Polecane posty

Cineek    8

Witam serdecznie,

Planuję zakup Jelonka (moc ok. 130KM) Wybór padł na 6630 lub 6530, niestety u mnie w okolicy nikt nie ma takich modeli i ciężko zaczerpnąć jakiejkolwiek opinii. 
Ciągnik docelowo będzie pracował na 50ha (pług Kverneland 4 + cambell+crosskil, talerzówka 3m, nabudowany siewnik Amazone 3m, gruber 3m)

Proszę o informację czy model 6630 jest równie bezawaryjny jak jego poprzednik czyli 6620?
Jakie różnice posiadają te dwa modele wymienione przeze mnie? Na co głównie zwrócić uwagę przy oględzinach?
Czy 10 tys godzin dla 10 letniego ciągnika to nie za dużo ? Ciężko na zachodzie poszukać czegoś z mniejszym przebiegiem...

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie rozpisując sie za dużo, ja osobiście wybrałbym w wersji comfort, bo silnik jest prostszej budowy, jak dla mnie commnad center też nie jest jakimś cudem bardzo potrzebnym.... boli chyba najbardziej brak elektrozaworów... 10 tys godzin oznacza, ze jakieś naprawy już raczej miały miejsce w stylu tłumik drgań, wymiana wału między silnikiem a skrzynią... przy tym przebiegu podnośnik też może być juz rozklekotany.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

W jaki sposób mogę sprawdzić kondycję tłumika drgań, wału między silnikiem a skrzynią?
Jeśli ciągnik dużo jeździł po drogach, a nie robił w polu, co może być najbardziej zużyte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak we wszystkich zachodnich traktorach tłumik jak jest na wykończeniu to raczej hałasuje np. przy gaszeniu. Koniecznie bym jeszcze brał z TLSem, bo jest duża róznica w jeździe... Premium może bym i wziął ale jako nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jak duzo jezdzi drogami to hamulce . A  TLS w wielu JD ktore mielismy na farmie nie dzialal poprawnie W kabinie ciagle jeczenie i jeszcze w czasie jazdy podnoszenie i opuszczanie ,przodu,czasami serwis nie mogl tego ogarnac .6530 to slabizna do 6630 .Wersja premium ma P-bosta i w transporcie duzo daje nie ten ciagnik.Jesli ma prawdziwe 10 tys silnik nie powinien miec przeciekow .Lubi sie pocic troche hydraulika .Serja twarda i mniej awaryjna od R-ki .A przebieg hm.... w Angli na farmie w ciagu 3 miesiecy 1000 godz to bez problemu.W transporcie nowe opony nie starczaja nawet na 3 tys godzin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

jeżdzę obecne pożyczonym  6630 z 2011 r który ma 640mth co mogę powiedziedzieć, biegi ciężko wchodzą z oporem lekkim (może się coś dotrze jeszcze) ogólnie mało zwrotny jest i z przyczepami pod obciążeniiem strasznie szarpie przy zmianie półbiegów patrzę cały czas czy mam te przyczepy za sobą czy nie......Rewers bardzo agresywny na wolnych obrotach zakres C półbieg 1 udusi sam ciągnik  bez problemów.  ale to podobno da się ustawić/// i najważniejsza kwestia spalanie. za 900 zł w sobotę zaorałem 7 ha pług vogel noot vario 3x55 z automatyczne regulowaną szerokościa nonstop zmniejszałem na 40 cm bo ledwo co dawał radę na zakresie C ale gleby ciężke gliny i iły.....ogólnie ciagniczek fajny komfort jest ale jak bym miał go kupić raczej nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Marco 5 letni ciagnik 6630 i ma tylko 640 godzin? Ja na glinie oram 140cm i ciaGnik 100 konny jd i daje rade na 30 cm i na górce 8 km/h. Coś musi byc trefny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Myśle o kupnie ciągnika 6530 premium, 2008r z Niemiec. na liczniku pokazuje 6000 h, ciągnik jest z turem, z twardą osią. cena to ok. 160 tys netto. Czy ciągnik jest tego wart. Na co zwracać uwagę przy tym ciągniku, bo nie miałem styczności z JD. Jeśli przebieg org to ile może jeszcze wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj