Shogun

O ile wzrosły stawki ubezpieczenia OC ciągników rolniczych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25235

Ja z kolei tylko auto tam gdzie taniej. Reszta w pzu.

Mienie na dużą kwotę robicie czy symbolicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mienie trochę zaniżam , ale bez przesady . Z PZU to już dawno się wyleczyłem . Chociaż coś mam i w PZU , bo akurat było tanio .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

A jest w PZU taki punkt , że jeśli masz budynek ubezpieczony na większą sumę niż rzeczywiście jest wart , to w razie czego - odpukać- dostaniesz odszkodowanie na faktyczną wartość . Dziwne , bo przecież sami ustalają wartość nawet go nie oglądając . Sołtys może masz wartość  odtworzeniową , a to jeszcze co innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Posprawdzaj sobie , bo jeśli masz zwykłe ubezpieczenie to będziesz płacił jak głupi , a potem się bujaj chłopie . Jeśli się boisz że nie starczy na odbudowę , to poproś o ubezpieczenie od wartości odtworzeniowej . I koniecznie kominiarz ( chyba 2 razy w roku ) , sprawdzanie instalacji elektrycznej  bodajże co 5 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
10 godzin temu, zetorki12 napisał:

Ubezpieczacie ciągle w tych samych firmach ? Ja od jakiegoś czasu korzystam z możliwości zmiany na inna tańszą i od kilku lat właściwie składki nie wzrastają , a nawet zdarza się że maleją . Przychodzi opłata , idę do gości co ubezpieczaja porównując gdzie najtaniej , bądź akurat jakaś promocja i wszyscy zadowoleni . Np przyszło za budynki . Taniej nie znaleziono , ale u agenta dostałem kilka % zniżki i po wydrukowaniu nowego blankietu zapłaciłem odrobinę mniej . Szkoda trzymać się stale jednej firmy .

Tez tak robie ale z ciagnikiem i. Samochodami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z samochodowymi ubezpieczeniami jest cos takiego jak strefa , duze agromelacje sa drozsze . Budynki to chyba kazdy zaniza wartosc pewno jak by sprawdzili to by było jak garaze na mokotowie :D ja mam hdi obecnie to jest warta miałem 3 zdarzenia ,2 na budynkach i jedno na pługu w moim przypadku złego słowa niepowiem  natomiast ,     pzu :(   sory  4 przypadek traktor bez przeglądu niestanowił problemu dla hdi sprawca inny kierowca 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Zapytam - w tuw co roku wnosisz jakąś składkę czy tylko nowy klient który pierwszy raz korzysta z usług firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

W tuw co roku mi doliczali czlonkowską , bo tłumaczyli że taniej . Dotyczy OC przyczepki , auta.

IMG_20181226_085835.jpg

Edytowano przez onyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Jestem w TUW od kilkunastu lat i nie płace nic poza tym co napisałem a czy dopisuja do tej kwoty cos to nie wiem

 Poczytałem polisa Przyczepa 40zł plus 10 zł składka członkowska traktor 75zł plus składka członkowska 10 zł Oczywiscie konto bezwypadkowe i wszystkie zniżki

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

Czasem wystraczy zdjęcie , a myślenie się zmienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Przed świętami ubezpieczałem 60ke w tamtym było 66zł w tym roku 64zł,w UNIQA  mam ciągniki,motocykl i jedno auto,reszta w TUW

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
Dnia 26.12.2018 o 16:34, Mari82 napisał:

Przed świętami ubezpieczałem 60ke w tamtym było 66zł w tym roku 64zł,w UNIQA  mam ciągniki,motocykl i jedno auto,reszta w TUW

Ja dzis wykupilem polise 166zl c360 

Mlody kierowca 3,5 roku prawojazdy i auto na współwłaściciela 2-lata 

Na o polisie ursus c360 a moc babka wklepala 41km ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Mi przyszły kwoty na przedłużenie polisy na 67 zł na zetorka 7011 i tyle samo na 8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
2 godziny temu, daron64 napisał:

Mi przyszły kwoty na przedłużenie polisy na 67 zł na zetorka 7011 i tyle samo na 8145

Max zniżka 60 procent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj