Zaloguj się, aby obserwować  
farmerak

Ares TL + Poznaniak lub inny siewnik.

Polecane posty

farmerak    0

Powitać wszystkich agrofotowiczów :P Mam do was pytanie pilne, co sądzicie o zestawie uprawowo-siewnym Ares TL + Poznaniak, czy jest on godny polecenia według was, proszę o pomoc ?Z góry dziękuje :P

Pozdrawiam!!!


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Witam Pana Arka :P

 

Jak Ares TL to przydał by sie siewnik na talerzach :) . Ares ma ta zaletę że może być wykorzystany jako talerzówka jak i agregat uprawowo siewny.

Od prawie 2 lat użytkujemy taki zestaw. Po przerobieniu przez agregat około 400ha do wymiany są łożyska na wale i będzie trzeba na czterech talerzach zlikwidować lekki luz. Przy siewniku także do wymiany pójdą łożyska na pięciu talerzach.

Zestaw ogólnie godny polecenia. Tylko ma jedna podstawową wadę.Mianowicie ciężar. Cały zestaw z siewem waży 2,4t...

Co za tym idzie musi współpracować z nim odpowiednio ciężki ciągnik. U nas współpracuje z Valtrą N111. Waga ciągnika wynosi 5,5t. Ciągnik jest jeszcze wyposażony w przedni TUZ z obciążnikiem 650kg bez którego nie było by najmniejszej szansy na podnoszenie zastawu i normalnym manewrowaniu na przeczach. Nieraz przy gwałtowniejszych manewrach zdaży sie że przód ciągnika oderwie się od ziemi.

 

Za to do zalet Tego zestawu można zaliczyć możliwość siewu w mulsz. My w tym roku zasialiśmy w ten sposób blisko 8ha u siebie i 18ha na usłudze. Ze wschodów jesteśmy zadowoleni. Zobaczymy jak uprawy będą się dalej zachowywały :P .

 

 

Pozdrawiam KAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Witam pana @kata :)

No ja myślę nad ciągnikiem John Deere 6330 Premium +633. Ciągnik sądzę, że da sobie radę, mając tura z przodu będzie dociążony na przodzie nieźle :P A wspominałeś coś, że jak wybiera ktoś taki zestaw to musi wybrać większe talerze, bo twój Aresik jakie ma talerze (średnica)a tylni wał to packer, bo słyszałem, że bardzo dobry wał :P


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

też sie zastanawiałem nad aresem bo mam bronę wirową z siewnikiem na hydropaku i przydał by sie taki ares z pakerem oponowym ,tylko który lepszy wał? co do tależy to kolega ma rację tylko większe talerze.tylko ja muszę jeszcze siewnik wymienic na talerzowy :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Musi nie musi. Większe talerze by sie przydały w niektórych sytuacjach. Wał mam rurowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nadmierne zachwaszczenie. Chwastami które lubią się plątać... ....przytulia i podobne.

Gdy przed siewem pole było nierówno uprawione(przy zrywaniu ścierniska)

Gdy przyśni Ci się siać w mulsz. Bo na moich talerzach nie da sie głębiej zrobić jak 12-15cm. Ostatnio nawet siałem żyto na ściernisko na którym rozwieziono obornik. I żeby było lepiej wymieszane przydały by się większe talerze.

 

Tylko musisz się liczyć z tym że większe talerze zwiększą wagę agregatu :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

I jak sądzisz 6330 Premium za lekki do tego zestawu?a zapotrzebowanie do samego agregatu to 80-100 koni?Jaką mają średnicę talerze w twoim agregacie i czy lepszy byłby do tego zestawu John Deere 6630 Premium?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

John Deere 6330 waży ok. 4550 kg, a 6630 - ok. 5230 kg :o

Ja uważam, że 6330 da sobie radę z tym zestawem, jeżeli dociąży się przód. Z udźwigiem, to oczywiście problemu najmniejszego nie będzie: 6330 - 5,9 t, 6630 - 7,4 t.

Ja bym się jak już, to zastanowił na Twoim miejscu nad 6430 Premium. Wszystko jest to samo, co w 6330, ale 10 koników więcej, to zawsze coś. A na twój areał, to myślę, że 6-cylindrowy ciągnik jest zupełnie nie potrzebny.

 

Pozdrawiam :o


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Nom myślę też porównując 6330 Premium i 6430 Premium i prędzej chyba widze 6430 Premium :o A on jaką masę własną?No przód to i tak musi być dociążony, kupując john deera na pewno wezmę go z turem i przednim tuzem na który i tak pójdzie obciążenie :o


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

a mf 5460 moc max 125km;p u nas w wsi gosc wziol jelonka i jak zobaczył mf 54.. to żałował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas są 460mm lub 480mm. Dokładnie nie pamiętam. jeśli będzie miał tura i przedni tuz to powinien sobie z nim radzić :o . A siewnik na talerzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

co do większych talerzy to wybrał bym lemkena z hydropakiem, talerze ma o ile wieksze od Aresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

A jaka cena z Lemkena agregatu? I daj jakieś dane o tym agregacie :o

@celtis ja nie żałowałbym John Deera :o


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

@farmerak ceny i danych o nim, to ci niepodam, bo widziałem go na poswiętnym i sie niepytałem , ale mam zdjęcie

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...l%3Dpl%26sa%3DN

tylko na zdjęciu talerze się wydają małe ale w rzeczywistości to tak niejest

(co do zdjęcia to wyświetlają się rożne to ono jest po napisem Lemken, niżej troche, znajdziecie chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

No @nhcr przyznam ci, że jak ja widze na zdjęciu duże talerze to duże są, a ile waży ten agregat sam bez siewnika, a ile ze siewnikiem? Czy JD6430 Premium dałby mu rade i ile on ma metrów ten agregat z lemkena 3 metry?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

no ja niewiem ile on waży , ale lemken rubin 9 2/3 lub 3/3 to 3 metry ma ,no ale co do JD to z obciążnikiem i z turem to powinien dać rade , zależy jakim wybierzesz JD bo 6330 to bedzie mieł troche ciężko bo to tylko 100 KM, ale 6430 według mnie powinien dac rade , ale pewien niejestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6
Witam Pana Arka :o

 

Jak Ares TL to przydał by sie siewnik na talerzach :) . Ares ma ta zaletę że może być wykorzystany jako talerzówka jak i agregat uprawowo siewny.

Od prawie 2 lat użytkujemy taki zestaw. Po przerobieniu przez agregat około 400ha do wymiany są łożyska na wale i będzie trzeba na czterech talerzach zlikwidować lekki luz. Przy siewniku także do wymiany pójdą łożyska na pięciu talerzach.

Zestaw ogólnie godny polecenia. Tylko ma jedna podstawową wadę.Mianowicie ciężar. Cały zestaw z siewem waży 2,4t...

Co za tym idzie musi współpracować z nim odpowiednio ciężki ciągnik. U nas współpracuje z Valtrą N111. Waga ciągnika wynosi 5,5t. Ciągnik jest jeszcze wyposażony w przedni TUZ z obciążnikiem 650kg bez którego nie było by najmniejszej szansy na podnoszenie zastawu i normalnym manewrowaniu na przeczach. Nieraz przy gwałtowniejszych manewrach zdaży sie że przód ciągnika oderwie się od ziemi.

 

Za to do zalet Tego zestawu można zaliczyć możliwość siewu w mulsz. My w tym roku zasialiśmy w ten sposób blisko 8ha u siebie i 18ha na usłudze. Ze wschodów jesteśmy zadowoleni. Zobaczymy jak uprawy będą się dalej zachowywały :o .

 

 

Pozdrawiam KAT

 

hmm kat nie wiem jak to jest ale mam aresa talerzowego z wałe pakera i siewnik amazone d9 talerzowy i cały zestaw wazy 1900kg oczywiscie pusty a ty piszesz 2400?? jak to mozliwe a jesli sie bierze wieksze talerze to juz wózek do tego daja za ciezkie poprostu

a jesli chodzi o aresa ciezko nie idzie a robi super napewno sie nie zapcha słoma pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Hmm.... Ares TL z wałem rurowym i hydropakiem ma bite 1350kg. Siewnik poznaniak TL ma bite 750kg. Dodać do tego 300kg zboża wychodzi ile??? Też sie trochę zdziwiłem. Ale gdy był rozładowywany Widermanem to dwie osoby musiały stanąć na ładowarce bo jej tył podnosiło. A gdy rozładowywała Ibisa(1250kg na tabliczce) nikt nie musiał wchodzić na ładowarkę dla przeciwwagi :o .

 

Wózka nie dają. Można go sobie kupić :o .

Oczywiście ze Ares ogólnie idzie dość lekko i sie nie zapycha. Ale... W oranym V, VI klasa ziemi idzie sporo ciężej niż na lepszych ziemiach. W takim piachu ciągnik robi głębokie koleiny. Żeby je zagarnąć trzeba robić dość głęboko. W takich momentach ares ma tendencję do przypychania sie ziemia na samym środku agregatu. Lub na ścierni gdy robi się na max głębokości także lubi się zapchać szczególnie gdy powierzchnia pola jest nie równa(koleiny na piasku, źle zagarnięte bruzdy lub zagnania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

zgadza się, zdarzy się że ziemia z resztkami zapcha się na lżejszych ziemiach przy aresie. Ja mam ares tl 3,0m - czyli te najmniejsze talerze - z wałem rurowym mój agregat waży 950kg. Do tego mam siewnik polonez na talerzach, który waży 815kg + ewentualne 500kg ładowności. Razem z tym zestawem kupiłem zetora forterre 125 - waga 4,5t - zapewne wiecie że stosunkowo krótki ciągnik....na szczęście wziąłem tez przedni tuz....inaczej oglądałbym niebo z tego ciągniczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj