Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

Arek    218

W 2012r kupiłem stół Kowalskiego do Bizona i rdzewiał strasznie, farba odłaziła płatami. Od zeszłego roku mam Tucholskiego i zupełnie inna jakość wykonania na korzyść Tucholskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Kolego Piotr A masz ten stol progowy jak oni to nazywają.. lepszy niż gładki

 

Tak mam stół progowy jak dla mnie to poezja koszenia z tym stołem i 2 kosami do tego mam dość głęboki heder i razem ze stołem jest gróbo ponanad 120 cm nic nie gubi nic nie ucieka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Witam. Odświeżam temat. Posiadam classa dominatora 86. Postanowiłem dokupić do niego stół do rzepaku. Nie będzie on kosił rocznie wiecej jak 10-15 ha a wiec mało. Panowie jaki polecacie stół. Tzn chodzi o to żeby dorwać jakiś tani stół który mi wystarczy na te 10 ja rocznie. Nie chce wywalać 10 tysięcy na stół żeby potem mi sie zwracał przez pare sezonów. Da sie coś wyrwać koło 4-5 tysięcy w miare dobrego? Dodam że interesuje mnie stół z kosą boczną elektryczną ponieważ mam problem z targańcem a mianowicie przy kosieniu zboża już 3 razy mi pękał bez powodu  a wiec nie chce go za nad to obciążać; 
Tak apropo ma ktoś jakiś pomysł czemu targaniec mi tak często pęka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Co myślicie o stole firmy rolmako ? Chciałbym kupić stół do Claas'a 3.9 metra . Nowy bądź używany, używany ciężko znaleźć więc padnie na nowy tylko jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Też oglądałem ich stoły ale drogie są. Ile siejesz ha rzepaku? Ja bym coś koło 5 tysięcy wyrwać bo mało sieje i nie chce za dużo inwestować w stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Póki co sieję 20 ha rzepaku , mi powiedzieli za stół do mojego 13tyś netto z 1 kosą elektryczną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Jestem na etapie wyboru stołu do rekorda. Wyczytałem ze najbardziej popularne sa stoły takich firm jak: Kowalski, Wągrowiec, Hago i Rolmako. Proszę posiadaczy o opinie. Który najbardziej polecacie? Który jest najszybszy w montażu i najlepszy jakościowo. Może jakiś inny producent w podobnej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

A czy ktoś może coś powiedzieć na temat stołów firmy EWROL z Mieściska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Cześć, co koledzy sądzicie o stołach do rzepaku z jedną kosą mechaniczną? Kombajn bizon zo58, pola najczęściej 2,3ha z ścieżkami technologicznymi.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Da się tym pracować, jednego roku rzepak leżał w bok i trzeba było jedną stroną i wtedy może być problem.

  • Thanks 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

A warto inwestować w napęd kasy poprzez pasek klinowy? Rzepaku będę mieć do 10ha i nie uśmiechaja mi się wielkie inwestycje w starego bizona i dlatego myślę o używanym stole ale wszystkie są skręcane z targańcem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z jedną kosa nie polecam, straszna męczarnia jak rzepak trochę pochylony albo jak z obu stron ścieżek trzeba będzie odciąć.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
56 minut temu, Bartek933 napisał:

A warto inwestować w napęd kasy poprzez pasek klinowy? Rzepaku będę mieć do 10ha i nie uśmiechaja mi się wielkie inwestycje w starego bizona i dlatego myślę o używanym stole ale wszystkie są skręcane z targańcem

Na pasek kosy głównej czy bocznych?

Mieliśmy napęd kos bocznych na pasek i po roku przerobiliśmy na napęd od ślimaka, jeżeli dobrze osłonięty pasek to powinno pracować.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Kosy głównej, ale i tak jest krótki targaniec od przekładni do kosy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Szczerze nie wypowiem się bo nie widziałem takiego rozwiązania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

A sam co masz i co byś polecił?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mój to proste rzemiosło, na początku z jedną kosą właśnie na pasek ale dołożona druga i zrobiony napęd od zębatki ślimaka, kosa główna na długim targańcu. Mieliśmy robić sobie ale prawie gotowy kupiliśmy za 1100 zł.

  • Thanks 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
ja mam w consulu rzemiosło właśnie napędzane że sztangi tyle że umnie jest to podłączone przegubowo końcówkami jedyny minus ze końcówki się wybijają i się to tłucze tzn głośno chodzi w tym roku planuję przerobić nie mam dużo bo w roku max do 6ha ale na koniec pracy jest to męczące już będę przerabiać lub dopracowywać przystawka nie kosztowała wiele stąd też liczyłem się z jakimiś poprawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Dzięki za podpowiedzi, napiszę do Ciebie jeszcze przed małymi zniwami


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeśli ktoś szuka stołu na nieduże areały to polecam stół firmy Namysło. Dwie kosy boczne elektryczne stół progowy co ważne długośc bodajże 90 cm cena o ile dobrze pamietam 10 tys. Nic nie kupicie tanszego na nie duze areały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy22    0

Hej! Mam pytanie czy Kowalski ma kilka typow stolu do rzepak? Kupilem uzywany stol do bizona i nie pasuje aby zalozyc go do mojego kombajnu. Mam bizona z 85 roku a stol ten pracowal z kombajnem z 82 roku. Brakuje okolo 10cm aby zalozyc targaniec, dodatkowo listwy boczne ktore maja naprowadzac stol na heder sa zbyt waskie. Czy wymiana tych listw pomoże? I jeszcze pytanie czy na dole w prowadnicach na bagnety też jest jakas roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj