Polecane posty

osibuhaj    16

Jakie macie sposoby skuteczne na zwalczanie Myszy Nornic Szczurów! chodzi mi o budynki gospodarcze!a jest jakiś sposób na zwalczanie nornic w kisz z qq? jeśli nie w dziale pisze proszę o przeniesienie!

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

dzis przypadkiem zobaczylem jak szczur na podwórku wchodzi do takiej malej dziury w ziemi.wlalem wiaderko goracej wody i wyskoczyly 2.Wzialem kilofa i zaczalem kopac, okazalo sie ze byl tam podziemny labirynt a szczury wybiegaly po kolei, roznej wielkosc mniejsze i wieksze,ale 3 byly takie duze ze mogly by kota zjesc. ogolnie bylo 11 szczurow 9 zabitych a 2 udalo sie uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

wszyscy mądrzy ale co zastosować jak jest zboże i pasze a szczury siedzą w starej chlewni ściany z kamienia? nie nanoszą trucizny do koryt, poideł czy do zboża itp?? co sądzicie o takim ustrojstwie? działa to??

http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNotFound/?item=2293220030&title=odstraszacz-na-myszy-szczury-gryzonie-do-470m2

albo

http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=467&category_id=239

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

to jest metoda. W Irlandii są zawody tych piesków który najwięcej szczurów wyniesie.

Moja suczka Jack Russel Terrier z braku szczurów tępi myszy jeśli jakąś zobaczy, to nie ma siły aby uciekła.

http://youtu.be/gh84o5STysk

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Może te odstraszacze dobre ale jak będą reagowały na to inne zwierzęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

Najgorsze jest to że nie działa to urządzenie przez ściany i stropy- tak piszą. Wnioskuję, że tylko jak wyjdą na zewnątrz czyli mała skuteczność. Najlepiej żeby się ktoś wypowiedział jak ktoś korzysta z takiego gadżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki20    2

Co do tych odstraszaczy to sam nie stosowałem, wydaje mi się że bardziej skuteczne są trutki, a i tu dodam, że u mnie w piwnicy pod stodołą, gdzie trzymam ziemniaki i buraki znalazłem chyba 6 nor, pojawiły się z dnia na dzień praktycznie. Nie bardzo wiedziałem co robic, więc zakupiłem trutki( te saszetki) no i zjadły mi 2 opakowania czyli 20 saszetek no i po zasypaniu dziur przez ok. miesiąc ich nie było, Potem znów się pojawiły, ale już tylko 2 nory, więc znowu rozłożyłem trutki, Na razie spokój, A szczury napewno będą je jadły, z resztą wystarczy powąchac, bardo apetycznie to pachnie ;) Wracając do odstraszaczy to słyszałem, ze taki gosciu to miał i jak to włączył to kot w 1 sekundę uciekł z domu i ponoc wrócił dopiero po tygodniu, więc troche chyba działa to na inne zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Ostatnio słyszałem o dobrej metodzie na szczury mieszkające pod posadzkami i w ścianach, mianowicie dwutlenek węgla. Mała butla, kawałek wężyka i wpuszcza się do nor a że CO2 jest cięższe od powietrza więc dokładnie wypełnia i się nie ulatnia. Rodzinka zasypia na wieki :) i dlatego najlepiej robić to w dzień jak siedzą w norze nie niepokojone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grewq    0

Witam.

Też mam problem, ze szczurami.

Mam garaż nawet duży i na wiosnę chciałbym je wytruć.

Obok mam prawie rozebraną stodołę ze starym sianem i nie wiem czy przypadkiem są pod nim.

Szczury były jeszcze w lato i jesień a teraz ani śladu.

Ale wole się upewnić bo koło tego garażu jest właśnie ta stodoła.

 

Jakie są najlepsze sposoby?

Czy przydały by się ultradźwiękowe odstraszacze i czy by nie zaszkodziły psom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Witam

Mam pytanie odnośnie zabezpieczenia plandeki na przyczepie przed szczurami. Czy zwykła trutka wystarczy ? W tym roku mimo porozkładanej trutki pogryzły mi plandeki poskładane (zwykłe niebieskie) i nie wiem czy nie dobiorą mi się do plandeki na stelażu przyczepy.

 

Połączone

Edytowano przez STIG0013
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego trutka i porządek.

 

Mamy produkcję zwierzęco (trzoda) i szczurów brak tzn. jesienią się pokazują ale są regularnie niszczone w zarodku (trutka), mysz widać sporadycznie.

 

Koncentraty i otręby leżą po miesiącu na paletach i zero uszkodzeń przez gryzonie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

szczury się pojawiają bo na około mają gdzie się ,,produkować" Obok puste zabudowania z stodołą pełną słomy a i z drugiej strony zrobiło się pusto i w tamtym roku kupiłem 15 kg trutki. na razie jest spokój ale nie wiem jak jesienią znowu zamówiłem wiadro mam nadzieje że pomoże

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Mi to się lęgły w magazynie i pod wiatą.Jak z wiaty zrobiłem warsztat to w skrzynce z pompami hydraulicznymi siedział jeden,a gniazdo zobie zrobiły w obudowie zwolnicy od 360 :D.A w magazynie to zaworkowaliśmy kiedyś plewy do palenia to tak ześrutowały że te worki to my łopatą ładowaliśmy bo się nie trzymały kupy.Folie też pochleją ale to rzadko sie zdarza. Rozsypaliśmy trutkę i jest teraz spokój.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Sprowadź kunę domową do obejścia. (o ile nie masz drobnej zwierzyny gospodarskiej i gołębi). Jeśli to będzie samica wytrzebi ci wszystkie gryzonie. U mnie pod stodołą gnieździ się od bóg wie ilu lat, kilka razy widziałem jak wyprowadzała młode, kilka razy obserwowałem walki terytorialne samców. Nie ukrywam - kradnie jajka jeśli tylko znajdzie, podbiera kurczaka raz na jakiś czas. Ale szczurów nie widziałem od bardzo dawna (ani śladów po szczurach).

Koty dorosłym szczurom nie poradzą. A trutki unikam jak ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeżeli ktoś chcę walczyć z gryzoniami to proponuję już zaczynać, na polu robi się mało pokarmu, warunki do bytowania marne wiec "schodzą" do budynków gdzie trzeba je odpowiednio dokarmić aby się nie panoszyły.

 

Aby tylko gryzonie smakowały "karmę" polecam wykonać coś takiego (lub zakupić) : http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/84193-karmnik-dla-gryzoni/


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Kolega polozyl waz ogrodowy do stdoly ok 40m w srodku musialo chyba zostac troche wody bo myszy podzieli go na 40 odcinkow metrowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

ja też miałem problem ze szczurami w szczegulności w miejscu gdzie jest doprowadzona woda do obory jest kawalek bez betonu i tam bylo strasznie pokopane przez szczury i nakładłem w to miejsce piołunu jest to bardzo zapachowa i gorzka w smaku roślina i od tamtej pory przestało być pokopane i nie widać szczórów ani żadnych ich śladów do było już ze 2 lata temu może 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

ode mnie porada jest taka że najlepszy to dobry pies nie musi byc duży ale żeby był mądry i łowny to wyłapie sam mam taką suczkę to w stodole nie ma ani sztuki w oborze wszystkie myszy wyłapała i raz w podwórku w złomie siedział jeden stary i wyczuła go to mu łeb odgryzła bo jak uciekał to zaklinował się w siatce jedyny minus tej mojej Psotki że czasami jajko zabierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

tak dobry pies zdarza się raz na jakiś czas, Ja miałam MURZYNA on był ekspert od mysz,szczurów,kun łasek miałam go przez 18 lat,teraz mam sukę ale to już nie to,więc w zasadzie to nie za bardzo dobra rada na te szczury,jedynie truć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja mam kaukaza i niby szuka jak głupia jak coś poczuje może i szczury by łapała na razie tylko zamęczyła kreta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam setera irlandzkiego, jako pies jest dobrym spokojnym psem bardzo towarzyskim który musi dużo biegać i przebywać z ludźmi, ale ma w genach myślistwo i tropienie wszystkiego to jego konik, znajdzie każdego gryzonia i wyciągnie go z każdej dziury, nieraz załatwiał 4 szczury naraz po kolei zostawiał ich i szukał dalej :) odkąd go mam nie ma u nas szczurów dłużej niż kilka dni czy tydzień, nawet myszy niszczy, kiedyś były u nas kuny teraz nie ma, lisy podchodziły i zabierały drób teraz niema tego problemu, polecam te psy, są trudne w wychowaniu , ale sama ich przyjacielskość w stosunku do ludzi cieszy :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

tak dobry pies zdarza się raz na jakiś czas, Ja miałam MURZYNA on był ekspert od mysz,szczurów,kun łasek miałam go przez 18 lat,teraz mam sukę ale to już nie to,więc w zasadzie to nie za bardzo dobra rada na te szczury,jedynie truć

To że tępił łaski to raczej nie za bardzo bo na szczury to właśnie łaska jest najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo24
      Witam
      Mam na polu taki problem.Otóż mam posadzone około 40 arów różnych jarzyn, buraków ziemniaków grochu wszystko ładnie rosło, ale zauważyłem że jakieś ,,STWORZENIA'' podgryzają mi korzenia we wszystkim co rośnie na tym polu kopią tunele i całe pole jest pod ryte. Macie jakieś pomysły jak się ich pozbyć? Przynoszą mi dość duże straty a chciałbym jeszcze uratować część tego co posiałem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez michu20
      wyczytałem w internecie ze zawieszenie paru kostek do wc na maszynie która zimuje odstrasza gryzonie które mogą poprzegryzac kable może ktoś praktykował takie coś a jak nie to może podzielcie się swoimi sposobami na pozbycie się tych nieproszonych gości
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj