POLKOP

Mocznik dodatek do paszy.

Polecane posty

POLKOP    2

Czy dodawolisćie mocznik (nawóz) w postaci płynej lub w proszku do paszy treśćiwej. Żekomo dodając go do paszy krowy bedą mialy lepsze trawienie przesto więcej mleka. Mocznik był to składnik dawnej paszy B dla bydła. Może rodzice coś o takej paszy wiedzą. Dokładni mnie interesuje ile % tego mocznika sie daje do paszy treśćiwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

wiesz co szczerz mówiąc to pierwszy raz słyszę o dawaniu moczniku dla krów, może sie pomyliłeś


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega się nie pomylił, mocznik można dodawać do pasz dla przeżuwaczy, poniewaz zostanie on przetworzony na białko mikroorganizmów znajdujących sie w żwaczu, które póżniej strawi zwierzę. Tyle wiem ja, ale jeśli Chcesz mogę ci zeskanować i wysłać na maila fragment z książki na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

z mocznikiem wypadało by zrobić najpierw próby składu pasz a później zbilansować go w dawce. O ile dobrze pamiętam wychodziło średnio 200g/ na dzień/ krowę, ale ręki nie dam uciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

panowie z tym mocznikiem to mocna sprawa hehe niema co ukrywać ten kolega co pisze że dla krów mlecznych to ci powiem tak można dać fakt ilość mleka na krowie się zwiększy ale ty nie wiesz całej prawdy spróbuję ci to wytłumaczyć no może tak; normalnie krowa pewne ilości mocznika z krwi przekierowuje do żołądka w ten sposób stwarza pożywkę dla bakterii rozkładających celulozę i pochodne i jest to zbilansowane przez krowę to że pozostałe ilości wydala z organizmu po badaniach w mleku nic ci nie wykaże. Jeśli ty dasz jej mocznika do paszy doprowadzasz do zwiększania ilość mocznika we krwi możesz doprowadzić do zaburzenia filtracji mocznika i ci może on się pojawić w mleku co spowoduje że ci mleka nie będą brać. Dalego mocznik stosuje się w hodowli opasów i tu to skutkuje w bardzo dobrym stopniu podam ci przykład byk 1,5 roku ma wagę 850 kg hehe oczywiście do tego jeszcze pasza specjalna bo na samym moczniku nie urośnie niestety tak ładnie to niema. U mnie w gospodarstwie jest stosowany jako dodatek do karmy no to powodzenia z mocznikiem a no i jeszcze coś lepiej nie przesadzać bo dojdzie do zatrucia organizmu zwierzęcia i możecie przeprowadzić przymusowy ubój z konieczności hehehehe ale wybór należy do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

u mnie na wiosce jednemu krowa dopadła się do worka z mocznikiem i nie wiem ile zjadła czy dużo ale było już po krowie :angry:


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

no ja o tym wiem przez to napisałem że można ubój z konieczności przeprowadzić fakt mocznik polepsza apetyt ale skutki uboczne też są to trzeba wiedzieć ile dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

dlatego trzeba dokładnie o tym się dowiedzieć jak dawkować rozważyć za i przeciw, a nie ze ktoś komuś powiedział o tym a ten obrazu pół worka do koryta


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

mój fater dawał krowom mocznik ale tak jak napisano liczył i każda krowa dostawała indywidualnie


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

50 do 150 gram i to w zależności od wieku na sztukę ale to niewszystko musisz jeszcze wiedzieć ile paszy domieszać na tą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

W jednej firmie z której brałem pasze walili takie ilości moczniku ze szok. Krowy mleka dawały tyle ze ojojoj radość wielka tylko jak przez rok z stada 30 muciek padło 6 bo nie wytrzymywały i jak po badaniu paszy itd wyszło co jest grane to przestało się brać tą pasze. Firma jak zwykle odwróciła kota ogonem i dalej robi to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co to za firma??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Mocznik może być źródłem białka jednak jego stosowanie może ograniczyć szybki rozkład do amoniaku co może być niebezpieczne dla zdrowia zwierząt. Jednak pojawił się na rynku mocznik chroniony o nazwie Optigen II produkowany przez firmę Alltech który zawiera mocznik w postaci wolno rozkładającej się w żwaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy jakieś symboliczne ilości np. łyżka stołowa na sztukę lub mniej miało by jakieś pozytywne skutki? Oraz czy to nie wykryją w mleko, więc czy dawać mocznik w małych ilościach tylko opasom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

z starej książki o opasie bydła:

"1 g mocznika odpowiada 2,5 g białka strawnego"

"Obecnie za normalną dawkę mocznika przy opasaniu kiszonkami przyjmuje się 25-30 g na 100kg wagi żywej"

stosowany od wieku minimum 4 miesiące


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

No chłopaki jak zdecydował sie ktoś dodawać moczniku do paszy czy nie?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Ja od teraz od tygodnia dodałem do krów ale mała dawkę będę wiedział jakie efekty niedługo wszystko ustaliłem oczywiście z doradca żywieniowym PROVIMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

My daliśmy 8kg na 1 tonę paszy ale białko chronione dostają osobno i swoje dodatki wg sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

W czym to wszystko wymieszałeś? W paszowozie, bo pewnie musi być dokładnie wymieszane?

Napisz za jakiś czas czy widać rezultaty.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj