Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jankris    12

Kupiłem stół 5,1 m do Claasa, ale muszę go przerobić na 3,6m. Może ktoś już robił taką przeróbkę i może coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

No tak, ale jeśli już mam heder 3,6m to raczej trudniej będzie go przysztukować na 5,1 niż skrócić stół.

 

Chcę go przerobić, ponieważ heder ma 3,6m a stół 5,1m więc narazie do siebie nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
No tak, ale jeśli już mam heder 3,6m to raczej trudniej będzie go przysztukować na 5,1 niż skrócić stół.

no tak , ale czemu go chcesz przerobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPedro    4

Panowie A nie orientujecie sie może ile moze kosztowac stół Do BSa? Albo chociaz kosa boczna elektryczna Bo prawie cały przepak mi wyległ i bez kosy bocznej albo stołu to cięzko będzie mi go zebrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Panowie A nie orientujecie sie może ile moze kosztowac stół Do BSa? Albo chociaz kosa boczna elektryczna Bo prawie cały przepak mi wyległ i bez kosy bocznej albo stołu to cięzko będzie mi go zebrac :)

spytaj w rolmako tam na zamowienie robia powinni taki zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam. posiadam bizona ZO56 z 81r. napęd na zespół żniwny przekazywany jest poprzez jeden pasek klinowy. i tu rodzi się moje pytanie: Czy po założeniu stołu do rzepaku (firmy rolmako 80 cm. z dwoma kosami bocznymi) pasek ten nie będzie się ślizgał? bo spotkałem się z taką opinią, że będę musiał założyć napęd na dwa paski tak jak to jest w nowszych bizonach, bo jeden pasek będzie miał za ciężko...

dlatego pytam się Was o zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Czy stół musi koniecznie mieć 80cm? Czy jeśli motowidła są mają hydrauliczny przesuw i cofniemy je maksymalnie to nie wystarczy 40cm. Heder jest krótszy i lżejszy, trudniej zaryć w ziemię, nie zapycha się słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojanusz    0

To zależy jak jest wysoki rzepak i jak wysoko go tniemy .Ja osobiście wole stół ok. 60 cm . Kosiłem stołem 80cm. to przy słapszym rzepaku nie równomiernie podawał na ślimak.Waga stołu ma znaczenie ale również typ kombajnu .

 

Nie cytujemy poprzedniego posta - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
witam. posiadam bizona ZO56 z 81r. napęd na zespół żniwny przekazywany jest poprzez jeden pasek klinowy. i tu rodzi się moje pytanie: Czy po założeniu stołu do rzepaku (firmy rolmako 80 cm. z dwoma kosami bocznymi) pasek ten nie będzie się ślizgał? bo spotkałem się z taką opinią, że będę musiał założyć napęd na dwa paski tak jak to jest w nowszych bizonach, bo jeden pasek będzie miał za ciężko...

dlatego pytam się Was o zdanie?

na prawdę nikt z Was nie ma stołu zamontowanego na bizonie ze starym (krótszym) hederem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja mam stół 80cm z Wągrowca już 2 lata przy Bizonie Z056 87r. i sprawuje się bardzo dobrze... Napęd jest przekazywany przez pasek na cały stół: kosę główną i 2 kosy boczne... Nigdy nie było takiego problemu jak ślizganie się paska, a napęd mam przekazywany przez jeden pasek... Tzn chyba przez jeden bo nie jestem pewny czy o tym samym myśle co Ty... Napisz o który pasek Ci konkretnie chodzi to zobacze czy u mnie jest to samo...

 

A to stół przy moim Bizonie: http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Z056-ze...image23490.html


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ty juz masz na dwoch paskach


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marcin 91 skoro masz bizona z 87 roku to zapewne masz napęd na dwa paski. a chodzi mi o te paski z lewej strony gardzieli, które trzeba zdjąć przy odczepianiu hedera.

dzięki za fatygę i pozdrawiam

...nadal czekam na odpowiedź na moje pytanie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

da rade mam na jeden pasek i 2 boczne kosy napedzane od kosy gł

 

Nie cytujemy poprzedniego posta - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzięki Black08. no to pozostało mi tylko zamontować stół i w pole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ej ej ej panowie nie widziałem tutaj takiego pytania wiec osmiele sie zapytac, czy za koszenie na usługi ze stołem biezecie wiecej pieniedzy czy normalnie tak jak bez???


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy trzeba mi pomocy...założyłem stół do rzepaku do swojego bizona i nie chce podnieść mi hedera...sam heder podnosi...co zrobić żeby podnosił jak trzeba???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Zmien pompe hydrauliczna i bedzie podnosił :) Nie ty pierwszy masz ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ka w Rekordzie miałem stół oryginalny Płocki sporo roboty z nim było bo był w częściach, napęd kosy bocznej był hydrauliczny. Teraz w NH mam z Wągrowca, dwie kosy w Rekordzie miał 50cm, ten z Wągrowca ma albo 70 lub 80 cm, jest różnica w koszeniu i to zdecydowana, bardziej wygodny zbiór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Zmien pompe hydrauliczna i bedzie podnosił ;) Nie ty pierwszy masz ten problem.

 

U mnie w Bizonie też jak pierwszy raz założyliśmy stół to nie dał rady podnieść... Pojechaliśmy więc kupić nową pompe, bo myśleliśmy, że słaba, kupiliśmy nową, a ta nowa jeszcze gorsza jak stara, wcale nie dała rady podnieść, bo ta stara, chociaż jakieś chęci do podniesienia okazywała,a nowa nawet nie drgnęła hedera do góry...

 

Sprawdzałeś te zaworki z tyłu w rozdzielaczach i ciśnienie w przewodach???


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sprawdź ciśnienie zespół żniwny i nagarniacze 130 bar, przekładnia bezstopniowa i sterowanie nagarniacza 60-65 bar.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak zwiększę ciśnienie to nic mi nie rozwali ... bo teraz jak dam mu do końca gaz i podnoszę to do połowy podniesie ale rozdzielaczem z deka olej sadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Mi jak hedera nie podnosił ze stołem to miałem 80 bar i było za małe, zwiększyli właśnie coś ok 150 bar i podnosi... Sprawdź najpierw zegarem jakie masz ciśnienie na przewodach do podnoszenia hedera... Bo wymienić pompe to sporo roboty a lepiej zawsze zacząć od prostszych rzeczy...

 

A skąd Ci leci??? Bo u mnie też się lało z rozdzielaczy, ale wymieniliśmy uszczelniacze i zobaczymy jak będą trzymać... Na razie tylko leci z jednego przewodu, który łączy rozdzielacze (tego po lewej z brzega i obok po prawej, to taki krótki przewód)...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja w nh miałem początkowo dwa siłowniki, bo zapomnieli założyć i taki gumowy był, ciężko było go wyczuć na przycisku teraz jak jest trzeci to jest dobrze. Załóż sobie trzeci siłownik wystarczy dotoczyć dłuższy sworzeń i dodać dwa przewody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj