest wał croskil

i zwróć uwage w minucie 1.40 , 1.55 , 3.39 pozdrawiam

Bym zapomniał a co do wagi to packer jest cięższy a a gregat ja mam talerzowy i na polu jest jak na stole :D

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotrByczek    0

Posiadam traktor New Holland TL100, waga 4 t. Zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego Ares tl z hydropakiem + siewnik Poznaniak. Czy jest szansa, że ciągnik podoła temu zestawowi?

LowRider    33

Plus 700T ma Aresa takiego samego jak Focus T, czyli wał na stałe do ramy a regulacja głębokości brony talerzowej za pomocą dwóch śrub, a Ares TL ma głębokość ustawianą na wale względem ramy więc tu może być problem że coś się nie zmieści.

Zresztą zobacz w katalogu http://www.uniagroup.com/ug/vfs//downloads/folders/ulotka%20wiosna%202011.pdf ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Starzyno
      Witam ! Chciałbym poznać waszą opinię i zarazem dowiedzieć się czegoś. A mianowicie przymierzam się do kupna agregatu uprawowego, myślałem nad Unia Ares L 2,7m z przednim wałem płaskownikowym, z trzema rzędami zębów, z wałem packera 500 mm i hydropak na dwóch siłownikach, przedstawiciel zaoferował mi ceną z małym rabacikiem - 13400 zł, Czy opłaca się go wziąć ? Czy jest to dobra firma, UNIA ? Może znacie jeszcze jakieś dobre i nie drogie agregaty z takim właśnie wyposażeniem. ?? Czekam na odp.

Bardzo Przepraszam lecz pomyliły mi się zakładki, gdyby dla adminów nie był by to problem i przeniósł temat do odpowiedniego działu. Prosiłbym również o nie usuwanie tematu, gdyż informacje te potrzebuje "na wczoraj".
    • Przez Andrzej1998
      Jak odorujecie od granicy pługiem 3 skibowym? Chodzi mi głównie o dwa ostatnie przejazdy. Jak ustawiacie pług, aby granica nie była za szeroka. Wiem, że jedzie się kołem po granicy, ale zostaje mi dość szeroka granica. Przybliżcie mi ustawienie pługa do odorania oraz jak manewrować dwa ostatnie przejazdy prze granicy. 
    • Przez damiandg
      Witam macie jakiś sposób na uprawę ciężkiej ziemi do siewu. Jeździłem kultywatorem i ciężkimi bronami i bryły zostały dość spore. Na przyszły rok planuje posiać pierwszy raz rzepak i zastanawiam się jak uprawić. Tak wygląda pole po uprawie w tym roku tylko w tym roku było dość mokro.

• Przez zimrex
      Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

• Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie