Polecane posty

Jeszcze miesiąc temu jak wszedłem do obory po godz 21, to aż się za głowę złapałem, szczurów to chyba 20 chodziło po oborze , a co mnie rozbawiło to ,że niektóre leżały se na krowach i bydle :) , teraz jak kot podchodzi wieczorem po mleko to go łapie wrzucam do obory , już kilka potężnych szczurów zagryzł, nawet mój Bruno (mój pies z mojej galerii) 2 zagryzł :)

Normalnie mnie rozwalił widok jak walczy ze szczurem a potem jak go niesie w pysku :)

Moje psy które duszą szczury również wstawiłem do galerii ;),walka jest dosyć krótka trawa może z 10sekund ostatnio nawet szczur trochę skórę rozdarł nad okiem ale już się zagoiło.Miałem kiedyś taką pułapkę która łapała żywe myszy czy nawet młode szczury zawsze wychodziłem na podwórko i wołałem psa i mysz wypuszczałem pies się wyszkolił :).Skoro było tak dużo może jakieś gody miały?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13
Moje psy które duszą psy również wstawiłem do galerii
kanibale. taka pułapka napewno wyłapie tylko trzeba coś pysznego tam włozyc ;) Dobrze ze pies cały bo mógł jakies choróbsko złapac

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O w mordę ale się walnąłem ;) psy duszą szczury już edytuje.Chodzi ci o taką,właśnie podobną ja łapałem gryzonie.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

My mielismy dobry sposób na szczury. Taki że w plastikowe wiaderko(takie zeby szczór niemógł wyjść)leliśmy 2/3 objetosci wiaderka wody i nawierz posypac śrótą ze zboza tak żeby zakryc wodei szczur nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi psami na szczury to wy lepiej uwarzajcie bo te szczury pszecierz mają wszelkie choroby takie jak wściekiizna ;) ja to nawet psa od tego czasu nie spuszczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas też kiedyś były ale z 3 albo 4. Tata widząc jak te szczury codziennie w nocy chodzą tą samą drogą wziął łopatę i czekał aż jeden wyjdzie i pozbyliśmy się ich.

Z tymi psami to kiepski pomysł bo nie wiadomo na co ten szczur może chorować.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja tego samego dnia jak przyprowadziłem nowy samochód, to było dokładnie 10 lutego wracałem od dojenia było już ciemno i zauwarzyłem jak wszystkie 4 psy ganiają dookoła samochodu nagle usłyszałem pisk okazało się że pies [ tupak ] upolował szczura. ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

może zaraz zostane zjechany ale ja bym zrobił pułapkę elektryczną - deska dwie blachy i kawałek kabla z wtyczką- i działa tylko trzeba uważać żeby pies ani inne zwierzę "użyteczne " sie nie nadziało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

http://img199.imageshack.us/my.php?image=20090105001.jpg

Ofiara szufelki

Najlepszym sposobem na pozbycie się szczurów to zrobić małą zemstę: łapać żywe szczury naprzykład na opisywane wiaderko z wodą i śrutą, potem delikwenta trzeba oślepić i dodatkowo zmiażdżyć mu ogon kombinerkami lub w imadle a potem wypuścić w okolicach gdzie został złapany. Po kilku sztukach cała rodzina się wyprowadzi na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja miałem psa który zagryzał szczury.Tak ich nie lubił,że jak wyczuł to szczekał,dokopywał się do nich,przegryzał deski.Najskuteczniejsza metoda,ale rzadko występująca,niestety.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

u mnie to mozna powiedziec ze wszytsko działa na szczury. ;) pocżawszy od psów, trutek, wiatrówki i oczywiscie łopaty hehe:D ostatnio 6 szt po kolei zgineło


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziś zmądrzyłem przywiozłem dziś 2 koty,mam nadzieję że wyduszą te szczury myślę że szczury pojawiły się z mojej winy ponieważ przez ostatni rok nie miałem żadnego kota.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

najlepsze na szczury sa kuny lub łaski.moze jajka tez wcinaja ale szczura to ani jednego przy nich nie bedzie.my sypalismy trutke.wcinały jak glupie.a potem łaziły takie otumanione ze na nic nie reagowały a trutka je od srodka wysuszala ze sama skora i kostki suche zostaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

ja do szczurów mam psa wilczura byle mu odsunąć beczki na zboże w stodole a on już się z nimi rozprawi (nie pomagały na te szkodniki ani łapki ani trutki więc przeszkoliłem psa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo3334    3

ja zamiast szczurów mam kuny i one odstraszają szczury tylko że w słomie jest pełno gówna tylko kuny są bardzo sprytne mam taką łapkę na kuny to dam przynętę to na drugi dzień przynęty nie ma i kuny też raz złapałem ale to młoda ale tak śmierdzi jak nie wiem co a raz miałem taką kotkę co jak spotkała czy kunę czy szczura to przynosiła pod drzwi martwego jedyne co teraz mi zostało to kuny ale france złapią mi kurę to uduszą i zostawią jajkami tez nie pogardzą raz nawet znalazłem nogę od prosiaka albo kolce od jeża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

u mnie pies poluje i odklada do wiadra (nie sciemniam) a gdzie pies nie dotrze trutka robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

U nas szczury zabila trutka poszlo jej ok 30kg le warto bylo wcesniej to nawet bylo widac jak w dzien chodzily ;/Ale jak rozlozyłem trutke to cale zboze zamknolem na przyczepie do przewozu zwierzat (cala z aluminium ) wiec zadne grzyzonie sie na nia nie dostały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

a więc poszłam z łopatą :P bilans strat to : złamana łopata i wybita szyba-przez którą uciekł szczur ;) dostał raz ale widoczne mało skutecznie skoro zwiał...

 

pies jak go zobaczył to uciekł a mojej kotki mi szkoda bo niedługo będzie mieć młode ;)

 

nasypałam trochę śrutu i jak będzie zjedzony to spróbuję z tym gipsem budowlanym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas szczury zabila trutka poszlo jej ok 30kg le warto bylo wcesniej to nawet bylo widac jak w dzien chodzily ;/Ale jak rozlozyłem trutke to cale zboze zamknolem na przyczepie do przewozu zwierzat (cala z aluminium ) wiec zadne grzyzonie sie na nia nie dostały:)

 

30kg.!!!!!!!!!!!!!! To chyba kolego one przejęły władzę nad gospodarstwem dopiero zacząłeś działać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a więc poszłam z łopatą ;) bilans strat to : złamana łopata i wybita szyba-przez którą uciekł szczur :) dostał raz ale widoczne mało skutecznie skoro zwiał...

 

pies jak go zobaczył to uciekł a mojej kotki mi szkoda bo niedługo będzie mieć młode ;)

 

nasypałam trochę śrutu i jak będzie zjedzony to spróbuję z tym gipsem budowlanym...

 

Dziewczyna polująca na szczury, raczej niecodzienne zjawisko B)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj