barthez96

Jakie macie kombjany Case ?

Polecane posty

barthez96    3

Tak jak w temacie mówiąc o Case miałem na myśli też Internationala :P

 

Ja osobiście posiadam Case International 1460 Axial-Flow


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1
Tak jak w temacie mówiąc o Case miałem na myśli też Internationala :)

 

Ja osobiście posiadam Case International 1460 Axial-Flow

 

barthez powiedz jak spisuje się Case u Ciebie, jak długo go użytkujesz, czy faktycznie ma tak duże straty jak mówią niektórzy?

Ja mam Clasa Dominatora 106, jest dość wyeksploatowany ale muszę przyznać, że mimo to dość dobrze się trzyma. Przy dobrych wiatrach koszę jakieś 9 ton na godzinę chociaż nie wiem czy to jego max bo nie mam czujnika strat ziarna i nie szaleję za bardzo ;-) Jedyną większą wadą jest to, że mimo spulchniacza zostawia dość dużo ziarna w słomie. Miałem wcześniej MDW 517 i tego problemu nie zauważałem.

Pozdrawiam

Posta piszemy w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Kupiłem go zaraz po żniwach więc jeszcze nie był w polu a co do gubienia.Facet od którego go kupiłem mówił że jak go dobrze się ustawi to zgubi mniej niż klawiszowy :)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1

Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się w tym temacie użytkownik mający przepracowane na kombajnach z rotorem "parę" godzin.

Dzisiaj rozmawiałem z facetem, który pracował na AF ale tylko godzinę. Twierdzi że był zaskoczony wydajnością tej maszyny. Jest tylko jedno ale... mówił, że tego typu kombajn powinien być w miarę możliwości maksymalnie obciążony - wtedy straty nie są duże.

Tak właściwie to ta zasada sprawdza się też w "klawiszowcach". MDW 517 zawsze pokazywał największe straty przy wjeżdżaniu w łan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

@Filus, Karol I już przepracował sezon na Case 2388 Axial-flow więc jego możesz spytać o co chcesz.

@KrzychuM u mnie jest dużo ciągników case w gminie a kombajn tylko 1 ten co ja mam :)nie spotkałem się z złą opinią żadnego użytkownika maszyny Case w mojej gminie wszyscy chwalą te maszyny ja również :)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Mialem okazje pracowac przez 10 lat na case po bylych PGR jesli chodzi o gubienie to niekturzy nowi gospodarz chodzili po 500 m na kolanach zeby znalezdz ziarko i kłucic sie ze nie zaplacom tylko bylo ok co do pelnej mocy to wykorzystywalismy do max bo chodzilo o hektary nieraz przesada konczyla sie zerwaniem pasa na mlocarni tak ogulni to som malo awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Mógłbyś się ze mną skontaktować na gg ? 7962724 bardzo proszę ;)


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony    0

ja posiadam case IH 431 spoko maszynka trochę problem z częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

International 321 :D

Trochę mały B) Ale zamierzam zmienić :D

Być może też na IHC bo mam jednego na oku :D

Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się w tym temacie użytkownik mający przepracowane na kombajnach z rotorem "parę" godzin.

 

 

Dzięki rotorowi można zwiększyć wydajność, jest lepsza jakość wymłotu.

Najlepiej sprawdza się w kukurydzy.

 

Według mnie jedyną wadą rotora jest to że tnie słomę, na takie 20-30cm kawałki.

 

 

Jak ktoś nie umie ustawić to może zgniatać ziarno albo z kłosa nie wymłacać :D


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Ja posiadam case 1680 to jest ustawiany jak w instrukcji i jak Czesi go ustawiali to jeśli nie trzeba to sloma przejdzie przez niego nie naruszona dobrze wymłaca nie robi polowek i bardzo czyste ziarno sypie do zbiornika . mam go od czerwca 2008 i wiem na co go stac


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

A powiedżcie jak jest z częściami do tych kombajnów?Mam na oku 1660 albo 1680-a tak właściwie to czym one się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

1660 rożni się od 80 rokiem prod. oraz mocą silnika . Części znajdziesz u dealera a paski w kazdym sklepie z częściami rolniczymi


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

szkoda ze case nie robi kombajnów na klawiszach una kupił ct i bardzo dobrze idzie tylko ma heder ponad 6m i na wylegniety zbozu juz się gubi stego co rozumiem ze rotor trzeba umieść ustawić !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur19902    0

a co sądzicie o Case 525? Mam zamiar kupić takie cacko ze składanym hederem Geringhoff'a. Mam dużo przejadów przez ulice i myśle o takim hederze. Jak ogolnie z dostepem do części do tych kombajnów? Licze na odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier12    0

Mam pytanie do użytkowników kombajnów zbożowych Case modelu 1460 Axial Flow z 1986r. Chciałbym wiedzięc jak ten kombajn chodzi i co jest w nim najważniejsze.Chce sobie kupi taki i chce coś od was usłysze czy wartogo kupi czekam na odpowiedz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

ja mam case 923 z 1980 roku

dobra maszyna sprowadziłem od handlarza z Francji mały przebieg mało pali 10 litrów średnio na 1 ha

części z internetu , paski z Tomaszowa Lubelskiego sprowadziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj