Skocz do zawartości
fedzio255

Rolnictwo za 30 lat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Gość wolf19   
Gość wolf19

ja to bym chcial rzeby wzowili produkcje bizonow!!! wyobrazacie sobie znowu ujrzec stado 10 bizonow z056 na jednym polu? piekny widok... ale to tylko marzenia... :P:P

lamboR6    5

Sprzęt będzie taki sam tylko 30 lat starszy. A tak ogólnie to dlaczego mówi się ile rolnik płaci na składki KRUS i ile sie dopłaca a nie ile rolnicy mają renty i chorobowego. I ile z nas dożyje do renty i zobaczy to rolnictwo za 30 lat.

Wiadomość z agroFakt.pl

tommy66692    10

A ja powiem tak-bedzie jak jest, a moze nawet lepiej bo chlopu gó*** zrobią, bo probują ale nic im z tego nie wyjdzie.

sebe1033    62

jak niema dobrej kiełbasy czy masła prawdziwego ??? Jest tylko na innej półce ... cenowej .

Gdzieś coś słyszałem że najlepiej można zarobić na uwaga pośrednictwie ,i unia niby do tego dąży.

Za 30 lat to będzie u nas jak na zachodzie stare wysłużone johny ,nh itd .No ale dobra jak lud się wzbogaci a raczej już nasyci nowinkami technicznymi pomyśli by dobrze tzn zdrowo i bez konsekwencji ( zdrowotnych) zjeść czyli eko-gospodarstwa będą miały szanse bytu ,Wejdzie zminimalzowana uprawa ziemi by jak najmniej tracić i psuć ziemię oraz przy okazji zyskać dzięki mniejszemu zużyciu paliwa

Rafal180    2

za 30 lat sprzedam całe swoje gospodarstwo i wyjade na Hawaje ,bede lezął pod palmami i tanczył z tancerkami w bikini, i popija zimne piwko:P

a tak naprawde to mysle ze nic sie zabardzo nie zmieni:) bedzie tak jak jest teraz.Każdy ma inną wizje przyszłości ale najlepiej bedzie jak za 30 lat... porzyjemy zobaczymy:p

stasiex    23

Dzisiaj w "Głosie Wielkopolskim" przeczytałem, że pewna francuska firma wprowadziła na rynek uniwersalny nośnik narzędzi, który... ciągną konie. Jest to dwukonny wózek wyposażony w pompę hydrauliczną i TUZ oraz silnik do WOM. Poza tym posiada komfortowo wyglądające stanowisko dla operatora. Podobno można było podziwiać go w ubiegłą niedzielę w Szreniawie.

Kto wie, czy właśnie tak będzie wyglądał za kilka lat europejski "ciągnik" :P

Edytowano przez stasiex

kuba55    432

to nie bedzie nic nowego tylko poprustu stare ursusy beda zmienie na zachoddnie , maszyny tak samo ,kazdy pewno sie na cos nastawi , ci co nie mja 20 ha znikna , oraz ci co maja 20 ha i produkcje roslina tylko, ceny mleka i miesa moga byc duze

stasiex    23
To ciekawe, masz może zdjęcia albo nazwę tego wynalazku?

Po pierwsze - zdjęć nie mogę rozpowszechniać (poszukaj na stronie Głosu Wlkp)

Po drugie - nazwa tego urządzenia nie została w artykule podana

Ursusc385    515
to nie bedzie nic nowego tylko poprustu stare ursusy beda zmienie na zachoddnie , maszyny tak samo ,kazdy pewno sie na cos nastawi , ci co nie mja 20 ha znikna , oraz ci co maja 20 ha i produkcje roslina tylko, ceny mleka i miesa moga byc duze

A co wy tak ze małe gospodarstwa znikną ? a moze sie okaze ze małe zostaną a duze zniknął :P ale moim zdaniem nic sie nie zmieni poza nowszymi maszynami i bedzie mniej rolnikow bo teraz kazdy chce do miasta to bedzie moze oznaczało ze mleko itp. moze pojdzie w gore :P

UrsusCzesio    304

Aja mysle że za 30lat to się poprawi bo moze w koncu przejza na oczy jak na wsi będa stały puste chlewy zawalajace sie, maszyny na pól przegnite, bo jak tak dalej bedzie szło to mało kto bedzie gospodarzył, ale przecież nie moze tak być w nieskończonosć, wkońcu złamie sie ten,,szał cenowy" i mysle ze ustabilizuje sie to wszystko, ropa spadnie, świnie podejdą do góry

stachles    0

co do tych ciągników co same jeżdżą nawracają itp to też słyszałem ale ja to za tym niesestem nie żeby coś że jestem przeciw technice ale ja bez jazdy swoim sprzętem to bym nie wyrobił ;) a co do cen to tak za bardzo to niemam obiektywnego zdania bo cenami towaru ropy itp to interesuję się dopiero 3-4 lata ale jak popatrze na ceny baryłki ropy to teraz kosztuje 1/3 . A co do rolnictwa to mam 2 wersje albo wszystko upadnie i rolnictwa w Polsce niebędzie albo dzięki temu kryzysowi banki upadną i zacznie się wkońcu produkcja czegoś potrzebnego a nie przekładania papierków z kupki na kupke

michal82sa    14

Fajnie by Było żeby ropa była za darmo,Taki Fendt 936 vario kosztował z 40 tyś zł wszytsko sterowane na kompie np.ciągnik jedzie 20km od gospodarstwa a ty go oglądasz i sterujesz na kompie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez semos
      Mam taki mały problem, co kupić dziewczynie pod choinkę? Ma 24 lata.

A więc tak:
      -kolczyki i wisiorek odpadają, bo otrzymała je na mikołajki.
      -co do perfum to trochę głupio mi jest je kupić ponieważ ona pracuje w jednej z ogólnopolskich sieci drogerii wiec zna wszystkie perfumy oraz kremy i może zawsze porównać cenę tych perfum, a tego bym nie chciał aby wiedziała ile prezent kosztował.

Pluszaka już kupiłem do tego chce coś jeszcze w kasie max 80zł.
    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez valeTudo
       Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Kanuni5125
      A więc tak jak w temacie po prostu co lubicie jeść. Dla mnie najlepsze jedzenie to ziemniaki ze skwarkami i kwasem mmmm to jest najlepsze. A po jakiejś robocie lub nawet w trakcie dobrze jest coś przekąsić i wypić a tu najlepsza jest zasolona słonina z cebulą a jakby do tego na popitke trafiła by się jakaś ekologiczna to już wogóle jest super