Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

1rajdzik    15

pisze w najnowszym TopAgrar - sorry nie chce mi sie iść na dół żeby sprawdzić dokładnie :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
pisze w najnowszym TopAgrar - sorry nie chce mi sie iść na dół żeby sprawdzić dokładnie :)

czy mógłbyś być tak miły i uczynny i sprawdzić co tam jest napisane bo ja akurat nie mam TopAgrar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

"Młody rolnik" to taki który w dniu składania wniosku prowadzi działalność rolniczą nie dłużej niż 12 miesięcy (nie dłużej niż 18 licząc od daty przyznania płatności) - tak donosi TopAgrar :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dzięki za info ale nie do końca o to mi chodziło bo to wiedziałem, chodziło mi o to czy jeżeli ktoś się na niego nie załapał z powodu przerwy jaka była pomiędzy końcem przyjmowania wniosków w poprzedniej edycji a w obecnej ma jakieś szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ja słyszałem ze zwracają tylko gdy maszyna niema powyżej 3 lat ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja słyszałem ze zwracają tylko gdy maszyna niema powyżej 3 lat ;]

to chyba nie jest do tematu, a poza tym tylko slyszales, a czy bedzie mozna brac uzywki i jakie to narazie niewiadoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
do 100 tys bez karencji

100-200 tyś rok karencji

powyżej 200 tyś 2 lata karencji

 

ale czy to prawda ???

bo jak tak to dla mnie na rękę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
ale czy to prawda ???

bo jak tak to dla mnie na rękę <_<

 

wg projektu rozporządzenia to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

za ok rok przejmuje gospodarstwo po ojcu i z moich obliczem wynika ze bede potrzebował ok 450 000 tyś ma zakup ciągnika i sprzetu podstawowego+ modernizacja obory, kupno ziemi i budowa garażu czy dostene pomoc z prow i czy jeszcze bedzie dla mnie kasa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
dzięki za info ale nie do końca o to mi chodziło bo to wiedziałem, chodziło mi o to czy jeżeli ktoś się na niego nie załapał z powodu przerwy jaka była pomiędzy końcem przyjmowania wniosków w poprzedniej edycji a w obecnej ma jakieś szanse

 

nic o poprzedniej serii nie pisali


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

projekt został zatwierdzony przez Bruksele, mozna kupowac maszyny uzywane max 5 letnie, juz mozna wprowadzac to wszystko w zycie, ale nie ma komu wprowadzac rozporządzen, by fundusze wkoncu ruszyły.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

rok temu przejalem gosp. w tym chce pociagnac z PROW OK.200tys. jedynie sen z powiek sciagaja mi wymogi.Jezeli ktos wie ,kto bylby kompetentny i podpowiedzialby mi,co jeszcze musze zrobic w gospodarstwie zebym nie mial potem klopotow.Z GORY WIELKIE DZIEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
rok temu przejalem gosp. w tym chce pociagnac z PROW OK.200tys. jedynie sen z powiek sciagaja mi wymogi.Jezeli ktos wie ,kto bylby kompetentny i podpowiedzialby mi,co jeszcze musze zrobic w gospodarstwie zebym nie mial potem klopotow.Z GORY WIELKIE DZIEKI

 

proponuję zwrócic się z takim zapytaniem do pracownika ARiMR, który zna procedury dotyczące SPO w PROW`ie będą podobne także można się odnosic właśnie do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Myślałem o kimś kto przyjechałby do mnie , obejrzał i wytknął to co jest żle ,oczywiście bez przesady.Czy oficjalnie móglby podpisać się pod tym?a może wystarczy certyfikat sanit-wet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Myślałem o kimś kto przyjechałby do mnie , obejrzał i wytknął to co jest żle ,oczywiście bez przesady.Czy oficjalnie móglby podpisać się pod tym?a może wystarczy certyfikat sanit-wet ?

 

po co ma ktoś przyjeżdzac trzeba spełnic tylko podstawowe wymagania czyli przy hodowli jest to płyta zbiornik, odpowiednie wymiary kojców itp wszystko wymagania będzie znał pracownik ARiMR jak tylko ruszy PROW a jeśli już konieczna jest wizytacja to można zaryzykowac z zawodnikiem z ODR ale bezpieczniej będzie oprzec się na jakimś ogarniającym kwestie wymagań prywatnym doradcy ale o takich również ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi    0

Jeżeli nie będzie prowadzić całego dofinansowania konkretna firma zajmująca się tym , to będziesz miał trudno ogarnąć wszystkie wymogi, firma weźmie kasę, ale doprowadzi wszystko do końca. Dużo jest formalności na papierku nie tylko w faktycznym stanie twojego gospodarstwa.A co do hodowli to przynajmniej u mnie lekarz powiatowy musiał wydać opinię , czyli oględziny gospodarstwa były konieczne i on powiedział co jeszcze trzeba poprawić . Zwłaszcza w PROW- ie będzie trudniej i jak pisałem samemu może być trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

We wtorkowej Rzeczpospolitej pisali że decyzja kiedy ruszy PROW zapadnie w 2 kwartale 2008.Nie korzystałem do tej pory z unijnych funduszy a teraz bym chciał.Smutne to trochę jeśli to miałaby być prawda nie wiem czy nie lepiej wziąć kredytu nisko oprocentowanego na nowe maszyny niż czekać i czekać a jak już się doczekam to pieniędzy może zabraknąć z kasy agencji,maszyny pewnie podrożeją ;) niestety ale w takim kraju żyjemy

Mam nadzieję że jednak szybciej wejdzie ten PROW


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
We wtorkowej Rzeczpospolitej pisali że decyzja kiedy ruszy PROW zapadnie w 2 kwartale 2008.Nie korzystałem do tej pory z unijnych funduszy a teraz bym chciał.Smutne to trochę jeśli to miałaby być prawda nie wiem czy nie lepiej wziąć kredytu nisko oprocentowanego na nowe maszyny niż czekać i czekać a jak już się doczekam to pieniędzy może zabraknąć z kasy agencji,maszyny pewnie podrożeją ;) niestety ale w takim kraju żyjemy

Mam nadzieję że jednak szybciej wejdzie ten PROW

moglby wejsc w 1 kwartale 2008 - to najszybszy termin, ale marne na to szanse, oby tylko im sie kolejny raz nie przeciagnelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

U mnie zwrot spo to było coś okolo 99 tyś 100 nie przkroczyło ale szczęście bedzie można wcześniej skorzystać ;)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
a czy na młodego rolnika wystarczą grunty czy też muszą być budynki ????

 

z takim wymogiem jeszcze się nie spotkałem ale może byc to konieczne jeśli hodujesz zwierzęta (aby spełnic dobrostan) lecz budynki można również dzierżawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj