Zaloguj się, aby obserwować  
rosolinnio

New Holland T7030

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rosolinnio    38

Witam wszystkich. Chciałem się spytać o New Hollanda T7030 czy się często psuje czy ma jakieś wady i jak on pali pod średnim obciążeniem i itp. Za wszystkie odp dziękuje serdecznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Co do awaryjności to chyba jeszcze żaden egzemplaż się nie zepsuł. Bardzo ładne i dobre ciagniczki są z tej serii.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

potrafi spalić cały bak czyli 430 llitrów takżę nie ma lekko. Ja już nie jeden spaliłem własnei stuknęło mi 700 mth


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Witam! Kupiłem T7030 na żniwa. Przy orce na lżejszych glebach 18 litrów na hektar pług ciągany 6 skibowy obrotowy roto czeski . Na bardzo ciężkich glinach dobre 25 litrów na hektar. Na glinę ściągałem jedną skibę. Przy bronie wirnikowej 4,5 metra plus siewnik zbożowy gaspardo od 11 do 14 litrów na hektar. Nabiłem nim już 400 mtg. Jak na razie awari brak.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Mam takie pytanie. Tak szczerze nie poci Ci się lub nie miał już jakihś przecieków ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Przecieków nie ma. Ciągnik jest na dotarciu także mogę stwierdzić że lekko nie miał przez te 400 mtg starałem się go obciążyć maksymalnie i jeździł też trochę z przyczepami. Mogę tylko dodać że maszyny które ciągałem pracują z fendtem 824 który ma prawie 240 koni a new holland 167koni. Różnicę widać przy pługu fendt idzie dużo lżej a przy bronie wirnikowej już nie widać takiej różnicy bo w new hollandzie jest dodatkowa moc na wałku. Mogę na razie śmiało stwierdzić że jestem zadowolony z new hollanda.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

co prawda mam 400mth (pracuje przy frezie) ale przecieków nie widać chodzi wszytko ładnie

oryginalnie ma 167 ale mój jest po letkim tiunigu i posiada 253 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

no posłuchamy bo to może być ciekawe :D


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Jutro jadę po pług vogel noota 4+1 nówka zawieszany do new hollanda. Zostawiłem sobie 8,5 ha do orki specjalnie na ten pług to się podzielę informacjami.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

łatwiej było go podkrecic w kompie na 7040 albo 7050 ale to inna historia


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
właśnie ze nie hehe:P on jak do mnie przyjechał to miał 210 koni ta turbina 40 dodała tylko:)

Wytłumacz mi stary jaka to turbina podniosla ci moc z 167 na 253 i jeszcze spalanie obnizyła. I to jakas dodatkowa turbina??? Seryjnie ciagnik nie posiadal turbiny????Gdzie ona jest załozona?? Kto ja zakladal???? Jak zmierzyłes moc??? Widze ze niektorzy maja z tego niezly ubaw ,ja tez sie troche usmialem ale postanowilem to wyjasnic. Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolinnio    38

Ja liczyłem z mocą dodatkowa a bez niej to gdzieś do 210 podniosło . Co do spalania to nie powiem czy obniżyła tylko serwis nam tak powiedział ze ona obniży spalanie i kilka procent nie wiem czy to prawda. Nie wiem czy miał turbinę seryjnie ale z tego co widziałem założyli mi ta turbinę ja w okolicy kolektora zakładam ja pracownik serwisu i pokazywał na wykresy u siebie na kapie jak nie wierzycie to już nie mój problem. pozdrawiam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

każdy wie że NH 7030 nie ma orginalnie turbiny. Ale słyszałem że przerabiają turbiny od 1012 i podłaczają pod dwa ostatnie cylindry i pooć efekt jest rewelacyjny. także szczefko nie śmiej się bo nie masz racji


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Garek co ty bredzisz,że nh 7030 nie ma turbosprężarki.Każdy nh powyżej 100 KM ma turbosprężarke.Może elektronicznie podnieśli ci moc (zmienili program tzw. chip) rosolinnio ale na pewno nie wiesz do jakiej wartości masz podniesiono moc, musiałbyś zmierzyć na jakiejś homowni. Zastanawiam się w jakich sytuacjach pojawia się dodatkowa moc tzw. power boost z systemu zarządzania mocą czy garek i inni użytkownicy nh 7000 wiecie jak to działa? Czy podczas pracy z pługiem można kożystać z owych dodatkowych 35KM, 180 KM zwiększone do 215KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Czyli można oszukać ciągnik i podczas orki właczyć wom i masz dodatkową moc, czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Na WOM-ie masz tam kilka koni więcej wtedy więc nic ci to nie pomoże. Chyba że orzesz szybciej niż 15 km/h


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Moc ma WOM idzie z silnika więc jeżeli nie wykożystasz jej na WOM to masz do dyspozycji na kołach. 35KM to nie jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusss
      Holland t7.210 190km 2013r czy pociągnie bezorkowca 3m na trochę górek,gliny piachu?
    • Przez Jakubhhhh
      Witam co może oznaczać błąd 12801 New holland t7 165s 2020r.?
    • Przez iwarucia
      Co oznaczają te błędy , i czy może ktoś ma jakiś schemat ?



    • Przez karol6530
      czy ktos z was usuwał dpf i 
      adblu czy jest różnica w mocy czy jest roznica w mocy czy nic sie nie dzieje z elektronika nie wyskakuja jakies błedy
    • Przez ZetorPower
      Witam mam pytanie do uzytkowników skrzyni power command. Mam ciagnik nowy 25godzin dopiero opisze wczorajszy przypadek, podczas transportu dojeżdzałem do skrzyżowania powoli zmniejszajac biegi az do 12, zeby sie zatrzymac wcisnąłem sprzęgło rewersu nie brałem na luz, odpuszczajac sprzęgło ruszyłem chciałem zmienic bieg na 13  to nie wszedł klikałem dalej tylko ten kwadracik na wyświetlaczu przeskakiwał aż do 16 a biegu nie przełaczał i wyswietlał 12, wruciłem jeszcze raz do12 kwadracikiem i jeszcze raz do góry i już biegi wchodziły normalnie. Ktoś wie o co może chodzić ? Potem juz bylo normalnie nie wiem czy dzwonic po serwis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj