Zaloguj się, aby obserwować  
mlodyrolnik7

Ile na ile "kukurydzy"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam:)

 

Jestem ciekawy ile siejecie kukurydzy ha , z ilu ha zbieracie trawy , ile razy w roku zbieracie i ile macie sztuk bydła młodzież + byki + krowy!!!

 

To ja zaczne..

 

Bydła mam 90sztuk

Kukurydzy sieje 12 ha

Trwy zbieram 4 razy w roku z 10 ha...

 

Pozdrawiam!!!:P


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

około 30 sztuk bydła moze więcej, kukurydzy nie sieje bo nie mam zamiaru karmić dzików z lasu i dzików ma 2 nogach, trawy 2 -3 razy w roku z około 15 ha i do tego 5 ha pastwiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

-bydło -ponad 65 sztuk (czyli młodzież, byki i krowy dojne)

-kukurydza -11ha

-trawy -14 ha zbieramy 2-3 razy (zalerzy jakie łaki)

-z tych traw mamy ponad 450 bel sianokiszonki

-ze słomy prawie 1000 belek słomianych

-a z kukurydzy 2 pryzmy jedna ma 40m długości i 10m szerokości a druga troche mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

bydło 40 sztuk, w tym 21 krów

kukurydza - 5ha

trawy - 14ha, zbieramy 2-3 razy w roku, 7ha - pastwiska


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

była mamy 25sztukz tego 20 krów dojnych

2 jałóweczki

1 byczek

kukurydzy siejemy 3h

trawy zbieramy 3-4 razy do roku (nie wszedzie sie 4 razy uda)z ok15h w tym pastwiska

 

proponuje jeszcze dodać jakie macie ciągniki

 

więc my mamy narazie tylko ursusa 3512 ale zamierzamy kupic najprawdopodobniej MF3080

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

bydla juz bedzie prawie 90 sztuk

kukurydzy 15 ha ale za rok bedzie troche mniej

lak tez troche ponad 15 ha i zbieram 3 razy w roku (czyli razem ok. 800-900 bel sianokiszonki + 300 bel siana)

jesli chodzi o ciagniki to patrz nizej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja sciemy nie wciskam bo na serio tyle balotow zbieram. no moze przesadzilem ale do 1000 na rok napewno bedzie. to wychodzi srednio 22 bele na ha z jednego pokosu a 66 bel na ha przez caly rok wiec co tu takiego niezwyklego jak ja trawe sieje na 4 klasie?? jednego roku z 3 ha koniczyny w jednym pokosie udalo mi sie zebrac 120 bel sianokichy ale w tym roku juz nie bylo tak pieknie bo bylo tylko 70 bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A , że tak spytam jaką prasą zwijasz???


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

sipma Z-279/1 Farma II z ursusem 912 a jesli chodzi ci o to ze slabo zwinieto to sie mylisz. bele sa rowne i sianokiche zwijam do polowy zoltego no a nie raz troche wiecej a siano troche na czerwonym az ciagnik z obrotow schodzi. wiem ze jest to katowanie sprzetu no ale co zrobic. a tak apropo tej prasy to wspominalem juz na forum ze ma ona juz 2 lata i wymienialem juz lancuch napedzajace no a teraz musze wymienic lozyska od tego podajnika co podaje mase do komory. kto wie czy za nastepne 2 lata nie bedzie trzeba wymienic calej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie powiedziałem.....


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam mam uprzedzenie do takiej jednej marki pras zwijających... Nie jest to sipma spokojnie!!!


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
Witam:)

 

Jestem ciekawy ile siejecie kukurydzy ha , z ilu ha zbieracie trawy , ile razy w roku zbieracie i ile macie sztuk bydła młodzież + byki + krowy!!!

 

To ja zaczne..

 

Bydła mam 90sztuk

Kukurydzy sieje 12 ha

Trwy zbieram 4 razy w roku z 10 ha...

 

Pozdrawiam!!!:)

ja sie chciałem zapytać ile bym potrzebował zasiać kukurydzy i zboz dla 40 byków. myślałem też o burakach ,pastewnych,mam tylko 2h łąk a w sumie mam ok 40h Dotychczas trzymam 200 tuczników moze podsuniesz jakiś pomysł. B)z góry dzięjuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

kukurydza ok 5-6 ha w tym roku z 8 zostało 3 wrony wyzarły ok 4 ha zielonki takiej na skarmienie odrazu czyli co dzien przyczepka siane w róznych odstepach tak zeby sie nie stazało i dawały rade mućki zjeść mieszanka zboża wyki itp. 20 ha dzikich łąk takich gdzie wjeżdzam i kosze ile sie wjechać i gdzie jest trawa a nie szuwar samo siano te łąki to tak na 1 skos gdzie niegdzie na 2 ok 350 400 bel siana. plus sianokiszonki w kopiec niewiele ale ok 1 ha 2 ha no i 300 t wytłoku kupione od ludzi na ok 40 45 sztuk krów młodziezy i byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1
ja sie chciałem zapytać ile bym potrzebował zasiać kukurydzy i zboz dla 40 byków. myślałem też o burakach ,pastewnych,mam tylko 2h łąk a w sumie mam ok 40h Dotychczas trzymam 200 tuczników moze podsuniesz jakiś pomysł. B)z góry dzięjuje

bóraki pastewne bym odradzał,lepiej ziemniaki lub dorwać wysłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich sztuk bydła 187

W tym 155 krów dojnych

kuku sieje 23 ha -w tym roku

Traw wszytskich mam ponad 175ha

trawe zbieram przeważnie 2razy do roku 3 to tylko koniczyny i lucerny:)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

60sztuk bydła, w tym 38krów dojnych.

zawsze ok.10ha kuku

20ha łąk z czego ok.13ha poszło w pryzme, reszta w siano i przywożone krową na zielono

A następne pokosy trawy to baloty, siano i tez przywożenie krową na zielono. Ale szusza robi swoje.

A i jeszcze było 5ha poplonów po mieszance, było koszone krowom na zielono, a 3ha zrobione w pryzme ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Ja nie mam bydła ale napisze ile mój wujo ma ;)

Więc tak:

80 sztuk bydła,w tym ok 43 krów dojnych.

W tym roku kuku było siane ok 12ha

z ok 23 ha łąk praktycznie wszystko poszło w baloty, no może z 5 ha na siano był też poplon lecz on był wożony krowom na zielono B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj