POLKOP

Mocznik dodatek do paszy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stojanow    1

40g na sztuke x 26 =1040 to ponad kilo na dzien mieszalnik starcza na 33 dni to wychodzi 34 kilo na mieszalnik wydaje mi sie ze tyle powinno byc 4 kilo to chyba malo tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0
Napisano (edytowany)

statek

 

ty sie dobrze orientujesz w temacie.

znajomy robi srute z mieszanki i twierdzi ze daje 20% mocznika. takiej mieszanki dostaja byki ok 1,5kg na dobe. byki od 250kg

Edytowano przez edi25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ile???????????????????

 

po takiej dawce to po jednej dobie by mu padly

 

40g na sztuke x 26 =1040 to ponad kilo na dzien mieszalnik starcza na 33 dni to wychodzi 34 kilo na mieszalnik wydaje mi sie ze tyle powinno byc 4 kilo to chyba malo tak mi sie wydaje

 

zwracam honor, powinno byc 40kg


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

40 kg na mieszalnik to jest ok 4% mocznika w paszy.

do tego jescze jakis koncentrat czy tylko sam mocznik? ile takiej mieszanki mozna dac na sztuke na dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

witam my też stosujemy mocznik w żywieniu narazie dajemy tylko opasom 150g/sztukę /dzień . Do zastosowania mocznika w żywieniu krów jakoś nie możemy się przekonać , ale myślę że to kwestia czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

witam my też stosujemy mocznik w żywieniu narazie dajemy tylko opasom 150g/sztukę /dzień . Do zastosowania mocznika w żywieniu krów jakoś nie możemy się przekonać , ale myślę że to kwestia czasu .

 

no nastepny

 

taka dawka mozesz zabic zwierze!!!

Kto CI taka doradzil?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja daje 5kg sruty zbozowej 600g kontratu bialkowego 32% i około 30-50g mocznika na jedna dojną. Bialko skoczyło o 3 jednostki także zadowalająco i ilośc mleka sie zwiekszyla o około 20%.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

tak nam ułożył żywieniowiec wim że to jest już ta górna dawka ale dla opasów już wgl. soi nie dajemy tylko z 200 kg śruty rzepakowej i premiks i zboże i byki rosną naprawde dobrze a ten mocznik to wprowadzaliśmy od znikomych dawek aż do tej to trwało prawie miesiąc aż dostały tą maxymalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dla mnie znajomy mowil ze mieso byków karmionych mocznikiem skacze na patelni jak sie je piecze :)

a tak na serio to kiedys obilo mi sie gdzies o uszy ze dawka do 100 g mocznika jest efektywna u krow mlecznych powyzej juz nie jest, nie wiem jak u opsów

a jaki mocznik dajecie paszowy czy nawozowy w tych dawkach 150 g??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

oczywiscie ze paszowy hehe:p

 

ja nigdy nie przekraczam 80 gram. Ale znam przypadki z literatury gdzie zywione były po 150 gram i nic im nie bylo, ale lucerna 21% białka i kukurydza


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przeciez paszowy to ten sam co i ten zwykly, po co przeplacac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja daje zwykły mocznik (anwil ) 80g na krowę dojną dziennie . Parametry mleka wysokie (białko 3,6 ,tłuszcz powyżej 4,5 ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy ktoś wie czy pasze pełnoporcjowe zawierają mocznik? np z wipaszu? czy jeśli mam niski mocznik w mleku to czy moge mimo podawania pełnoporcjowej dodaawać mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wiem ze agrocentrum nie mocznikuje pasz dla krow, mysle ze Wipasz tez nie, ale najlepiej sprawdzic u producenta, poprosic o dokladny skład


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

przeciez paszowy to ten sam co i ten zwykly, po co przeplacac

paszowy jest otoczkowany(chroniony) przez co dłużej rozkłada się w żwaczu i nie ma takiego ryzyka, że krowa dostanie nagły "strzał" amoniaku, tylko ile w tym prawdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

ja mocznik stosuje już prawie 3 lata i nie ma żadnych skutków ubocznych 50-70g na krowe dzienie bo to jest tanie białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

paszowy jest otoczkowany(chroniony) przez co dłużej rozkłada się w żwaczu i nie ma takiego ryzyka, że krowa dostanie nagły "strzał" amoniaku, tylko ile w tym prawdy :)

nic w tym prawdy nie ma

bylem dzis na szkoleniu i pytalem odawki mocznika i czym sie rozni paszowy od normalnego nawozowego

i zgadnijcie jaka odpowiedz uslyszalem od pana dr??\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dokladnie

cena i ten paszowy jest o mniejszym granulacie

zapytalem o sklad chemiczny, jest identyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja słyszałem że ten paszowy nie zawiera dodatków antyzbrylających.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a czy ktoś wie czy pasze pełnoporcjowe zawierają mocznik? np z wipaszu? czy jeśli mam niski mocznik w mleku to czy moge mimo podawania pełnoporcjowej dodaawać mocznik?

Mocznik zawiera np Protamil i Lactoma z Sano. Jeśli mocznik jest w paszy, to musi być to zawarte w składzie na ulotce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ja słyszałem że ten paszowy nie zawiera dodatków antyzbrylających.

 

Skąd to słyszałeś? Mi to powiedział żywieniowiec (a właściwie to chyba bardziej przedstawiciel handlowy) z Nutreny. Także nie wiem czy to jest prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj