912

Podnośnik U902/912

Polecane posty

crvx40    11

Kolego wladyslawo mozesz dokladniej opisac gdzie ten trojnik zlewowy sie znajduje bo w katalogu nie moge tego znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

koledzy pomozcie co z tym podnosnikiem zrobic bo tak jak jest teraz nie idzie robic przy orce wciaga plug musze trzymac na podnosmiku a tak nie pwinno sie dziac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sound    0

Mialem podobny problem w 914-stce i to byla wina rozdzielacza w twoim przypadku tez raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

ale jakby byla wina rpzdzielacza to wogole by nie podnosil albo by sie zacinal a u mnie normalnie podnosi tylko jak wezme ta wajcha od ustawiania pozycji na sam dol podniesie do konca a jak wezme na srodek czy maksymalnie do gory to juz nie podniesie moze z 10 cm i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

A co jest przyczyną że podnośnik powoli opada. Czytałem w innych tematach, że trzeba wykręcić trochę ten korek za siedzeniem ale to nie pomaga, bynajmniej nie zauważyłem różnicy. Miałem na pace nie zaciężką sianokiszonke. Nie odkręcałem z tyłu tej dużej śruby co potem się tam śrubokrętem wali (wiecie o co chodzi), może to pomoże? Jakie mogą być przyczyny tego powolnego opadania. I w jakiej pozycji powinna być ustawiona ta wajcha od regulacji podnośnika. Najlepiej jak by ktoś podał położenie w centymetrach od podłogi. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

jeśli chodzi ci o tą wajchę od strony błotnika to ona nie ma nic do wolnego opadania, czy będzie na dole czy będzie na górze to i tak samo będzie ci podnośnik opadał. A co do tego wolnego opadania to musisz mieć przykręcony zawór ten co blokuje opadanie jeśli takowy posiadasz bo były dwie wersje takiego zaworu jeden to tam za siedzeniem taki wystający ponad podłogę a drugi to z boku siedzenia od strony ręcznego. Jeśli nie masz wcale takiego zaworu to możesz jeszcze spróbować właśnie tam z tyłu plecaka odkręcić tą śrubę i uderzyć jakimś prętem bo może masz źle wyregulowany podnośnik bądź podczas zakładania podnośnika pogięły ci się dźwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Posiadam taki zawór za siedzeniem. Wykręcałem go ale wg mojej obserwacji opada tak samo, może temu że nie miałem zbyt ciężkiego balastu iefekt był mało widoczny. Z tyłu jeszcze nie uderzałem, a podnośnika nie zakładałem bo jest tak od kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam140292    11

tą wajchę musisz mieć w pozycji górnej a jak masz a dole to jest pozycja siłowa i wtedy nie podnosi do końca

 

A co jest przyczyną że podnośnik powoli opada. Czytałem w innych tematach, że trzeba wykręcić trochę ten korek za siedzeniem ale to nie pomaga, bynajmniej nie zauważyłem różnicy. Miałem na pace nie zaciężką sianokiszonke. Nie odkręcałem z tyłu tej dużej śruby co potem się tam śrubokrętem wali (wiecie o co chodzi), może to pomoże? Jakie mogą być przyczyny tego powolnego opadania. I w jakiej pozycji powinna być ustawiona ta wajcha od regulacji podnośnika. Najlepiej jak by ktoś podał położenie w centymetrach od podłogi. Dzięki!

 

 

Ta wajch powinna byc na samej górze a na dole jest siłowa a tak po środku jest pływająca

 

Posiadam taki zawór za siedzeniem. Wykręcałem go ale wg mojej obserwacji opada tak samo, może temu że nie miałem zbyt ciężkiego balastu iefekt był mało widoczny. Z tyłu jeszcze nie uderzałem, a podnośnika nie zakładałem bo jest tak od kupienia.

 

 

Ten zawór najlepiej zaślepić bo on nic nie daje aby tylko udręka z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

jak nic nie daje ? u mnie działa i to bardzo dobrze nie wyobrażam sobie opuszczania ciezkiego pługa bez niego chyba by mi kabine rozwaliło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Jeśli mam ten zawór zozkrecony to moge sobie powoli opuszczać i tak będzie jak Ty to kolego adam140292 spadać jak szalony ;)

Dlatego w zalenżości jak jest ciężka maszy na to sobie skręcam go.

 

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:56

Panowie , a wytłumaczyłby mi ktoś jak powinien się zachowywać podnośnik na poszczególnych regulacjach ? tzn. ciśnieniowa , mieszana i siłowa (nie wiem nawet która w jakim położeniu jest) ?

 

Bo wydaję mi się ze z moim podnosnikiem w 385 dzieje sie cos dziwnego , mianowicie na którejs z regulacji (chyba tej , gdy łopatka jest 2cm od podłogi) gdy mam podczepiony np. pług to podniesie ładnie - pójdę ztanę na ostatnim korpusie i podnośnik pod wpływem cięzaru opada ohmy.gif , zejdę podnosi znów ...

 

A znowu na regulacji (drugiej od przodu) podnośnik nie podnosi mi do konca tylko "faluje" tzn powoli się opuszcza do jakiegos momentu i równie wolno podnosi narzędzie .

 

 

Chciałbym ponowić zapytanie o te pozycje(na tych 3 regulacjach) bo znalazłem sporadyczne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

co do takiego szczegółowego opisu to nie pomogę ale I od czego powinieneś zacząć swoja przygodę z podnośnikiem to musisz wymienić uszczelniacze na tłoku w podnośniku bo dlatego ci tak faluje jak opisujesz... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Podnośnik jest git cały nowy był tłok. Tylko wiem że ta wajcha za tymi od podnośnika i tą od złączek (tzw kiper) ma 3 pozycje mieszana siłowa i trzeciej nie znam ani nie wiem jaka jest gdzie. Bo wydaje mi się że jeśli się orze to pług powinien pracować na nierównościach jak reszta ciągnika a nie iśc ciągle równo i się zastanawiam czy to może te pozycje mają coś z tym wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadam taki zawór za siedzeniem. Wykręcałem go ale wg mojej obserwacji opada tak samo, może temu że nie miałem zbyt ciężkiego balastu iefekt był mało widoczny. Z tyłu jeszcze nie uderzałem, a podnośnika nie zakładałem bo jest tak od kupienia.

Ten zawór jest to blokada cylindra przed nie kontrolowanym opadnięciem podnośnika np. pod czas transportu, a nie jakaś regulacja szybkości opadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam140292    11

Tak jak wcześniej pisałem ta wajcha powinna być na samej górze w tedy nic się nie dzieje a jak pług nie chce Ci wejść w pole to wtedy tą wajchę wciskasz w podłogę jak działa to traktor ma ciężej to czuć bo to jest wtedy siłowa a jakie założyłeś uszczelki bo jak silikonowe ta są one do kitu trochę porobia w temp. i są do wymiany najleprze są te czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@adam140292 coś wiesz ale nie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Fakt na czas transortu owszem ten zawór się przydaje ;) ale do opuszczania swobodniejszego takżen bo olej wolniej przepływa i np. ten pług mi ładnie lekko opada(obrotówka jest dość ciężkami więc jest to super sprawa)

 

 

Wracając do taj wajchy to kolego adam140292 wiesz coś ale nie dokładnie i nie chodzi mi o wchodzenie pługa bo bym o tym pisał bo pług mi wchodzi dobrze. Tylko o te 3 pozycje jakie są, w którym miejscu która jest i w jakim stopniu możemy je wykorzystać (do czego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Ta wajcha ma 4 położenia. Od przodu; Ciśnieniowa, Pozycyjna, Mieszana, Siłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jeśli mam ten zawór zozkrecony to moge sobie powoli opuszczać i tak będzie jak Ty to kolego adam140292 spadać jak szalony ;)

Dlatego w zalenżości jak jest ciężka maszy na to sobie skręcam go.

 

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:56

Panowie , a wytłumaczyłby mi ktoś jak powinien się zachowywać podnośnik na poszczególnych regulacjach ? tzn. ciśnieniowa , mieszana i siłowa (nie wiem nawet która w jakim położeniu jest) ?

 

Bo wydaję mi się ze z moim podnosnikiem w 385 dzieje sie cos dziwnego , mianowicie na którejs z regulacji (chyba tej , gdy łopatka jest 2cm od podłogi) gdy mam podczepiony np. pług to podniesie ładnie - pójdę ztanę na ostatnim korpusie i podnośnik pod wpływem cięzaru opada ohmy.gif , zejdę podnosi znów ...

 

A znowu na regulacji (drugiej od przodu) podnośnik nie podnosi mi do konca tylko "faluje" tzn powoli się opuszcza do jakiegos momentu i równie wolno podnosi narzędzie .

 

 

Chciałbym ponowić zapytanie o te pozycje(na tych 3 regulacjach) bo znalazłem sporadyczne informacje

Te regulacje pozwalają na niby automatyczne poziomowanie narzędzia zawieszonego za ciągnikiem dzięku czemu nie używasz kół kopiujących przez co lepiej dociążasz ciągnik co znowu poprawia jego trakcje niby zmniejsza zużycie paliwa i takie tam jeszcze. Z drugiej strony ma co się popsuć.

Regulacja pozycyjna ustala ci stała pozycję jaką mu zadasz ale jak przednie koło wpadnie w dziurę to pług ci wyjdzie jak nie masz koła i jedziesz na regulacjach

Na regulacji siłowej ustalasz siłę z jaką ma pracować pług ale ja masz glebę mozajkowatą to albo pług ryje do piekła albo drapie po wierzch. Więc wymyślili

regulację mieszaną czyli siłowa i pozycyjna w jednym.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Etz    0

mam problem przy ursusie 912 po uruchomieniu traktoru podnośnik bardzo szarpie jak podnosi jak się nagrzeje olej to troszkę mniej co to może być za problem nowa pompa podnośnika ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sprawdź stan oleju, proponowałbym sciągnąć górna podłogę z tyłu kabiny i sprawdzić czy tam wszystko suche, ewentualnie po dokręcać rurki. Jeżeli nie pomoże trzeba szukać dalej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Masz pompkę wspomagającą? Szarpie cały czas, czy tylko w momencie ruchu ramion podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

mi też szarpie w zetorze 12245, prawdopodobnie obudowa filtra do wymiany, tam gdzie wkreca sie śrube z magnesem jest zrwany gwint i ciągnie powietrze, jak wymienie to dam znac

 

mi też szarpie w zetorze 12245, prawdopodobnie obudowa filtra do wymiany, tam gdzie wkreca sie śrube z magnesem jest zrwany gwint i ciągnie powietrze, jak wymienie to dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj