912

Podnośnik U902/912

Polecane posty

Gość maciek08   
Gość maciek08

Co do jakości regeneracji robionej w Tucholi to ja niebyłbym taki pewny!!

Kiedys tata kupował pompę regenerowana do C360 i niestety była w gorszym stanie niż ta którą wymontowaliśmy z ciągnika. Wałek w niej można było bez oporu obrócić palcami. A drugi przypadek to pompa wspomagania do zetora 8011, która również nienadawała się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianosek    0

Witam. Mam problem z podnośnikiem w ursusie 912.Problem polega na tym że strasznie powoli opuszczają sie ramiona nawet ze sporym obiciążeniem, próbowałem regulować tym pokrętłem pod siedzeniem ale nic nie daje.Wogule ten podnosik jest jakis dziwny jak podniesie sie go na maxa do góry to sam opuści jakieś 5 cm i znów podnosi do góry i tak cały czas. Sam już nie wiem co z nim jest. Pomórzcie koledzy bo sam nie wiem co się dzieje z tym podośnikiem. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

może być gdzies też zapowietrzone, polecałbym spuścić olej i nalać odnowa


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Albo masz juz wysłuzona pompe.... lub nieszczelny uklad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

jakby pompa była do d*py to by nie podnosił dużego ciężaru, jak dla mnie wine ma rodzielacz w ponośniku który zbyt słabo sie otwiera przy opuszczaniu, w sumie to najlepiej by było gdybyś zdemontował cały podnośnik i zawiózł go do jakiejś firmy zajmującej sie regeneracją, i wymienił swój na ten po regeneracji, takie firmy są w Pniewach i Gnieznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Że opuści trochę a potem podniesie to normalna rzecz w ursusie jak podnośnik nie trzyma. Jak masz siłownik pomocniczy to spróbuj go wymontować, bo wiem że po jego wymontowaniu podnośnik szybciej opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na pulsowanie podnośnika w moim przypadku pomogło założenie uszczelnień w siłowniku, bo pozostał tylko pierścień zgarniający,po wymianie podnośnik nie pulsuje. Zdejmij podłogę i wykręć ten zawór co jest pod siedzeniem, może ten trzpień się urwał i blokuje przepływ oleju (koledze się urwał to jemu raz opuszczał dobrze a nieraz właśnie powoli).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianosek    0

Zakrzewiak masz racje. Ale z tym podnoszeniem i opuszczaniem to jest tak zapale ciągnik, podniosę podnośnik z kultywatorem a podnośnik opuści 5 cm i znów podniesie opuści znów podniesie a ciągnik cały czas jest zapalony i ja sam nie wiem dlaczego tak się dzieje. P ierwszy raz spotkałem sie z czymś takim żeby siłownik opuszczał i podnosił gdy ciągnik jest zapalony. Jak myślicie czego to jest wina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

to jest wina luzu na połączeniach przegubowych dźwigni lub innych par kinematycznych które kontrolują dany typ regulacji. po prostu otwory się wyrabiają i opóźnia to czas reakcji rozdzielacza na wysokość ramion i w tym czasie podnośnik się zdąży trochę opuścić.

 

Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Główną przyczyną że opuszcza jest zużycie uszczelnień na tłoku w korpusie podnośnika, potem może być uszczelnienie na rozdzielaczu, albo wyrobiony tłok albo cylinder. W C 360 jak przelozylem uszczelnienie na tloku to nawet po dniu podnosnik nie opuscil, a przed zmiana w ciagu 5 min. opuscil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

Cześć. Mam problem z podnośnikiem w ursusie 902 84r. . Podnośnik czasami wcale nie podnosi a jak już podnosi to podskakuje wygląda tak że dostaje po trochu oleju a w skrzyni jest stan. Co to mogło by być? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U mnie w zetorze 8045 też się czasem tak dzieje.Ktoś mi kiedyś mówił ze to się zapowietrza pompa a podnosi tak wolno ponieważ ma pompę wspomagająca.Razem z tatą opracowaliśmy na to sposób ale nie zawsze chce zadziałać. Jak masz gniazdo od wywrotu to trzeba wcisnąć ta kulke a druga osoba przesuwa dzwignie od wywrotu i powietrze wychodzi. Radze za bardzo nie gazować i jak wciskasz czymś tą kulke to przez jakąś szmate i się zasłonić bo jak pójdzie olej to nie będziesz ochlapany. Nie wiem czy ci to pomoże ale u mnie bynajmniej tak działa i przy okazji dolej może oleju bo jak ciągnik sie troche przechyli na bok i wledy pompa złapie powietrze to znowu tak ci się zrobi.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U mnie drżał. Wogóle to jak mi działa i zapne pług i podniose do samej góry to widać jak drży.Nie wiem może u mnie też już jest pompa do wymiany no ale nie podnosi dużych ciężarów to narazie jak jakoś działa to jeszcze będzie.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Cześć. Mam problem z podnośnikiem w ursusie 902 84r. . Podnośnik czasami wcale nie podnosi a jak już podnosi to podskakuje wygląda tak że dostaje po trochu oleju a w skrzyni jest stan. Co to mogło by być? Proszę o pomoc.

 

 

ja miałem podobne objawy tylko u mnie jak się troche olej rozgrzał to było lepiej a przyczyną był zacinający się tłoczek w rozdzielaczu hydrauliki i myślę że u ciebie będzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Może i masz racje ale u nas na wsi jedna osoba też ma czasem taki problem a jak sie pytaliśmy mechanika co to za przyczyna to nam powiedział ża w SKR' też sie tak dzieje i nie wiedzą dlaczego i on też nie ma pojęcia.

 

PS. U mnie czasem jak sie tak zrobi i sie porusza do góry i w dół na wysokich obrotach to po chwili przechadzi. Czasem to żadne metody nie pomagają a jak postoi troche to mu przejdzie.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

wiesz tak na odległość to trudno zdiagnozować ale z tego co piszesz to w dalszym ciągu uważam że to suwak ponieważ sterując nim sterujesz przez spręrzyne. Spręrzyna napiera na suwak i gdy dodasz gazu to wszystko drży i suwak zaczyna działać później dostaje oleju smaruje się i jakoś chodzi u mnie tak było przyczyną był dolany olej tego samego typu lecz kupiony luzem i wszędzie w skrzyni zrobił się osad przez który zacinał się suwak. Już nie kupie ojeju który leją z beczki luzem bo czasami oszukują. A tak wogóle to mieszkasz bardzo nie daleko mnie jeżeli to jest konopnica w powiecie Wieluńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

w moim ursusie kiedyś też miałem porblem ale po rozgrzaniu ramiona przy podnoszeniu podskakiwały a pomogło dolanie oleju i wymniana filtrów. może od filtrów warto zacząć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi tu o suwak tłoczek który jest wewnątrz rozdzielacza hydrauliki trzeba zdejmować podnośnik i tam jest dopiero rozdzielacz który jest połączony z dzwignią w kabinie. Po tych objawach co piszecie to mi się wydaje że to jest ta przyczyna ale całkowitej pewności nie mam bo nie widze sprzetu ale puki nie rozbierzecie to się nie dowiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom83    2

Odnośnie problemu kolegi @912 mogą być winne 2 oringi są one przy kolanku którym pompa ciągnie olej, wchodzi ono w takią krótką rurke z rantem na środku połowa tej rurki wchodzi w obódowe skrzyni (tam jest jeden oring) a druga połowa wchodzi w to kolanko od pompy i tam jest drugi oring i jak one są nieszczelne to pompa ciągnie powietrze. Jeśli wytłumaczyłem mało zrozumiale to zapraszam na gg postaram sie wyjąsnić lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianosek    0

Witam.Mam problem z podnosnikiem w ursusuie 912 który polega na tym że podnosnik z maszyną podnosi cały czas do góry albo cały czas do dołu nie da sie wyregulować zeby trzymał w odpowiedniej wysokosci próbowałem regulować tym pokrętłem pod siedzeniem ale to nic nie dało dolewałem oleju i też nic.Dodam ze pompa siłe ma bo szybko podnosi i kipruje przyczepy wiecie czego to jest wina ???Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to pokrętło pod siedzeniem, to zawór którym sie blokuje się podnośnik na czas transportu by maszyna nie opadła, może jakaś dźwigienka spadła, coś sie urwało, musisz wyjąć podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj