Gość peres100

prow 2007-2013

Polecane posty

lukotek    4

a od kiedy będą honorowane faktury na PROW 2007-2013 - chodzi mi o to z jaką datą mogą być?


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

faktury ponoc beda honorowane wszystkie za zakupy dokonane po zlozeniu wniosku o dofinansowanie.czyli jesli zlozysz wniosek np. we wrzesniu i potrzebujesz jakiejs maszyny ktora chcessz dofinansowac ale bez dofinansowania i tak bys ja musial kupic to jak podpisze ARiMR z tobą umowe to mozesz juz ta fakture juz zlozyc.

dowiedzialem sie ze bedzie mozna kupowac MASZYNY UŻYWANE!!!!! ale nie starsze jak 5 lat, wycenione przez rzeczoznawcę i tylko od rolnika vatowca bo trzeba miec obowiązkowo fakturę vat. jesli maszyna bedzie warta wiecej niz 10000 to musi byc zaplacona przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
to jak podpisze ARiMR z tobą umowe to mozesz juz ta fakture juz zlozyc.

 

mozesz to napisac troche jasniej bo nie do konca wiem o co c'mon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

sorry troche niejasno napisałem i w sumie zle to mozna interpretowac

chodzi o to ze jesli zlozysz wniosek do agencji o dofinansowanie i nie mozesz czekac z inwetycja czy zakupem np. maszyny

to mozesz ta maszyne kupic i jak agencja twoj wniosek rozpatrzy pozytywnie i podpisze z toba umowe o dofinansowanie to wtedy mozesz ta fakture zlozyc aby ci np. polowe wartosci maszyny wrocili pomimo ze ty ja juz wczesniej kupiles i ie miales pewnosci ze ci ja sfinansuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Z kąd zaczerpnoles takie informacje? tz że np teraz kupię maszynę, a puzniej złożę wniosek do agencji o dofinansowanie? Uściślij te informacje i podaj źródło.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dzieki tomek za wyjasnienie, pomysl nie glupi, tylko trzeba sie upewnic i jakas oficjalna informacje znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

No właśnie kupię maszynę a oni mi nie zwrócą kasy. I co wtedy dlatego lepiej wiedzieć prędzej czy się dostanie kasę czy nie przynajmniej ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

informacje takie uzyskałen na szkoleniu prowadzonym przez firme ktora zajmuje sie skaldaniem wniosków.

firma ta zajmuje sie tym od kąt tylko mozna sie bylo starac o dofinansowaia z UE czyli od SAPARDu wzwyż i dobrze im to wychodzi ;)

piotrkram ma racje lepiej poczekac na odpowiedz agencji no ale jak komuś sie spieszy i wie ze ta maszyne i tak musi kupic to ma pewną furtke. mysle ze to jest dobre rozwiązanie.

Viper zle mnie zrozumiales.

maszynę kupujesz dopiero po zlozeniu wniosku do agencji a przed jego rozpatzreniem i podpisaniem umowy a nie teraz!!!

wedlug informacji tej firmy to wnioski najwczesniej beda przyjmowane okolo sierpnia a w najgorszym wypadku w kwietniu 2008.

wszysko mozemy zawdzieczac niskotowarowym ktore rzad chce wesprzeć

jak jeszcze cos to piszcie!!!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

maksymalny poziom finansowania na lata 2007-2013 będzie wynosiła prawdopodobnie 300 tys zł a nie jak wcześniej mówli że to będzie 600 tys czyli jak kupie maszyny w tych latach na SPO to maksymalnie zwrot będzie wynosił 300tys zł

 

szkoda bo apetyt rośnie w miarę jedzenia... ja już złożyłem 2 wnioski

 

Apropo SPO 2004-2006 słyszałem że jeszcze zostało kasy z tych lat i przeniosą te pieniądze na działenie "Inwestycje w gospodarstwach" będzie ogłoszony termin i dwa tygodnie na złożenie wniosku więc jeśli koś może niech składa!!!!!!

Ja składam napewno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

jak zlozyles wnioski jak nie przyjmują?

jakim cudem 2 bo wolno tylko jeden na rok?

i gdzie to slyszales ze zostalo kasy z 2004 - 2006 co ja wiem to braklo?

kolejno w prow2007-2013 mialo byc 500 a nie 600 tys. no a to ze moga okroic do 300 to slyszalem bo to kosztem niskotowarowych :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jesli mzona wiezec na co skaldasz ? a czy mozna wzisc w starym SPO kredyt preferencyjny i SPO, i jak to jest z zbiornikiem hoduje pare byczow oni przyjda sprawdzic czy jak?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

projekt Prow przwidywał w ostatniej wersji 300 tys zwrotu, ale jesli dojadą niskotowarowetowarowe to prawdopodopodobnie ta suma sie zmniejszy, bo trzeba komus zabrac zeby dac innemu.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Do xsc . Nie mozna wziąśc kredytu preferencyjnego do realizacji zakupu np. maszyn w ramcah SPO . Trzeba brac pomostowy , ktory jest wyzej oprocentowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Lepper zapowiadał że z przesunięcia na inwestycje będą preferowane zwroty do 100tys, ale jak by do 100 tys toby musieli przepisy zmieniać itd!!! co wiąże sie z kolejnymi opóźnieniami! a przepisy mówiły ze zwrot max 300tys ;) B) ;) ;) A propo nowych funduszy 2007-2013 to ciekawe jak przesuną kwotę zaplanowaną na rok 2007:D:D bo moim zdaniem w tym roku na pewno nie ruszą te fundusze!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Pod arimr w Lublinie jest społeczny komitet kolejkowy i dzisiaj nocke spędziłem w elizówce po agencją poprostu KOMUNA wróciła :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Też o tym słyszałem, niewiadomo jak długo to potrwa. Z "moich" nikt nie stoi, bo stwierdzili, że będzie to będzie nie to nie, a na staniu w kolejce dużo by stracili.

@piootr na jakiej zasadzie jest ta kolejka i ile jest osób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

dzisiaj rano było 220 pare osób , stoją 2 osoby z każdej dziesiątki , zmiana co 12h ja stałem wczoraj dzień i noc bo za siebie i ojca jutro rano maja przyjechać wszyscy z listy i ma być coś radzone i jakaś delegacja dp dyrektora iść , jutro albo 28 ma być na elizówce Lepper , z tego co ja wiem to dyrektor nie uzna tej listy ale jak np Lepper każe to będzie szło po liście

 

Ja bym nie stał gdyby nie było można brać używanych na starych zasadach

 

Następnym razem to chyba jakiś leżak sobie wezme to w nocy w budynku sobie kimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ludzie to jest totalna żenada.co to się robi z ludzi , są jak psy które biją się o ochłapy z pańskiego stołu. gdyby ktoś podrzucił tam jakąś broń powybijali by się nawzajem. biorą wnioski płacą różnym doradcom a i tak nie ma pewności że coś dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

W jakim celu te kolejki jesli mozna wiedziec? ;/;/


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

zostało trochę kasy z starego SPO i postanowili uruchomić stare SPO żeby wykorzystać tą kasę. A ze kasy jest mniej niż chętnych to decyduje kolejność składania wniosku... i stąd ten cyrk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

tzn ze kolejnosc skladania wniosków ma znaczenie ?? bezsens oni robia z ludzi zwierzeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a wiecie moze czy na nowy PROW bedzie mozna sie starac o zwrot za zakupione stado krow mlecznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Wracając do wypowiedzi Tomka21 co do zakupu używanych maszyn do 5 lat, mam parę pytań.

1. Czy można taką maszynę kupić od niemca vatowca?

2. Jeżeli tak to jak miałaby wyglądać wycena przez rzeczoznawcę(maszyny, maszyn za granicą)?

3. Jaki jest procent zwrotu zakupu z środków UE?

4. Czy można kupić od polskiego pośrdnika który wystawi fakturę VAT?

 

Pozdrawiam idzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

az takich bardzo dokladnych danych o PROWie nie mam ale wydaje mi sie ze od niemca i od posrednika pojdzie kupic, natomiast procent zwrotu chyba bedzie na poziomie takim jak nowych maszyn to zaley do ktorego siekwalifikujesz(40% 50%60%) a jak ma wyglądaćwycena to nie wiem chyba tak jak poprzednio w SPO ale tego konkretnie nikt nie wie. mnie tez to interesuje bo na wszystkie maszyny nowe mnie nie stać. a co do tych krów a PROW ie nie nie beda co ja wiem refundowac stad zwierzą bo chciaem zakupic kilka krow mięsnych i raczej nic z tego nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj