barthez96

Jakie macie kombjany Case ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dojas    0

Mam pytanie do użytkowników kombajnów zbożowych Case modelu 1460 Axial Flow z 1986r. Chciałbym wiedzięc jak ten kombajn chodzi i co jest w nim najważniejsze.Chce sobie kupi taki i chce coś od was usłysze czy wartogo kupi czekam na odpowiedz.......

 

Witam!!! kupiłem internationala 431, mam pytanie gdzie kupujecie częsci do internationala, interesują mnie łożyska ponieważ, są nietypowe, oraz tuleje metalowo gumowe, proszę o podane linków sklepów itp. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GazoMichal    1

Witam!!! kupiłem internationala 431, mam pytanie gdzie kupujecie częsci do internationala, interesują mnie łożyska ponieważ, są nietypowe, oraz tuleje metalowo gumowe, proszę o podane linków sklepów itp. Dziękuję

 

Witam Idź do najbliższego przedstawiciela GRENE i dostaniesz wszystkie łożyska jakie tylko chcesz. Pamiętaj, żeby pokazać stare łożysko w sklepie. Jak powiesz do internationala to możesz nie dostać, a jak pokażesz, że chcesz takie to dostaniesz. Dla przykładu chciałem kupić komplet głowek (targaniec i kosa) do internationala. Po wielkich bolach znalazłem w cenie prawie 400zł. Wykręciłem sare główki i poszedlem do sklepu. Poprosiłem o znalezienie mi takich bez podawania nazwy kombajnu. Za komplet zapłaciłem 160zł. Jak się okazało od jakiegoś claasa dominatora są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruk372    0

IMI możesz napisać coś więcej o tym kombajnie jestem zainteresowany kupnem nowego.Chodzi mi o wydajność na godzinę jak się sprawuje w zbożu,rzepaku,kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CezarKing    3

Moze mi ktos powiedziec cos o Case 521 ? jestem niezorientowany a wpadl mi jeden w oko ale na zywo go nie widzialem nie wiem jakie ma danie techniczne jaka wydajnosc itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

521 to cos po miedzy forszem 514 a 525 tylko sinik chyba volvo wkłądali.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam case 5130 axial flow i mam także usługi rolnicze jak był by ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na fb koszę kukurydze rzepak zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek912    0

Przestrzegam przed case 521 z 1998 z Gutanowa. Oglądałem go dwa razy, przed i po żniwach. Przed żniwami wyglądał w porządku, ale po żniwach kiedy handlarz postanowił zarobić na cięciu, popsuł kombajn. Poszedł olej z przyspieszacza, Sprzęgło niedomaga albo ma luz na wałku sprzęgłowym, albo na kole. Luzy na łożyskach na ślimakach pod sitami. Stan licznika z deklarowanego 1500h na liczniku po żniwach było 2460h. Z deklarowanego kombajnu w zadbanym stanie nie ma nic. Popękane obie opony stomiloskie, co ciekawe z tyłu barumy, a kombajn made in germany. Ale najgorszy jest człowiek, który powiedział: "jest co widać, to już pana sprawa co pan uważa za popsute, cena jaka jest też pan wie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ogladałes ten kombajn tak samo dokłądnie przed żniwami ? Dlaczego nie kupiles jesli był tak dobry stan ? Czegoś tu nie rozumie. Druga sprawa kupujac używana maszyne trzeba sie liczyc z tym że trzeba ja przejrzec doinwestowac co do napray naprawic lub wymienic kilka łożysk, łancuchów pasków. Jesli chcesz kupic igłe to tylko nowy i tez moze miec defekty. Handlarz to handlarz on chce zarobic. Czasem zdarzaja sie maszyny uzywane ze tylko siadac paliwo i w pole ale to rzadkosc i wtedy cena zazwyczaj jest wyższa. W tym roku kupiłem taka sieczkarnie ale to od rolnika praktycznie tylko paliwo lac i w pole, sezon przelatałem bez awarii wynikajacej z zaniedbania ( spalilem sprzegło w kemperze i pekł przewód od hydro). Natomiast kombajn CASE 525 kupiłęm tez od rolnika i na dziendobry wsadziłęm troszke kasy i swojeje pracy  wyminiłem łozyska łancuchy na podjanikach choc to było jeszcze w miare ale po co stac w sezonie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel81    6

Case CF 80 axial flow, 2001r, 6.6m, Cumis 300km

 

 

Ciekawe... Sama nazwa "CF" oznacza CrossFlow więc jak on może być Axial (zresztą twój ma klawisze)

Tak po prawdzie to jest MDW w barwach Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zmodyfikowany już pod skrzydłami Case/ model E527 produkowany do przejęcia przez Fiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
Dnia 21.10.2013 o 17:38, Kuba7485 napisał:

Ja mam AF 5130 :)

Ile ton na godzine ten kombajn wymłuci pszenicy o wydajności 8-9 ton i ile paliwa spali na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj