Sławek

Stół do rzepaku

Polecane posty

rafciu    0

@murtek3 rzeczywiście, przepraszam, wszedłem bezpośrednio z googli i nie spojrzałem na ścieżkę, a z samej nazwy tematu nie domyśliłem się - mój błąd;)

 

@Heniekii - dzięki za opinię, do tej pory myślałem, że Hago robi jedne z najlepszych stołów polskiej produkcji, a tu jak widać nie do końca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

ja u siebie kosze na rzepakowych sitach co roku rzepak. Prawda jest ze zielenieja i zapychaja sie ale jesli masz chwasty w rzepaku jesli masz czysty i przypilnowany rzepak to nie ma sie czym martwic. A jak kosisz rzepak to nawet wskazane jest zobaczyc co sie dzieje na sitach pod koniec roboty badz w trakcie koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek73    0

Ma ktoś z was może stół producenta "morkolinabis"??? Jak wam się sprawuje polecacie czy może lepiej kupić stół z innej firmy?


Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolas70    0

Witam !

Ja posiadam stół najazdowy do Bizonka od tego Pana. Syn namówił mnie do tego zakupu już rok temu. I powiem Tobie jedno jestem zadowolony w 100 % z wydanych pieniędzy. Miałem stoły do rzepaku od prawie wszystkich producentów i powiem Tobie że tamte stoły to nawet nie leżały obok tego stołu. Jedyną rzecza jaką musisz wykonać to pierwszy montaż tzw dopieszczenie stołu (nawiercenie itp.) .Potem montaż zajmuje 10 minut. Mój szwagier jak kosiliśmy rzepak to ja zalozyłem w 10 minut sam a on sięmeczył ze swoim synem 3 godziny. A ja pach i w polu hehheh.

Mój syn miał nosa jednak do zakupu. Takze jak chcesz znać moją opinię to tylko od niego, Acha szagier juz też pozbył się tamtego stołu i zamówił z Gniezna.

Pozdrawiam Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ma ktoś namiary na producenta z Tucholi? Ewentualnie jakieś zdjęcia?

Muszę kupić stół i jak na razie najbardziej podoba mi się Kuźnia Kowalski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

mam pytanie w kosach bocznych jakie macie żyletki gładkie czy ząbkowane? i czy dla kosy bocznej jest różnica w cięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moich kosach są gładkie, nie mam porównania z ząbkowanymi. Pracują poprawnie i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaCaWlkp    0

Dorzuce swoje trzy grosze z Wielkopolski: ktoś wcześniej pisał o stole Hago, ja miałem okazje widzieć różnice w koszeniu takim stołem z jedną i z dwoma kosami bocznymi. Z jedną jest ciężko, z dwoma można śmigać jak się chce. Dużo łatwiej, nie trzeba w kółko nawracać.

A jeśli chodzi o noże, to znowu przywołam opinię gościa z Hago: dają ząbkowane, bo lepiej tną. Co nie oznacza, że gładkie nie tną :)

Edytowano przez JaCaWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik3    0

-- połączono --

 

Gdzie polecacie kupić w w mazowieckim , podajcie linki ? Z góry dziękuję za pomoc,. ^^

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

Ja bym ci radził kupić stół z dwiema kosami zawsze to wygodniej i lepiej się kosi


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik3    0

Jakie firmy sprzedają w płockie stoły do rzepaku do bizona Z056 na jedną kosę i ile kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik3    0

A co sądzicie o stole z Namysłowa, stole do Bizona. Czy dobry jest w eksplatacji i dobre montowanie. Proszę o radę. Z góry dziękuje. THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rakol    0

Witam. Ja nie znam nikogo kto ma stół z Namysłowa. Ja mam z firmy HAGO i jestem zadowolony. Już w pierwsze żniwa stół mi się zwrócił. Oszczędności są wyraźnie odczuwalne. Brat kupił teraz od nich do John Deera na kosy hydrauliczne to już zupełnie inna bajka. Nie ma co porównywać ale on za stół dał ok. 20 000zł. Wykonanie i jakość naprawdę robi wrażenie. W tym roku będzie pierwszy raz kosił więc zobaczymy jak się będzie sprawował. Sąsiad w tamtym roku kupił też do J.D z HAGO ale przez handlowca i był bardzo zadowolony.Ja za stół do Bizona dałem ok 4500zł ale jak dostanę dofinansowanie na bank zmieniam na J.D z ich przystawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motrzysta    1

Wujek ma stół z Namysłowa. Wrażenia z jego eksploatacji są całkiem przyjemne.

Pierwszy montaż trwał jedno popołudnie, ale to dlatego, że trzeba było wyciąć kawałek płozy, powiercić otwory itp.

Dzisiaj zakładaliśmy go już po raz kolejny i nie zajęło nam to więcej niż godzinkę ;)

Montaż jest bardzo prosty-wymaga odkręcenia 4 bagnetów, przeniesienia targańca na specjalną kostkę mocowaną na stole, założenia przedłużki targańca, no i zamocowaniu kosy bocznej na prawym dziobie hederu. Wujek na Supra na podzespołach Rekorda-kosa bez żadnych problemów pasuje, wystarczy wywiercić kilka otworów :)

Jedynym mankamentem tego stołu jest napęd kosy bocznej, który jest przenoszoną na nią z kosy głównej poprzez dwie końcówki drążka kierowniczego z Fiata 126p oraz wałek ułożyskowany na dwóch łożyskach tocznych. Rozwiązanie wręcz zaskakuje swoją prostotą, jednak nie jest do końca dopracowane. Kosa boczna stawia jednak spory opór i powoduje 'zakłócenia' w pracy kosy głównej. Nie przeszkadza to jednak w pracy-jest to jednak troszkę niepokojące, powoduje to dość duży hałas i osobiście chętnie bym to jakoś przerobił.

Jednak za tę cenę stół jest naprawdę okej!

BTW, Widziałem przed chwilą, że taki stół wycenili na 1900zł, a z doświadczenia wiem, że to swoje chłopy i jeśli się odbiera własnym transportem, to da się jeszcze utargować ze dwie, może trzy stówki ;D (Przynajmniej dwa lata temu się dało :D )

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

koledzy ktory stół byście mi bardziej polecili hago czy rolmako cenowo hago 500zl tańszy a moze jakiejś innej firmy proszę o szybkie porady bo żniwa już blisko do koszenia będzie około 15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZbyszkoP    0

U mnie sąsiad 4 sezony ma stół HAGO i nie narzeka. Teraz podobno już bardziej wypasione stoły robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ja kupiłem na koniec maja stół firmy Kowalski, od handlowca z Gniezna, na dwie kosy, napęd kos ze ślimaka w hederze. Wg. instrukcji 85cm przedłużenia, stół posiada progi co zapobiega gubieniu rzepaku. Całość wygląda solidnie, łatwo się montuje. Zobaczymy jak w żniwa. Ale zapowiada się dobrze. 5500zł z VAT.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W zeszłym roku kupiłem Kowalskiego bezpośrednio od producenta chyba za 5000 brutto z transportem. Ogólnie jest ok ale osłony boczne rdzewieją od dołu i podczas pracy jedna kosa boczna poluzowała się i pokrzywiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOROLMA    1

Ja kupiłem na koniec maja stół firmy Kowalski, od handlowca z Gniezna, na dwie kosy, napęd kos ze ślimaka w hederze. Wg. instrukcji 85cm przedłużenia, stół posiada progi co zapobiega gubieniu rzepaku. Całość wygląda solidnie, łatwo się montuje. Zobaczymy jak w żniwa. Ale zapowiada się dobrze. 5500zł z VAT.

 

Dziekuję za pochlebne opinie o mojej firmie . Polecam się na przyszłość . Miło przeczytać o pochlebnych opiniach . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

witam wszystkich nie widziałem jeszcze takiego tematu więc zakładam nowy mianowicie chcę założyć stół do rzepaku jakiej firmy polecacie macie jakieś doświadczenia w tym temacie. pozdrawiam dzięki za podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Koledzy co wybrać stol kowalski września czy mimur Wągrowiec a może rolmako?? jeszcze coś innego poradzicie coś?? I szukam jeszcze rozdrabniacze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam ja od 2 sezonów mam stół z 2 kosami hydraulicznymi od Kowalskiego i jestem bardzo zadowolony  ale to jest do kombajnu JD i do tego z Szumacherem.nie wiem jak cenowo on do Bizona ale jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to jak najbardziej polecam a co do sieczkarni to jak miałem bizona to miałem z Wągrowca i też byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj