Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

kamil41    29

według mnie dostaniesz ale lepiej się dowiedz w ARiMR co ty się tak uparłeś na tego pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Bardzo mi się spodobał ciągnik, ma wysokie standardy i osiągi porównywalne do zachodnich, jest stosunkowo tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Rozumie ze komus moze sie podobac Pronar ale ze ma wysokie standardy i osiagi porownywalne do zachodnich ciagnikow to chyba jakis zart:lol:


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Ale ja nie uwazam mojego jd za niewiadomo co poniewaz to jest tylko wersja se i napisalem ten post ogolnie a nie do porownywania do jd


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

A mi sie wydaje ze Pronar chocby na jakiś niemieckich podzespołach to i tak dla mnie bedzie ten Pronar.

Ja tam bym wolał poczekać i dołozyc na zetora.

Kazdy kupuje co mu sie podoba więc ja się nie wtrącam do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0
Jak myslicie... czy na 25ha i 4 ha dzierżawy dostane 100 konny pronar??

To zależy co masz na tych 25ha. raczej powinni Ci przyznac ale zalerzy jeszcze na kogo trafisz w ARiM. Ja trafisz ze twój wniosek bedzie jaksa młoda dziewczyna rozpatrzać to powinna przyzanc tak jak mi przyznała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik    0

czy obecnie działa jakiś program, który zwraca pieniądze za zakupione maszyny? ostatnio pytałem sie sąsiada, i powiedział mi, ze już za późno na składanie wniosków, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy wiecie coś o nowym projekcie rozporządzenia dotyczącym programu "Ułatwianie startu młodym rolnikom" kilka dni temu na ppr wspominał, iż również osoby, które są właścicielem lub współwłaścicielem użytków rolnych nawet od 18 miesięcy mogą uzyskac wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

owszem tak bedzie, ale bedzie to wprowadzone w czerwcu albo we wrzesniu, wiec jesli ta 2 opcja to pare miesiecy jeszcze uplynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
owszem tak bedzie, ale bedzie to wprowadzone w czerwcu albo we wrzesniu, wiec jesli ta 2 opcja to pare miesiecy jeszcze uplynie

 

ja natomiast słyszałem coś o lipcu i jeśli mogę spytac to skąd posiadasz te informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znienacka :blink: nie pamietam przegladam prase, ogladam tvn 24... w lipcu moze byc najwczesniej wprowadzone finansowanie inwestycji, wczesniej mlody rolnik (czerwiec) a jeszcze wczesniej grupy producentów (maj/czerwiec) ale to wersja optymistyczna, jesli unia bedzie miala wiele pytan do strony polskiej to sie przeciagnie i zacznie od wrzesnia w podobnej kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Dzis w agrobiznesie było dokladniej o karencjach na prow, może ktos nagrał ten program?


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Dzis w agrobiznesie było dokladniej o karencjach na prow, może ktos nagrał ten program?

 

do 100 tys bez karencji

100-200 tyś rok karencji

powyżej 200 tyś 2 lata karencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Szkoda ze tego nikt nie nagrał,

mav, te sumy które podałes to są kwoty zwrotu wykorzystane w poprzednim programie?


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

chodzi o SPO sapard nie bedzie brany pod uwage, z tego co zrozumiałem to chodzi o zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Nie oglądałem, nie było mnie. Karencja na finansowanie ze środków UE, jeżeli już raz skorzystało się z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0

oo o o o !!! no to u mnie będzie rok przerwy :/ no ale trzeba sobie odpocząć :rolleyes::lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dzisiaj liczyliśmy i u nas naszczęście rok bo mamy 195tys i jeszcze większe szczeście że sapard się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam takie małe pytanko dotyczące młodego rolnika czy może ktoś się orientuje czy osoba która się nie załapała na młodego rolnika w tamtym prow (2004-2006) ma jakieś szanse na młodego w tym prow jeżeli gospodarzy już 1.5 roku czy już wszystko stracone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj