Skocz do zawartości

Polecane posty

Krzysztof81    170

Szczury jest dosyć łatwo wytepić potrzeba tylko trochę czasu i zaangażowania. Najpierw trzeba trochę podkarmić przez jakie tydzień,dwa. Trzeba tylko dawać to czego akurat nie ma dostępnego dla gryzonia powszechnie np w masarni karmi się zbożem, w młynie mlekiem lub odpadami miesnymi. Po 2 tyg zaprawiamy trucizną aż zauważymy brak pobierania paszy i na jakiś czas spokój. A po tym zabiegu myślimy jak i zabezpieczamy budynki przed następną inwazją,która wcześniej czy później ale nastąpi.

Właśnie tutaj pytanie do Użytkowników na forum: czy korzystaliście już z usług takiej firmy zajmującej się odszczurzaniem ? Jeżeli tak to podajcie jak kształtują się koszty takiego zabiegu, od czego są uzależnione oraz oczywiście czy jest to skuteczne, będziemy czekać na odpowiedź oraz opinię.

porekek    0

Odszczurzanie nie jest takie drogie. Pojedynczy punkt kosztuje około 90-100zł (to zależy też jaka firma będzie to robić). Samemu też da się wytęepić :D

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek3773    11

najlepszy sposób to koty,a dokładnie kocice ,samce wolą popróżnować i oczywiście porządek w obejściu i garażach

Artur100    0

Ja przeżyłem juz pare wojen ze szczurami i wiem jak to inteligenty szkodnik.

Je trzeba przywabiać do trucizny, one sa inteligentne, dużo więcej jak myszy, i jak maja wybór bardziej atrakcyjnego pokarmu to nie ruszą trucizny. Do tego je trzeba przywabi. Przez lata wojen przekonalem się, ze najlepsze sa wędzonki. Szczury to uwielbiają.

Wędzona ryba albo boczek/slonina. Wędzone szprotki sa tanie ale nie zawsze dostepne w sklepach, wędzona makrela jest dobra  ale wystarczy im zostawiać skóre, osci z resztkami rybiego miesa, bardzo im to smakuje. Można tez wykładaćskóry ze sloniny i boczku wędzone albo przypieczone w ogniu aby pachniało. Trzeba to wykładać nawet z ziarnem, grubo mielona sruta aby szczury przyzwyczaic, do nie szkodliwego jedzenia przez kilka dni, dopiero wtedy wylozyć trucizne i przykryc to tym samym - wędzonkami, tylko wtedy zjedza.

Trucizny oparte sa na zwiazkach takich jak warfaryna albo bromadiolon. To sa zwiazki ktore uszkadzaja krew i naczynia krwionośne po kilku dniach kumulacji. Odtrutka na to jest witamina K, warto zatem poczytać etykiete trucizny, i jak wam pies albo kot choruje po zjedzeniu podtrutej myszy albo szczura to powiadomic o co chodzi, niech daje srodki niwelujace dzialania antykoagulantow.

Najlepiej jest tępić szczury w zarodku - trzymac łownego kota albo kotke bo ta lepsza, psy też. Jak widzicie szczury w dzien to znaczy że pod ziemia sa ich setki i tylko najsłabsze sztuki wypchnieto na zewnatrz. 

Można tez zalewać szczurze nory woda, albo wpuszczać spaliny, ale tu gumowe weże topią sie od goraca spalin, piła motorowa z rurką podstawiona pod szczurza nore wystarczy

jaco25    262

Próbował kto łapać na paści tłuczkowe u mnie sprawdzają się elegancko.

Moim zdaniem jeżeli chodzi o walę ze szczurami, jednak warto wybrać usługi wyspecjalizowanych w tym zakresie firm. Przy czym gdybym sama miała kogoś polecić, bez wątpienia byłaby to firma http://www.insekta.pl/oferta.html . Zakres jej działań jest bardzo szeroki, a co więcej cennik jest naprawdę przystępny, wobec czego warto tą opcję wziąć pod uwagę.Jestem przekonana, że korzystając z takiego rozwiązania, szybko pozbędziemy się problemu. 

dawid199303    13

A czy są jakieś trutki na szczury które nie szkodzą zwierzęta domowym? mam psa który za szczurami obkopał oborę z dwóch stron i jak znajdzie szczura to go rozszarpuje, w tamtym roku na wiosnę to na raz 20 szczurów a ogółem ponad 100, i już nie mam sił na te gryzonie posypał bym trutka ale boję się o psa ze jak zacznie szarpać takiego szczura to może się zatrutc jak połknie jego krew

Artur100    0

Psy i szczury to ssaki, maja identyczny metabolizm, watpilwe, zeby istnialy trutki zabijajace tylko szczury a nie szkadzace innym ssakom.

Jak pisalem - trucizny oparte na takich skladnikach jak warfaryna i bromadiolon powoduja pekanie naczyn krwionosnych, ratunkiem jest witamina K podana jak najszybciej. w razie zatrucia psa lub kota, trzeba prosic weterynarza o te wlasnie witamine.

Na czas trucia szczurow mozesz psa gdzies uwiazac, zamknac, nalozyc kaganiec i pilnowac, zeby nie lapal szczurow. Ewentualnie zalac szczurze nory woda. Ja kiedys pozbylem sie kretow w sadzie i ogrodku to kopaly tam i niszczyly. Zalalem woda ze studni krecie nory, poszlo kilkaset litrow ale skonczyl sie problem rycia ogrodu i sadu.

jacek3773    11

szczury to bałagan w otoczeniu, zadbać o porządek w gospodarstwie plus jakiś kot i pies i po problemie

martuska    0

Dwa razy miałam do czynienia u siebie ze szczurami. Dwa razy pomogło to samo, mianowicie napsikaliśmy im pianki uszczelniającej do otworów z których wychodziły. Nie wiem czy one się tego najadły, ale problem (szczury) po tym zabiegu znikał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się