POLKOP

Mocznik dodatek do paszy.

Polecane posty

akernolat    26

ja mam ustaloną dawkę przez doradcę pfhbipm na 60gram moczniku na tmr:

13kg sianokiszonki

24kg kk

1kg śr rzep .p.e

0,3 kg śr soj.

0,6 kg śr. pszenż.

0,1wit

0,05drożdze

0,2bufor

0,5słoma/szt/dzień

jest to na 23l mleka

 

 

plus 20 wimilk S 0,5kg na 1 l. powyżej 23l.

plus dodatkowo start do 90 dni laktacji- śruta kukurydziana plus soja 2do1 z buforem

 

a możesz napisać na jakie koszonki to było układane? ile skrobi kuku i ile trawa białka? a najlepiej jeszcze suchę masę:)

sprawdza sie u Ciebie ta dawka czy coś zmieniłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Te litry mleka pojawiają się w ciągu jednego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Czy i dlaczego małe cielaki (ok 2-3 miesiące) mogą jeść pasze z mocznikiem? Zalecenia mówią by mocznikiem nie żywić cieląt do chyba 5 miesiąca życia.Jednak u mnie od jakiegoś czasu te młode sztuki podjadają pasze z mocznikiem i wyglądają jak żadne dotychczas. Czy nie cieszę się przedwcześnie?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

teoretycznie nie powinny do 6 miesiąca ponieważnie mają jeszcze dobrze wykształconych żołądków i kosmków jelitowych a do pełnego wykorzystania mocznika musi być układ trawienny rozwinięty i namnożona flora bakteryjna


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam ustaloną dawkę przez doradcę pfhbipm na 60gram moczniku na tmr:

13kg sianokiszonki

24kg kk

1kg śr rzep .p.e

0,3 kg śr soj.

0,6 kg śr. pszenż.

0,1wit

0,05drożdze

0,2bufor

0,5słoma/szt/dzień

jest to na 23l mleka

 

 

plus 20 wimilk S 0,5kg na 1 l. powyżej 23l.

plus dodatkowo start do 90 dni laktacji- śruta kukurydziana plus soja 2do1 z buforem

 

zamien tak:

1 kg soji

0,5 rzepaku

50 gram mocznika.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

teoretycznie nie powinny do 6 miesiąca ponieważnie mają jeszcze dobrze wykształconych żołądków i kosmków jelitowych a do pełnego wykorzystania mocznika musi być układ trawienny rozwinięty i namnożona flora bakteryjna

Teoretycznie. A praktycznie czy ten mocznik zostanie stracony, czy wpłynie niekorzystnie na młode organizmy (zatruje lub inne), bo z moich obserwacji nic takiego nie wynika - wręcz przeciwnie.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

cielęta nie wykorzystują mocznika bo nie mają rozwiniętej flory bakteryjnej , mocznika nie wykorzystuje krowa tylko bakterie w żwaczu ale też (pisano o tym w gazetce sano ) niewielka ilość nie wpływa negatywnie na cielęta

jak odróżnić mocznik z dodatkiem antyzbrylacza ?

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Witam! Można stosowac mocznik nie majac paszowozu??  Jeśli tak to w jaki sposób?? Np. rozpuscic z woda i melasa??

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mieszając dokładnie z paszą treściwą, bez rozpuszczania, czy innych zbędnych zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam! Można stosowac mocznik nie majac paszowozu?? Jeśli tak to w jaki sposób?? Np. rozpuscic z woda i melasa??

Ja nie mam paszowozu i wale wszystkie składniki do betoniarki tj.rzepak,soja witaminy mocznik,kreda pastewna,i taki o to swój koncentrat sypię na kukurydze wymieszaną z sianokiszonka,a mieszam je rozrzutnikiem obornika

Słyszałem od pewnego przedstawiciela,że ludzie aby zwiększyć ilość energii w dawce sypia do paszowozow cukier zwykły,bo tanio wychodzi niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tanio to wyjdzie melasa a nie cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawasaki89    0

witam podaje opasom zmielone ziemniaki z marchewką na to śrutę (zboże,żyto,przężyto) po tym siano/słoma  mogę do tej sruty dodawać mocznik ?czy przy ziemniakach nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja stosowałem mocznik sypiąc po ok 30 g rano i 30 g wieczorem na kukurydze opasom i przez pierwszy miesiac było ok jadły a póżniej przestały wcale prawie jesc tę kukurydze z mocznikiem


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

witam. chce zacząć dawać opasom mocznik. Obecnie dostaja samą srute z pszenicy pszenzyta i zyta bez zadnego koncentratu.czy na mieszalnik 1t wsypać 25kg mocznika i 150kg sruty rzepakowej a reszta to zboza? opasam qq i na to siano. Taka dawka paszy tresciwej bedzie odpowiednia??


na jednego byka przypadac bedzie ok 2kg dziennie sruty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To do pierwszej tony dodaj jakieś 8 kg,na druga 16 a na trzecią 25,tak będzie bezpieczniej,i pilnuj żeby sie nie zbrylał bo mogiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mieszalniku nie,u ciebie nie zdąży,na mocznik w worku zwracaj uwagę żeby nie był wilgotny,bo jak będą mokre grudki,to w mieszalniku tylko obkleją się ospą i d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

no wiec umieszałem dzis pełny mieszalnik ( 1t ) 150kg sruty rzepakowej, 100kg otreb pszennych, 30kg kredy pastewnej, 25kg witamin z sano ( 80zł ), 10kg mocznika, reszta to zboza pszenica jeczmien pszenzyto zyto mniejwiecej po rowno. Co myslicie o takiej kompozycji ?? mocznika pożniej bedzie 25kg jak sie byczki przyzwyczaja. na dzien jeden byk 2kg tej paszy dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Witam, mieszam paszę w mieszalniku, taki skład: 25% śrtuty rzepak/soja, 70% zboża, 3% witaminy, 1% drożdży, 1% kwaśny wglan sodu. Daje to krowom mlecznym w ilosci 3 kg/dzień. Chcialbym zastosować mocznik, w jakich ilościach, i czy to jest bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsen23    3

Na temat mocznika i dawek bardzo duzo tu juz napisali, wystarczy przeczytac od poczatku post a bedziesz wiedzial wszytko.

Jak kogos to ciekawi to poczyta wypowiedzi innych a jak ktos idzie na latwizne to  tylko zadaje pytanie na ktore z 20 razy juz tu odpowiadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Przeczytałem temat cały temat, chce sie zorientować czy nie będzie za dużo białka w mojej paszy. Chcialbym zastąpic mocznikiem rzepak. W jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj