Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie jest trudne w założeniu ;) Co do mojego stołu w nh to napęd do kos bocznych mam od kosy głównej, która napędzana jest przekładnią Schumacher'a. W porównaniu z napędem, który był w Rekordzie ten w nh jest ,niej wrażliwy na duża ilość masy, hydrauliczna kosa boczna potrafiła się zatrzymać gdy musiała odciąć więcej masy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cargass    0

Ja mam stół z Wągrowca od 2 lat jest o.k . Gość z Gniezna trudni sie sprzedaża takowych stołów. Drogi stół ale naprawde warto zainwestować . Ma full rzeczy tam i mało tego wozi po całej Polsce prawie za free .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruwenzori    0

Witam

Od jakiegoś czasu śledzę temat. O wielu rzeczach wspominacie, ale tego co mnie interesuje nie znalazłem. Proszę więc o pomoc! W tym roku mam zamiar kupić stół do Z056, tylko nie wiem jaki wybrać napęd do kos bocznych - hydrauliczny, elektryczny czy od kosy głównej ( chodzi przede wszystkim o skuteczność odcinania, awaryjność itp.) Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuje.

 

Z056, a nie ZO56!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

@ruwenzori ja w swoim Z056 mam kosę hydrauliczną i nie mam wogole zadnego problemu z koszeniem. Co do elektrycznego to wiem tyle, że cena dużo wyższa... dlatego dużo ludzi bierze hydraulike :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja mam napęd od kosy głównej,dobrze docina,prostota wykonania,łatwy montaż,ale klekocze jak .................nie wiem jak jest z innymi, ale tej nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja przy swoim stole też mam napęd 2 kos bocznych od kosy głównej i na razie nie narzekam. Stół mam już 3 lata i spisuje się świetnie. Stół z Wągrowca.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Ja mam stół do rzepaku zrobiony przez takich dwóch panów i jest bardzo dobry ;)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja mam z Rolmako za 2700zł, i cała okolica ma także z tej firmy

 

co możecie powiedzieć o stołach Rolmako???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Polecam rzetelną firmę znajdujacą się na stronie internetowej

 

 

Kupiłem u nich przystawkę w dobrej cenie do claasa 98SL, sprzęt naprawdę godny polecenia.Koszę nią już kilka lat.Bardzo dobra jakość!Naprawdę polecam wszystkim.

 

Link usunięty w sprawie reklamy rozmawiac z adminem forum

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A jakie macie głębokości stołów, bo zastanawiam się nad stołem 600 mm, tylko nie wiem jak się takie sprawują, są też 800 mm ale sporo droższe no i cięższe, a boję się że nie podniesie (heder bez sprężyn). A może ma ktoś stoły od producentów z woj. opolskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja mam stół 80cm, heder na sprężynach i po pierwszym założeniu były problemy z podnoszeniem, jednak wyregulowaliśmy odpowiednio ciśnienie na rozdzielaczach i śmiga aż miło ;)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekarol    2

dolaczam sie do pytania grego. tez mam na oku stol 60 cm i sie zastanawiam czy nie bedzie za krotki? czytajac posty zauwazam ze wiekszosc ma 80 cm. czy 60 zda tam samo egzamin jak 80? ktos doradzi ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

ja mam w Bizonie Rekordzie stół 80, 2 kosy napęd nie od kosy głównej (nie wiem jak to można przyczepić do głównej, może i można ale nie u mnie) ale mam napęd od dużego koła które napędza żmijke (kieruje zboże do środka) w hedrze.

 

Co do kos to prawa (siedząc w kombajnie) ciągle wylatywała, ale przestawiłem z ojcem te plastiki utrzymujące kose na samym dole o 15cm w góre ( wywierciliśmy nowe otwory na śruby) i śmiga.

 

Powstawialiśmy kilka "wzmocnień" bo cały stół skakał jak 2 dzieci na trampolinie. najważniejszym wzmocnieniem było te na środku przyspawane do głównej "rury" (która była pod spodem ,w niej idzie cieniutkim wałeczkiem napęd na prawą kosę) a przykręcone w miejsce 2 bagnetów.

 

Cała blacha stołu odginała się do góry więc powierciliśmy co kilkadziesiat cm dziury, wybiliśmy czworokątne otwory wybijakiem i przykręciliśmy je w miejsce śrub od bagnetów. dla amortyzacji daliśmy stare amortyzatory z podsiewacza (takie gumowe krążki z dziurą w środku).

 

Na początku stołu (zaraz za nożami) na całej szerokości stołu dospawaliśmy taki mały prożek wysokości 3cm bo jak zjeżdżało się z góry to nasionka rzepaku sturlywały się na ziemie. A tak prożek je trzyma..

 

mam sprężyny w hedrze dociśnięte na full (do takiego dociskania trzeba mieć pasy do transportu jakichś maszyn na wózkach za samochodem) wtedy ściska się sprężyny pasami i dokręca tą nakrętkę.

 

zmieniłem dławik w rozdzielaczu na taki z mniejszym otworkiem ( bo na dużym bardzo się męczył z podniesieniem, a jak opuszczałeś to mały ruch dźwignią ( gdy chciałeś "opuścić" heder) powodował bardzo szybkie spadnięcie go na ziemie ( a to łamało heder)

 

a zapomniałem . stół jest z Rolmako (Psary Małe k. Wrześni) za 3 tysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jaka cena, taka jakość. Ja dałem trochę więcej i w ciągu 3 lat do swojego stołu dokupiłem jedynie końcówkę targańca, bo się rozleciała :( Nic więcej nie dokupywałem, nie przerabiałem, bo nie ma takiej potrzeby :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja mam metrot stół i dobrze sie sprawuje a naped od kosy poprzez przekładnie sumachera do przekładni ktora napedza kose olejowoo elektryczna polecam wszystkim stół w bizonie Z110\3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychusob    0

Witam.Chciałem się zapytać was kolegów fachowców czy stół o dł 60cm zda egzamin.Widziałem taki na allegro za 2700 zł. Potżebuje go na 4 ha zepaku.Co myślicie o tym pomyśle.Bardzo mi wasze rady pomogą w podięcu decyzji. Za wszystkie rady z gury dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Koledzy powiedzcie mi jakiej firmy najlepszy i w miarę niedrogi stół ?? Rolmako, Hago ?? Czy może jeszcze jakaś inna firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Mam takie pytanie mianowicie czy aby założyć stół trzeba sciągać bagnety z hedra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

2 bagnety należy ściągnąć jakoś na środku by przykręcić w tym miejscu stół ;)

 

Czy słyszał ktoś o gościu co robi stoły w miejscowości Mokronosy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

mam stół do rzepaku Jeden z Rolmako Do BS-a drugi oryginalny Claasa i w żadnym nie trzeba żadnego Bagnetu sciągać od góry łapiesz sprzęgami jak w przyczepach pd burt a od dołu dwa haczykowate druty fi10 dokręcone i przystawki śmigają jak ta lala

a co do napędu do w BS-ie napęd na kosy boczne od przekładni Schumacher'a a w Claasie normalne silniczki hydrauliczne .


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Polecam stół Wągrowiecki,szerokość 80cm ,dwie kosy napędzane mechanicznie od kosy głównej,Pracuje u mnie już 5 lat bez awarii.Napędzany paskiem klinowym i nie trzeba odkręcać bagnetów, ani wyjmować kosy,naprawdę Polecam.Ma jeszcze jedną zaletę pasuje do 56 jak i do 58!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

siedem lat temu zrobiłem sobie stół 40 cm z kosą hydrauliczną kosiłem nim trzy lata ale byl ze ciężki i za krótki to se zrobiłem nowy 80 cm z kosą mechaniczną z lewej strony na długi targaniec chodzi bez zarzutów kosze ok 30 ha rocznie w tamtym roku teściu zrobił na paski z dwoma kosami jedna z napędu od zębatki podajnika ślimakowo palcowego a prawa od kosy i na tą narzeka będzie ją przerabiał najprościej od podajnika ślimakowego 2cm odciąc i wstawić zębatke i łańcuszek

 

Ortografia... :lol:

 

Edytowanie posta po Moderatorze!

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

Witam.Planuje kupić stół i zastanawiam się z jakiej firmy brać.byłbym wdzięczny za jakąś doradę.na razie rzepaku jest 10ha.jakby było ok to może będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj