Gość peres100

pług obracalny

Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

peres napisz jeszcze czy ten pług ma być nowy czy przechodzony. No i ile chcesz na niego kasy wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwoj    5

znajomy ursusem 1224 ciąga IBISA 4 skibowego na ziemiach 1 2 3 klasy i nawet dość szybko jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

,

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

uważam że za 15 koła to kupisz elegancką obrotówkę, a jak ma to ciągnąć 1224 to taki na 35-40 cm korpus. Jeżeli ażurki to proponuje Lemken albo Rabewerk.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
PokladWlkp    0

Ja polecam pługi obracane firmy VOGEL@NOOT, pługów z Unii Grudziądz raczej nie polecam, słyszalem juz kilka złych opinii.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matwoj    5

kiedyś orałem IBISEM znajomego i to nie porównanie do mojego RABE WERKA. Materiał z jakiego wykonane sa odkładnice w IBISIE jest jakiś szorstki i nie odwraca dobrze ziemi a co z tym idzie nie przykrywa słomy czy też liści z buraków. Ja osobiście też radze pługi zachodzich marek bo producenci mają doświadczenie w produkcji i jakość pracy jest bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy nazekaja na pługi Unii Grudziądz, ja mam własnie tej firmy i poprzez dobre wyregulowania orze się nim świetnie :)

 

 

Wzmacniana rama, 5 x 40


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Byłem u takiego Pana który ma dosc duzo ziemi, i miał pług firmy Lemken, jak dla mnie to klasa, osobiscie mam Kverneland AB100 tylko ze to zagonówka. Ten Lemken był obracalny, jak dla mnie bomba. Miał wszedzie miejsca smarownicze, mówił ze cos 70 miejsc smarowniczych...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

70 miejsc smarowniczych...łohoho to ile musiał mieć tych korpusów ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Wszyscy nazekaja na pługi Unii Grudziądz, ja mam własnie tej firmy i poprzez dobre wyregulowania orze się nim świetnie :)

Wzmacniana rama, 5 x 40

 

też musiałem dużo kombinować orze dobrze ale odkładnie sie szybko wycierają i mocno obklejają 70 punktów smarujących to wróży trwałości maszyny w UNI jest mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6
70 miejsc smarowniczych...łohoho to ile musiał mieć tych korpusów ?

 

Wątpisz w to? wystarczy ze na każdym swożniu bedzie miał kalamitke, widzialem go to ich jest naprawde dużo, właściciel mówił ze jest ich okolo tyle. Zdjęcie tego pługa jest w galerii.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
Wszyscy nazekaja na pługi Unii Grudziądz, ja mam własnie tej firmy i poprzez dobre wyregulowania orze się nim świetnie :rolleyes:

Wzmacniana rama, 5 x 40

 

Prawda.My mamy 3 obrotową i nie można mu nic zarzucić, może to, że jest ciężki ale jak już wejdzie w ziemię to tak pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czyli co ? w fabryce nie regulują tylko sprzedają takie poskręcane jak leci ? dla mnie bezsens


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

a po co mają je regulować?,i tak każdy ustawia po swojemu,nio chyba że się nie chce"w końcu to nówka" :rolleyes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
czyli co ? w fabryce nie regulują tylko sprzedają takie poskręcane jak leci ? dla mnie bezsens

 

Chodzi tutaj o regulacje/ ustawienia pługa w czasie orki do uzyskania jak najlepszych efektów, przecież to nie jest tak, że po kupnie pługa zahaczasz, wjeżdżasz na pole i jazda, przy takim ibisie jest dużo rzeczy do ustawienia i szczególnie przed pierwszą orką jest trochę roboty z kluczami.

Skąd fabryka miała by wiedzieć z jakim ciągnikiem będzie on chodził, jaki będzie miał rozstaw kół itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ja Również polecam Pług Vogel&noot ja mam 5 i sprawuje sie bez najmniejszych zarzutów po 400 ha wymienione ma tylko lemierze.... nie ma za dużo miejsc do smarowania.. ..około 10 bo nie oto chodzi zeby cały poranek z smarownica latać w około pługa..... zanim sie wyjedzie


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam pług UNI GRUDZIĄDZ i coś ludzie niektórzy piszą o tym pługu żeczy takie jak by go nie widzieli bo pług przykrywa resztki pożniwne lepiej niż niejeden zachodni a próbe można zrobić np. tak kupić dwa dłuta KVERNELAND ceny lepiej nie pisze i wiecie co możecie zrobić rozczarować się stosunkiem różnicy ceny do trwałości, ktoś napisał że zaorał 5 400ha i nic prócz lemieszy nie wymienił to ja też coś napisze mam 4 obrotek i po zaoraniu ponad 600ha nic prócz lemieszy nie wymieniłem a odkładnice narazie to ciężko zobaczyć czy się coś zużyły, najlepiej to coś wypróbować a potem napisać bo słynne dłuto nie wytrzymało więcej niż 10% dłużej a cena była kilka razy wyższa to ja dziękuje za ta stal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

każdy chwali to co ma;)

Rabe werk jest świetny - znajomy kupił 4-ro skibowego z 9k i do jego john deere'a 3650 jest w sam raz...Oczywiście to nie jest pług na podorywkę.Osobyście jednak polecam ci pługi lemkena...


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też musiałem dużo kombinować orze dobrze ale odkładnie sie szybko wycierają i mocno obklejają 70 punktów smarujących to wróży trwałości maszyny w UNI jest mniej :)

 

Hmmm, a wydawało mi sie ze czym mniej punktów smarowniczych tym konstrukcja jest lepsza bo skraca czas obsługi - przynajmniej w kazdym tescie tak pisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Hmmm, a wydawało mi sie ze czym mniej punktów smarowniczych tym konstrukcja jest lepsza bo skraca czas obsługi - przynajmniej w kazdym tescie tak pisza :)

I dobrze ci sie wydawało :)

Wiekszosc posiadaczy uzywanych pługów nigdy nie wykonywała pracy nowym IBISEM a wszyscy wiedza jaki to sprzet :) .

Ja tez chciałem kupic uzywanego zachodniego jezdziłem po tych wszystkich punktach handlowych i nikt z sprzedajacych nie potrafił mi go tak ustawic zeby idealnie krył zawsze mieli jakas wymówke :) Cena 4 na non stopach 10letniej oscylowała 13-15tys!!! Zdecydowałem sie na nowego ibisa3+1 i naprawde jestem zadowolony,wszystko co słyszałem to mit,no moze poza tym ze czasem koło podporowe podczas opuszczania pługa do przodu sie przesunie ale to naprawdę rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj