Skocz do zawartości
POLKOP

Mocznik dodatek do paszy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mocznik
syberol    5
Napisano (edytowany)

mówisz oczywiście o moczniku paszowym?

Edytowano przez syberol

dy27    1

Przecież mocznik paszowy to to samo co zwykły mocznik. Ma niby jakies wlasciwosci ochronne, ale jest tylko roznica w cenie :)

akernolat    17
Napisano (edytowany)

ja mam ustaloną dawkę przez doradcę pfhbipm na 60gram moczniku na tmr:

13kg sianokiszonki

24kg kk

1kg śr rzep .p.e

0,3 kg śr soj.

0,6 kg śr. pszenż.

0,1wit

0,05drożdze

0,2bufor

0,5słoma/szt/dzień

jest to na 23l mleka

plus 20 wimilk S 0,5kg na 1 l. powyżej 23l.

plus dodatkowo start do 90 dni laktacji- śruta kukurydziana plus soja 2do1 z buforem

czy używasz tego składu?

w jakich ilościach dajesz soję z kukurydzą?

Edytowano przez akernolat

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz44    5

Witam śledzę temat i zastanawiam się czy dodawanie mocznika do wysłodków buraczanych ma sens? , wszelkie artykuły głoszą, że najlepszą paszą do której można dodać mocznik jest kukurydza i kiszonki z traw ogólnie pasze wysokoenergetyczne . Szukałem na Wikipedii i wszelkich forach składu wysłodków buraczanych ( buraka ćwikłowego ) i nic nie mogę znaleźć, czy owe wysłodki są wysokoenergetyczne ?chciałbym podkreślić że wysłodki podaje do skarmiania rano i wieczorem + śruta + woda do woli i wieczorem dodatkowo siano .Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi .

kizak    65

Odgrzebię temat i trochę podpowiem dla Mateusza. Z suchych danych ...wysłodki mokre 10 procent suchej masy posiadają 0,1 jednostki owsianej,1,2procent białka w tym strawnego 0,8,z balotów ok 25-8 procent suchej masy ,czyli o,25 jedn.ows......... . więcej inf.szukaj w wartościach pokarmowych,czy energetycznych pasz przemysłowych.    Według mnie wysłodki w cenie 310 zł za balot to trochę za drogo,ale zato można bardziej zaszaleć z treściwymi  ponieważ ,zapobiegają,zmniejszają prawdopodobieństwo kwasicy,mięśniochwatu, ochfatu,ofatu,różnie to ludzie w różnych regionach zwą.

oloolosz    2

w topagrar było o mocznikowaniu słomy-tona słomy zlac to 500 litrami wody i 40 kg mocznika,układac warstwami ,ubic i przykryc na 3 tyg,co o tym myslicie?

kizak    65

Nie czytałem tegi artykułu ,i to ma iść na pole czy do zęba,bo ogólnie krowa nie jest zachwycona słomą ,tym bardziej z mocznikiem,a w promocji mokrą i to w takiej ilości i 40 kg mocznika,. podwójna promocja. przecież by rozpuścić ten mocznik wystarczy mniej wody z 80 l byle goraca.footer.png

Tomas1987    26

Tak jak kolega pisze krowa nie bedzie zadowolona ze slomy.nie prosciej mieszac mocznik z kukurydza w zlobie?Sam tak praktykuje u opasow.Mocznik musi im smakować bo wcinaja ładnie.Na pewno mniej czasochłonne zajęcie niż słoma.No i wydaje mi się że bardziej precyzyjne dawkowanie wiesz ile mocznika zjada dana sztuka.No i najważniejsze podajesz mocznik razem z energią.

mat22889    11

podajecie całe kulki mocznika? i jak z paszą mieszacie to wsypujecie do mieszalnika czy śrutujecie to?

Tomas1987    26

podajecie całe kulki mocznika? i jak z paszą mieszacie to wsypujecie do mieszalnika czy śrutujecie to?

Ja podaję cały mocznik prosto z worka.Co do podawania sypię bykom indywidualnie na kukurydzę i mieszam z nią a na to treściwa.

fiat666    0

Też próbuje dawać opasom , zacząłem od  dwóch łyżeczek na dzień , to jakieś 10 g i co dzień po trochu zwiększam, planuje dojść do 100-120 g na sztukę dziennie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się