Skocz do zawartości
Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Stół
Arek    113

W 2012r kupiłem stół Kowalskiego do Bizona i rdzewiał strasznie, farba odłaziła płatami. Od zeszłego roku mam Tucholskiego i zupełnie inna jakość wykonania na korzyść Tucholskiego.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr291179    2

Kolego Piotr A masz ten stol progowy jak oni to nazywają.. lepszy niż gładki

Tak mam stół progowy jak dla mnie to poezja koszenia z tym stołem i 2 kosami do tego mam dość głęboki heder i razem ze stołem jest gróbo ponanad 120 cm nic nie gubi nic nie ucieka.

knoro93    167

Witam. Odświeżam temat. Posiadam classa dominatora 86. Postanowiłem dokupić do niego stół do rzepaku. Nie będzie on kosił rocznie wiecej jak 10-15 ha a wiec mało. Panowie jaki polecacie stół. Tzn chodzi o to żeby dorwać jakiś tani stół który mi wystarczy na te 10 ja rocznie. Nie chce wywalać 10 tysięcy na stół żeby potem mi sie zwracał przez pare sezonów. Da sie coś wyrwać koło 4-5 tysięcy w miare dobrego? Dodam że interesuje mnie stół z kosą boczną elektryczną ponieważ mam problem z targańcem a mianowicie przy kosieniu zboża już 3 razy mi pękał bez powodu  a wiec nie chce go za nad to obciążać; 
Tak apropo ma ktoś jakiś pomysł czemu targaniec mi tak często pęka?

cris10    12

Co myślicie o stole firmy rolmako ? Chciałbym kupić stół do Claas'a 3.9 metra . Nowy bądź używany, używany ciężko znaleźć więc padnie na nowy tylko jaki?

knoro93    167

Też oglądałem ich stoły ale drogie są. Ile siejesz ha rzepaku? Ja bym coś koło 5 tysięcy wyrwać bo mało sieje i nie chce za dużo inwestować w stół.

cris10    12

Póki co sieję 20 ha rzepaku , mi powiedzieli za stół do mojego 13tyś netto z 1 kosą elektryczną .

ursus1991    8

Jestem na etapie wyboru stołu do rekorda. Wyczytałem ze najbardziej popularne sa stoły takich firm jak: Kowalski, Wągrowiec, Hago i Rolmako. Proszę posiadaczy o opinie. Który najbardziej polecacie? Który jest najszybszy w montażu i najlepszy jakościowo. Może jakiś inny producent w podobnej cenie. 

petro2    0

A czy ktoś może coś powiedzieć na temat stołów firmy EWROL z Mieściska?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez MECHANIZATOR
      czy w waszej okolicy można jeszcze zobaczyć tego typu sprzęt - miałem kilka razy wżyciu okazję widzieć takie cudo w akcji - pełen Rispect dla kombajnistów z lat 60-tych i 70-tych - nie dziwie się że Bizon robił taką furrorę w latach 70-tych

a temat mnie naszedł po tym jak znalazłem na allegro takie ogłoszenie

http://www.allegro.pl/item212549511_super_...la_okazja_.html

zakładam temat w zakładce "Bizon" chociaż kombajn ten nie zalicza się do tej "rodziny" ale był produkowany w tej samej fabryce więc chyba nie ma tu niejasnosci