912

Podnośnik U902/912

Polecane posty

locke    293

To jest raczej wina uszczelnień tłoka w podnośniku.Silownik wspomagający widać że już chyba nie wspomaga :)

A powiedź mi czy wzmacniacz,wom działa ci prawidłowo?Bo siłowniki wspomagające są wspomagane mikropompą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

panowie a co jezeli plug na wolnych obrotach opada a po dodaniu gazu idzie do gory?

cisnienie na wyjsciu na kiper ma ok 180-190bar miezylem manometrem.

nie sprawdzalem jeszcze filtru czy cos podeszlo,dzisiaj zagladne.

prosze o pomoc i rady.

pozdrawiam

(mowa o ursusie 1012 turbo)

ja bym za czą od od uszczelnienia tłoczyska na podnosniku i przy okazji sprawdził wszystkie zawory w podnośniku to Ci wyjdzie najtaniej

bo w pompy bym się nie pchał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

dopiero traz pisze...

ale wracajac do mojego tematu to uszczelnienia na tloczysku w srodk byluy wyjchane,ot co sie stalo...

maszyna ju sprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy agrofotowicze.Pisze nowego posta, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na swój problem.Urszula praktycznie wcale nie podnosi awaria nastąpiła od razu nie było jakichś objawów. Najlepsze jest to ,że aby cokolwiek podniósł trzeba poruszyć dźwignią od wyjść zewnętrznych. Pompa jest sprawna tylko odkąd ją mam to tłoczy olej pólsacyjnie i podnośnik podskakiwał, oleju jest ponad stan, gdy odkręciłem przewód metalowy za zaworem bezpieczeństwa na podnośniku olej z niego nie leciał. Gdy odkręciłem cały zawór to olej leciał ale słabo, filtry nowe, zawór też nowy. proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

A próbowałeś kolego odkręcić z tyłu ciągnika obok podnośnika taką śrubę włozyć kawałek wkretaka lub cos podobnego i puknac lekko w ten zaworek czy co to tam jest??? Mi to w 385 pomagało jak zacinał sie podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaGiermek    0

witam mam problem z ursusem 902 podczas opuszczania i podnoszenia podnosnik drży czy to wina rozdzielacza?jak zapiołem pług i podnosłem do góry dodałem wiecej gazu to strasznie bije trzepie, napet podczas opuszczania widac jak tyka do góry i na dół. pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid124    0

Witam wszystkich forumowiczów!!

Mam problem z podnośnikiem w u-914, kiper chodzi ok aż pompa jęczy,a podnośnik nic nie reaguje dopiero jak stuknę młotkiem z góry w miejscu tłoka to idzie albo z tyłu odkręcę korek i popchnę tę dźwigienkę to zaskakuje i działa czy do wymiany jest rozdzielacz czy jakaś dźwigienka??a drugą sprawą jest dźwignia regulacji hydrauliki siłowa mieszana itp.nie można przełączyć jej do samej góry.prosiłbym o odpowiedź bo wiosna idzie i lipa będzie walić młotkiem w podnośnik

 

 

 

z góry dzięki:)

Edytowano przez dawid124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaGiermek    0

olej wymieniłem na nowy filtry i uszczelnienia na tłoczysku a dalej jest to samo podnosi szybko nie opada a strasznie szarpie na samej górze im wiecej gazu sie doda tym bardziej trzesie nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Z Tym popychaniem dzwigienki to wina jest rozdzielacza, po prostu musisz rozkrecic tyl zdjac gore i rodzielacz dac do regeneracji mialem podobnie w u1614.
a regulacja mozliwe ze spadlo Ci ciegielko od regulacji, tak czy siak musisz odkrecic i zdjac gore i bedzie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Daleko masz do Wrocławia? Firma Archimendes naprawia całe podnośniki do ursusów. Reganeracja i wymiana elementów trwa parę godzin i odbierasz podnośnik z gwarancją. Taka operacja kosztowała mnie 2000zł brutto. Wymieniałem rozdzielacz, cylinder, tłok, wymiana prowadnic, spreżyn od regulacji wysokości, to samo z regulacją siłową. Nawet odkryli że mam skręcony sworzeń od wieszaków(wąsów) przez pracę z jednym siłownikiem wspomagającym. Podnośnik przed odbiorem jest testowany przy tobie z obciążeniem 5t.

Na wszystko dostajesz fakturę i gwarancję. Już 3 rok mam spokój z podnośnikiem. Polecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Ew w okolicy Mińska maz. też jest facet co zajmuje sie regenracja tylko i wylacznie od ursusa podnosnikow, też do niego wozilem i mam spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Jeśli podnosi normalnie a w końcu szarpie to może przestawiłeś ramiona podnośnika na frezie na wale. Ja tak u siebie miałem ale pare razy podniosłem i wyrwało rurkę w dolnym zaczepie, bo coś musiało puścić :D  A z tym opuszczaniem to może sie te pierścienie dotrą. A spada wolno na pusto czy z maszyną ? Może masz zakręcony zawór do regulacji szybkości opuszczania pod siedzeniem. Na starych pierścieniach może opuszczał dobrze a na nowych jest szczelnie i wolno opada. Pozaglądaj i melduj o  swoich obserwacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaGiermek    0

ramiona chyba są dobrze ustawione podczas opuszania widac tez jak cyka tak jak by czegos nie wyłączyło do konca ?? traktor mam od niedawna wiec tak to tłumacze jeden kolega tez ma taki sam problem wymienił dosłownie wszysko zostało mu wymienic tuleje i cylinder podnosnika rozdzielacz regenerował a gdzie znajduje sie ta mikropompka? pytam bo nie chce sie pchac za bardzo w koszta chodzi mi tu o rozdzielacz jak go zregeneruje a nie bedzie to to to dalej szukac bede musiał przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Mikropompka jest w skrżyni pośredniej pod pompą hydraulicżną. Słysżałem, że drżenie podnośnika spowodowane może być niewłaściwą pracą mikropompki dlatego niektórży ją usuwają ż ciągnika. U mnie podnośnik też drży ale niejest to na tyle uciążliwe żeby coś ż tym robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaGiermek    0

aha wielkie  dzięki ja to na razie zostawię zobaczę co będzie się działo jak agregat podepnę? a powiedz mi jak są cięgła dolne i tam jest na dole obudowa i ona jest na wałku wieloklinie są tam jakieś uszczelnienia bo widzę ze zaczyna kapać tam olej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mikropompka jest w skrżyni pośredniej pod pompą hydraulicżną. Słysżałem, że drżenie podnośnika spowodowane może być niewłaściwą pracą mikropompki dlatego niektórży ją usuwają ż ciągnika. U mnie podnośnik też drży ale niejest to na tyle uciążliwe żeby coś ż tym robić.

 

Słuchaj bez obrazy, ale jak nie wiesz o co chodzi to nie pisz głupot i nie doradzaj. Bo nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.

Do tego popracuj nad pisownią bo tu też nie błyszczysz.

 

Mikropompa jest w skrzyni pośredniej w środku koło żółwia, montowana na tym samym napędzie co pompa wspomagania, i nie da rady jej wyrzucić, nie ma  takiej opcji, bo odpowiada ona za przedni napęd, WOM i chodnice oleju, jak jest. Żeby ją wyjąć to trzeba skrzynią pośrednią rozjechać od skrzyni głównej.

Tobie  pewnie chodzi o pompę  wspomagającą, tłoczkową która jest  w komorze sprzęgłowej między pompami podnośnika w wspomagania. Z wydatkiem 4 l na minutę która nie ma nic wspólnego z drżeniem podnośnika, a były one bardzo rzadko montowane,  przeważnie w starszych typach.

Dlaczego szarpie, trudno wyznać, może pompa słaba, radził bym zamontować pompę 26,5 lub 25  , zamiast rurki , węża oryginalnego, jak to nie pomorze to szukać w  plecaku, w rozdzielaczu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

aha wielkie  dzięki ja to na razie zostawię zobaczę co będzie się działo jak agregat podepnę? a powiedz mi jak są cięgła dolne i tam jest na dole obudowa i ona jest na wałku wieloklinie są tam jakieś uszczelnienia bo widzę ze zaczyna kapać tam olej 

 

Żeby to uszczelnić musisz wymienić pierścień filcowy, oring 75x3 i uszczelniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning221    0

Witam, mam taki problem, że od jakiegoś czasu, mój ursus 1014 ma słabszy udzwig na turze, Tura mam MX'a, gdy go założyłem(jakies 2 lata temu) podnosil na wysokosc kilku centymetrów 3 big bagi(1500kg), aktualnie rozpoczynam budowę domu, kupiłem widlaka do niego i z ledwością podnosi małą palete z pustakami, a większej z solbetu nie radzi(ile one mogą ważyć?), kupiłem pompe HYLMET TUCHOLA z wydajnością 41l/min i ciśnieniem 190mPa, udzwig nawet troszke się nie zwiększył(poprzednia pompa była z 1989r - oryginalna). Teraz pytanie, jakie powinno być ciśnienie oleju mierzone zegarem pod wyjściem euro?, możliwe żeby rozdzielacz nie dawał podnieść wiekszego cięzaru? jest jakiś zawór ciśnieniowy jak w c360 ? i gdzie on jest? z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Paleta solbetu wazy kolego od 800 kg do 1200 albo 1300 bo ostatnio przeglądałem katalog i były takie wagi podane. Zależy który masz ten solbet.
A moze coś z tym wiślakowi jest nie tak? Tur podnosi dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj