Skocz do zawartości
ggrigor

Regulacja wzmacniacza w 1224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
1224
debrzyna    17

Ja chcesz skończyć robote to przełącz wajche na żółw Wkręć śrube od rególacji taśmy /tą co jest pod skosem/ do oporu i zablokujesz tasme na żółwiu i jedziesz Ale nie włączaj w takiej sytacji zająca najlepiej przywiąz wajchę drutem zebys przypadkiem nie włączył Potem będziesz myślał co jest za wada.ja mam pewne podejzenia ale otem potem Daj cynk czy ruszył

robson79    1

Kolego wyżej znasz zasadę działania wzmacniacza? Niech kolega bilik podciągnie taśmę śrubą pod skosem i to wystarczy( na włączonym wzmacniaczu śrubę do oporu i trochę popuścić} a po robocie trzeba rozjeżdżać.

bilik26    10

w kyurym miejscu jest ta śruba ? to mam rozumiec że tarczki się skończyły? a i wtedy nie mogę włańczać zająca tak

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Pod kabiną z lewej strony koło filtra oleju.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Slimak1614    17

Bardzo proste... rozgrzewa ci się olej w skrzyni i ci spada ciśnienie i nie zaciska dobrze tarczek więc albo mikro pompka albo zjechane tarczki....

Ja zrobiłem temu ustrojstwu but i mam święty spokój do usranej śmierci :)

debrzyna    17

Kolego wyżej znasz zasadę działania wzmacniacza? Niech kolega bilik podciągnie taśmę śrubą pod skosem i to wystarczy( na włączonym wzmacniaczu śrubę do oporu i trochę popuścić} a po robocie trzeba rozjeżdżać.

Jak tasma wysmigana to moze nie pomóc Przerabiałem temat w tym roku wiec wiem jak to działa. Rozjeżdzanie to może niech zostawi na koniec Najpierw sprawdzi uszczelniene na tłoczku pod sprezyną tasmy ,potem sprawdzi cisnienie mikropompki ,wyreguluje taśme i dopiero wtedy jak nie będzie działać to będzie rozjeżdżał

LukaszP    2

Ewentualnie oberwana tasma. Taki przypadek przerabialem ja.

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

robson79    1

Jak tasma wysmigana to moze nie pomóc Przerabiałem temat w tym roku wiec wiem jak to działa. Rozjeżdzanie to może niech zostawi na koniec Najpierw sprawdzi uszczelniene na tłoczku pod sprezyną tasmy ,potem sprawdzi cisnienie mikropompki ,wyreguluje taśme i dopiero wtedy jak nie będzie działać to będzie rozjeżdżał

Kolego jak najbardziej zgadzam się z Tobą ważne jest nawet bardzo jest ciśnienie mikropompki. Ja zamontowałem sobie zegar w miejsce wskaźnika paliwa który i tak nie działał i jest super. Miałem taki sam przypadek jak kolega i winą była taśma którą wyregulowałem ale to było na krótką metę. Po robocie trzeba było rozjeżdżać i po kolei wszystko mikropompka, tarczki , uszczelnienie całego wzmacniacza łącznie z tylną nową pokrywą tam gdzie są pierścienie, taśma, tłok i tłoczysko taśmy no i teraz jest bajeczka.

bilik26    10

dzięki koledzy za podpowiedz dokoncze tegoroczną robote i będę go rozjeżdzał jak zrobię to raz a dodrze .:))a i kabinę też trzeba zwalać czy nie ?

JarekWalak    0

każde zgaszenie to włonczenie zółwia  zanik ciśnienia jest i taśma sie zaciska za pomocom sprezyny bo za zółwia jest odpowiedzialna tasma a nie tarczki u nas wiencej jezdzimy na zółwiu np 2  i zółw i masz spokojnie 10 na godzine i obr w granicach 2000 tys a nie 1 i 2400 i kupa huku tylko a przy orce w trudnych warunkach 3 terenowa  w ursusie 1614 pilnować taśmy jak tylko słychać delikatne gwizdanie przy przełanczaniu rególacja

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartizi00m
      w mojej 80-ce biegi wchodza jak bym wlanczal biegi przy duzych obrotach co to moze byc? czy to sa starte zebatki czy co?
    • Przez przem
      Witam moze ktos z Was przerabial skrzynie z wolnej na szybka w ursusie, chce przerobic w 1014 i zastanawiam sie jaki jest koszt takiej przerobki i czy nie beda sie dzialy jakies dziwne rzeczy z przekladnia. Predkosci na ktorych biegach sie zmienia i czy nie zacznie brakowac biegow do prac polowych, np. teraz orze 4 terenowa, a jak to bedzie wygladalo po przerobce?
    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Folenka
      Mam pytanie - jak powinna być prawidłowo założona tarcza sprzęgłowa dłuższą stroną piastki do silnika czy do skrzyni biegów?
      Dodam, że to Ursus 912.
      Dzięki za odpowiedźi.
    • Przez Szmyksu1014
      Witam mam problem w ursusie otóż gdy rozgrzeje się olej w skrzyni podczas orki,cofając na 2 biegu,bieg tak jakby się ślizga czyli że rusza pomału a potem przyspiesza.Co może być przyczyna? Napęd i wałek wom działa wzorowo