Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

Miki7211    8

Narazie to tylko plany zeby kupic nowy ciagnik ale czy to wszystko wypali to nie wiem. Więc sie jeszcze nie zastanawiałem na jaką marke bym postawił .


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

chciałbym skorzystać z tych nowych funduszy, ale jest taki problem ze ja nie mam na siebie ani hektara ziemi i nie mam wykształcenia rolniczego, tylko liceum ogólnokształcące i teraz studia wyższe zostało mi jeszcze 2 lata

 

co muszę spełnić żeby w ogóle sie ubiegać o jakiekolwiek fundusze???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

wykształcenia rolniczego nie trzeba mieć wystarczy ze własiciel gospodarstwa(domniemam ze to twój ojciec) podpisze ci praktyki i bedzie za ciebie opłacał krus przez jakis czas (chyba jest to okres 5 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

witam a jeżeli złoży się wniosek o maszyny to jaki jest koszt tego i ile trzeba czekać na jego rozpatrzenie chodzi mi o wnioski na 2007-2013??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

koszt wszystkich zaświadczeń i tego co potrzebne to ok 500zł, jak my składaliśmy to od złożenia do rozpatrzenia czekaliśmy ok pół roku, mówią że teraz będzie to trwało 60 dni ale nie chce mi się w to zabardzo wierzeyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

A od kiedy mozna te wnioski składać ??

Bo u mnie mówio ze około od połowy maja >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak naprawde to jeszcze nikt nie wie kiedy ruszy PROW ale naszemu rządowi się nie spieszy a wręcz przeciwnie dla nich czym później tym lepiej więc pewnie ruszy jesienią albo i później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

ja slyszalem ze ma ruszyc 1 wrzesnia przyjmowanie wnioskow

mialo byc predzej ale przez niskotowarowe i przez reszte spo na ktore jutro przyjmują wnioski sie odciagnie

slyszalem ze to jest termin ostrateczny (tak mowil gosciu z firmy ktora wypelnia wnioski) a o tym ze w 60 dni na odpowiedz tez slyszalem ale w to nie wierze zobaczymy

ps. wie ktos moze ile bedzie koni na hektar bo w spo bylo 4,5 a teraz mialo byc 4 ale nie wiem czy mam dobre wiadomosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

ps. wie ktos moze ile bedzie koni na hektar bo w spo bylo 4,5 a teraz mialo byc 4 ale nie wiem czy mam dobre wiadomosci?

JA jak w tamtym roku składałem wniosek to nie było przelicznika ile koni na 1ha, bo jak by był to bymnie dostał 2ciagnikow nowych na 6,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
czy złożył ktoś z AF wniosek na SPO do ARiMR

 

 

Ja złożyłem w Elizówce jak ja byłem po 14 godzinnie było pusto 2 osoby przedemną wniosków było złożonych ponad 200 szt , sporo ludzi wysyła pocztą , wniosek miałem dopiero o 13 gotowy :wacko: teraz tylko czekać na szczęśliwy los :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
czy złożył ktoś z AF wniosek na SPO do ARiMR

tak ja. wysłałem pocztą do torunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dzisiaj dzwoni jakaś kobieta do starszego i sie pyta na jakiej ulicy jest agencja w toruniu (przenieśli) bo chce dzisiaj tam jechać a nie ma wniosku jeszce wypisanego i jej sie spieszy... a godzina była 19 :wacko: :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

oj widze że chyba toruń pobije całą POLSKĘ w ilości przyjętych wniosków?!?!?!?!?!?!

z tego co widziałem to o 13 mieli już przyjętych 300 wniosków nie licząc tych które kurierzy co chwilę donosili a ile przyniosą listonosze jutro to nikt nie wie.

 

teraz pozostaje modlić się i czekać na szczęśliwy numerek!!!!!!!

pozdro i powodzenia w losowaniu dla ludzi z AF którzy złożyli wnioski!!!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

A niewiecie czy na PROW mozna brac ziemie.

Dzisiaj oglądalem Agrobiznes i losowanie nie bedzie jutro tylko dopiero za miesiac chyba 23 maja :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

można


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

W Toruniu mają wylosować 14 szczęśliwców ale ile nadeszło to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

W Lubelskim oddziale złożonych jest ponad 900 wniosków w tym tylko 220 było w elizówce złożonych reszta pocztą :lol: - oglądałem wywiad na reginalnej telewizji z dyrektorką Lubelskiej ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

To istnieje ten przelicznik mocy ciągnika przypadający na 1ha. czy nie. Może jest to robione uznaniowo zależy gdzie i kto składa wniosek. Jeżeli ktoś zna się w tym temacie to nich coś napisze na ten temat, bo z waszych wypowiedzi to nie mogę wywnioskować czy mógłbym starać się w tym przyszłym PROW.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ciekawe jaki to jest przelicznik mocy ciągnika przypadającej na 1 ha, jak u mnie w okolicy gościu przyprowadził niedawno nowego Fendta 816vario na 40ha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj