Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    67
a jaszcze jedno czy może to być część gospodarstwa ???

 

przepraszam bardzo ale nie do końca rozumiem, prawdopodobnie chodzi o to, iż ma byc to częśc zabudowań gospodarczych, jeśli tak to nie ma żadnego problemu ja również zastanawiam się nad wyłączeniem z gospodarstwa budynku mieszkalnego i przejęciem od ojca pozostałych zabudowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

chodzi tu o przejęcie części gospodarstwa ojca łącznie z budynkami ale nie całości ziemi

i czy to przejdzie przez surowe wymagania agencji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
chodzi tu o przejęcie części gospodarstwa ojca łącznie z budynkami ale nie całości ziemi

i czy to przejdzie przez surowe wymagania agencji ???

 

ale nie ma żadnych wymagań odnośnie przejmowanej części gospodarstwa przez następcę (lecz to nie przejdzie jeśli ojciec przechodzi na rentę strukturalną, gdyż tutaj już wymagania istotnie są surowe), na MR potrzeba tylko tyle gruntów ile wynosi średnia wojewódzka lub krajowa i nie więcej niż 300ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

nie ojciec nie przechodzi na strukturalna ale by mi wyciął z gospodarstwa kawałek który by się łapał w powyższe wymagania ale czy wtedy dostane wsparcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
nie ojciec nie przechodzi na strukturalna ale by mi wyciął z gospodarstwa kawałek który by się łapał w powyższe wymagania ale czy wtedy dostane wsparcie ?

 

jeśli spełnisz wszystkie wymagania to nie ma problemu, że przejmujesz tylko częśc gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

dzięki !

a wykształcenie to można uzupełnić w przeciągu 3 lat od otrzymania wsparcia to luz !

i jeszcze trzeba płacić przez 5 lat krus od tego dnia i to wszystko co więcej to nie wiem ( nie licząc wielkości gospodarstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile biorą firmy z apomoc w wypełnaiu wniosku i załatwieniu wszystkiegoi do końca czy 9% to dużo?

Czy ten cały dobrostan sprawdza tylko lekarz powiatowy weterynarii, a ewentualne kontrole to dopiero w przyszłości po uzyskaniu wsparcia itd?

Jeśli uzyskałem certyfikat na mleko mam plyte i zbiorniki na gnojówke, powierznia okien prawie odpowiednia i sanowiska około 120 cm to wystarczy? Czy musi byc izolatka, porodówka kury w zamknięciu itd, różne opinie slyszałem że w niektórych województwach prawie wcale nie wymagają tego dobrostanu i to wszystko przechodzi jeśli firma zajmuje się załatwieniem dofinansowania, a w innych niewiadomo czego wymagają, z kolei na szkoleniach straszą że nawet jeśli przejdzie teraz dobrostan to za 4 czy 5 lat na kontroli wyjdą zaniedbanaia to będzie klops, ale czy za 3 czy 4 lata czy będą tak restrykcujni jeśli najbardziej rygorystycznie podchodzi do wszystkich kontroli Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

FERDEK 07-kto ci naopowiadał takich głupot, że w niektórych woj. nie wymagają dobrostanu.Z wnioskiem myślę że najlepiej zwrócić się do firmy ponieważ możesz dostać zwrot kosztów i zapłacisz tylko ok20%ceny wniosku.Tylko KIEDY w końcu się zacznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
FERDEK 07-kto ci naopowiadał takich głupot, że w niektórych woj. nie wymagają dobrostanu.Z wnioskiem myślę że najlepiej zwrócić się do firmy ponieważ możesz dostać zwrot kosztów i zapłacisz tylko ok20%ceny wniosku.Tylko KIEDY w końcu się zacznie!

Nie pisałem że nie wymagają, ale nie są tak restrykcyjni (aby podstawowe wymagania były spełnione), np. odrzucili kolesiowi wniosek w spo bo cielaki były uczepione na sznurkach, lub powierzchnia okien w oborze zgadzała sie jak była wyjęta rama z okna a z ramą było zamało itd, itd, a koledzie co nie ma wogule chodowli jak zaczeli sprawdzac działki to końca nie było,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja dzis slyszalem,ze w PROWIE ma byc losowanie tak jak w dogrywce SPO. Slyszala ktos cos o tym? Bo az sie przerazilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A ja dzis slyszalem,ze w PROWIE ma byc losowanie tak jak w dogrywce SPO. Slyszala ktos cos o tym? Bo az sie przerazilem.

A co to ma byc kabaret, k*rwa za takie coś to do strasburga, nie dośc że opuźnili się rok to jeszcze tak mieli by się wygłupiac :angry: , a co to łaske zrobią ze sfinansują marne kilka pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
A co to ma byc kabaret, k*rwa za takie coś to do strasburga, nie dośc że opuźnili się rok to jeszcze tak mieli by się wygłupiac :angry: , a co to łaske zrobią ze sfinansują marne kilka pln

Tez jestem zly,ale moze to sie okazac ze byla to tylko jakas plotka. Oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Tez jestem zly,ale moze to sie okazac ze byla to tylko jakas plotka. Oby...

Nie wierze w to żeby sie wygłupiali z losowaniem, przecież miało byc w lipcu potem we wrześniu a teraz to pewnie i w tym roku nie wypali, czyżby kaski nie było?, ciekawe co sie z kask astało? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Myślę że to przedwyborcza kiełbasa.jedni gadają że niedługo startuje ,drudzy że tamci coś nagmatwali.wczoraj szukałem czegoś na temat daty rozpoczęcia-ale nic konkretnego.może nie zawracać sobie d*py i wziąść kredyt MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak sie okaze,ze bedzie losowanie to ja cos raczej kupie na kredyt,a cos sprobuje na zwrot,bo moze sie okazac,ze zanim wkoncu uda mi sie na cos zalapac to juz stary bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Po co pchać pieniądze teraz w dobrostan i takie tam!miał być pażdziernik ,może listopad.Niepotrzebnie się spieszyłem,bo może wyjdzie że ruszy na wiosnę, a pasowałoby śmigać nowym sprzętem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Po co pchać pieniądze teraz w dobrostan i takie tam!miał być pażdziernik ,może listopad.Niepotrzebnie się spieszyłem,bo może wyjdzie że ruszy na wiosnę, a pasowałoby śmigać nowym sprzętem!

Chcą nas przeczekac :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Panowie co planujecie kupować w nowym PROW ???

 

 

oj przydałoby się jeszcze... nowy kombajn NH z rodziny TC, przyczepa 14 tonowa, 2 silosy po 50-60 ton... bujną mam wyobraźnie wiem :P


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Ja agrotrona k100 lub agrofarma+prasę zmiennokomorową (nie zdecydowałem się jeszcze na konkretny model)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Ale ulga że PROW ruszy tak póżno bo ja jak bede kupował coś to za 2-3 lat i to będze Pronar 5135 więc lepiej jak będzie póżniej bo może i dla mnie troszke kaski zoztanie :P:P


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Ale ulga że PROW ruszy tak póżno bo ja jak bede kupował coś to za 2-3 lat i to będze Pronar 5135 więc lepiej jak będzie póżniej bo może i dla mnie troszke kaski zoztanie :P:P

to ten twój pronarek będzie przeżytkiem jak teraz bielarus w wąskiej kabinie.szybko czas leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj