Polecane posty

Rolnik1111    27

@ deratyzator pisałeś że niebieska trutka jest najsilniejsza, mam w piwnicy szczura - wszedł podczas wrzucania opału otwartym okienkiem, zastosowałem saszetki murin facoum - niebieskie, znikają regularnie a menda już z 5 dni lata po nich i wygląda że czuje się dobrze bo jest nadal bardzo żwawy :wacko: Po mojemu ratimor był lepszy, po 3-4 dniach szczur chodził już "pijany"

 

Wiele trutek zaczyna działać dopiero po 5 dniach żeby inne osobniki ze stada myślały że trutka jest nie szkodliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz981    1

Mój ojciec ma dość ciekawy sposób na myszy i szczury . Mamy dość dużo worków ze zbożem w stodole , leżą ułożone w taki mur , gryzonie lubią się gromadzić w szczelinach pomiędzy workami i je nadgryzać , wtedy ojciec oślepia je latarką i wiatrówką w łeb. Poza tym trutki też dobrze działają oraz łopata lub noga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

 

Wiele trutek zaczyna działać dopiero po 5 dniach żeby inne osobniki ze stada myślały że trutka jest nie szkodliwa.

Dziś odniosłem podwójny sukces - zastawiłem wczoraj żywołapkie - szczur złapał się w nocy i zdechł od trutki w środku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Według mnie pułapki są dobre jak pojedyncza(I nie wybitnie mądra) sztuka przyjdzie do domu.W stodołach,garażach itp gryzonie występują stadami a tam tylko trutka pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

czy to wada że 3kg? jak dla mnie nie, teraz się uspokoiło ze szczurami u mnie, ale musiałem wysypać 2 wiadra 15 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja polecam trutke rat kiler i po problemie troche kosztuje ale zrobi robote z kolegami gryzoniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@deratyzator czyli kiepski produkt bo gryzoń skojarzy specyfik z pogromem jakiego dokonał i więcej go nie tknie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trutki będą w przypadku problemu szczurów najlepsze i zarazem też klasyczne,więc warto w nie zainwestować. Można śmialo poszukać w sklepach internetowych,wybór jest naprawdę szeroki.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyccu    0

Co do tępienie szczurów mogę poleciś trutkę Firmy www.vigonez.com są naprawdę świetne i wytryje wszystko co się rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Polecam Paste Murin. Szury zjadły całe 2kg  ale ich przetrzepało nieźle. Niektóre cwaniaki zabierały trutkę i chowały ją po kątach ale pewnie też i zjadały bo teraz nie ma po nich śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hyccu    0

Vigonez to narawdę dobra firma

Edytowano przez hyccu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin4512    9

Mi znajomy doradził taki patent: Gips budowlany wymieszać ze śrutą zbożową (można dorzucić troszkę cukru) i postawić w cichym miejscu w miseczce. Obok tej miseczki postawić pojemnik z wodą.

Następnego dnia miały spore "zatwardzenie"

Dzieki kolego chyba to wyprobuje bo mam chyba okocone i tez jak inni nie daje rady lapata widly trutki to chyba ojciec kupil 5 kilo i nic wiec sprobuje .dzieki za rade .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bmash_pl    1

Jeżeli ktoś szuka dobrego i naprawdę skutecznego sposobu na pozbycie się szczurów,to polecam tabletki gazujące,może i są trochę droższe w sensie kupna ale i skuteczne,nie jak te wszystkie inne pseudo metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jeżeli ktoś szuka dobrego i naprawdę skutecznego sposobu na pozbycie się szczurów,to polecam tabletki gazujące,może i są trochę droższe w sensie kupna ale i skuteczne,nie jak te wszystkie inne pseudo metody.

Slowem karbit zadzi

:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Najprostrzy i skuteczny sposób pozbyć się szczurów i przy okazji redukować myszy zwykła trutka regularnie wykładana da się zwalczyć szczura jak masz koty nakrywam trutkę klatką aby duże koty nie weszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Kuna...

U mnie znów się pojawiła i jest w miarę czysto (dawno żadnego nie widziałem)

Pies jak nauczony też jest dobry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Jak wcześniej było wspominane to trutka RAT KILLER KOSTKA, i tylko kostka (niebieska). Jest dobra bo nie działa od razu. Jeżeli szczur zje truciznę i szybko padnie to jego koledzy tego nie ruszą i będzie problem z eliminacją. Kostka jest dobra bo można ją rzucić byle gdzie i nawet do dziury gryzoni i nie trzeba żadnych opakowań na który trzeba wysypać. Mi opakowanie 2,5kg starczyło na ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

ja również polecam te kostki :) na kurnikach stosują, ja u siebie też miałem to, efekt niemal 100%

kostki były porozrzucane po oborze i przykryte aby kury sobie nie podjadały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

albo  saszetki  też są  też działa z opóżnieniem są w kolorze czerwonym można kupić na kilogramy  u mnie 29 zł kg też można rozłożyć wszędzie szczury dobrze to biorą sam sprawdziłem nie wymagają pojemnika  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka    16

Bardzo dobra jest ta porcjowana trutka pasta Rat Killer, wystarczy tylko dbać, by w miejscach występowania gryzoni i na ich ścieżkach przelotowych była non stop, wtedy praktycznie nie ma problemu szczurów. Na alledrogo są nawet 20 kg wiadra tej "plasteliny" w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj