fedzio255

Rolnictwo za 30 lat

Polecane posty

Gość wolf19   
Gość wolf19

ja to bym chcial rzeby wzowili produkcje bizonow!!! wyobrazacie sobie znowu ujrzec stado 10 bizonow z056 na jednym polu? piekny widok... ale to tylko marzenia... :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Sprzęt będzie taki sam tylko 30 lat starszy. A tak ogólnie to dlaczego mówi się ile rolnik płaci na składki KRUS i ile sie dopłaca a nie ile rolnicy mają renty i chorobowego. I ile z nas dożyje do renty i zobaczy to rolnictwo za 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

A ja powiem tak-bedzie jak jest, a moze nawet lepiej bo chlopu gó*** zrobią, bo probują ale nic im z tego nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak niema dobrej kiełbasy czy masła prawdziwego ??? Jest tylko na innej półce ... cenowej .

Gdzieś coś słyszałem że najlepiej można zarobić na uwaga pośrednictwie ,i unia niby do tego dąży.

Za 30 lat to będzie u nas jak na zachodzie stare wysłużone johny ,nh itd .No ale dobra jak lud się wzbogaci a raczej już nasyci nowinkami technicznymi pomyśli by dobrze tzn zdrowo i bez konsekwencji ( zdrowotnych) zjeść czyli eko-gospodarstwa będą miały szanse bytu ,Wejdzie zminimalzowana uprawa ziemi by jak najmniej tracić i psuć ziemię oraz przy okazji zyskać dzięki mniejszemu zużyciu paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

za 30 lat sprzedam całe swoje gospodarstwo i wyjade na Hawaje ,bede lezął pod palmami i tanczył z tancerkami w bikini, i popija zimne piwko:P

a tak naprawde to mysle ze nic sie zabardzo nie zmieni:) bedzie tak jak jest teraz.Każdy ma inną wizje przyszłości ale najlepiej bedzie jak za 30 lat... porzyjemy zobaczymy:p


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj w "Głosie Wielkopolskim" przeczytałem, że pewna francuska firma wprowadziła na rynek uniwersalny nośnik narzędzi, który... ciągną konie. Jest to dwukonny wózek wyposażony w pompę hydrauliczną i TUZ oraz silnik do WOM. Poza tym posiada komfortowo wyglądające stanowisko dla operatora. Podobno można było podziwiać go w ubiegłą niedzielę w Szreniawie.

 

Kto wie, czy właśnie tak będzie wyglądał za kilka lat europejski "ciągnik" :P

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

to nie bedzie nic nowego tylko poprustu stare ursusy beda zmienie na zachoddnie , maszyny tak samo ,kazdy pewno sie na cos nastawi , ci co nie mja 20 ha znikna , oraz ci co maja 20 ha i produkcje roslina tylko, ceny mleka i miesa moga byc duze


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
To ciekawe, masz może zdjęcia albo nazwę tego wynalazku?

 

Po pierwsze - zdjęć nie mogę rozpowszechniać (poszukaj na stronie Głosu Wlkp)

Po drugie - nazwa tego urządzenia nie została w artykule podana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
to nie bedzie nic nowego tylko poprustu stare ursusy beda zmienie na zachoddnie , maszyny tak samo ,kazdy pewno sie na cos nastawi , ci co nie mja 20 ha znikna , oraz ci co maja 20 ha i produkcje roslina tylko, ceny mleka i miesa moga byc duze

 

 

A co wy tak ze małe gospodarstwa znikną ? a moze sie okaze ze małe zostaną a duze zniknął :P ale moim zdaniem nic sie nie zmieni poza nowszymi maszynami i bedzie mniej rolnikow bo teraz kazdy chce do miasta to bedzie moze oznaczało ze mleko itp. moze pojdzie w gore :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Aja mysle że za 30lat to się poprawi bo moze w koncu przejza na oczy jak na wsi będa stały puste chlewy zawalajace sie, maszyny na pól przegnite, bo jak tak dalej bedzie szło to mało kto bedzie gospodarzył, ale przecież nie moze tak być w nieskończonosć, wkońcu złamie sie ten,,szał cenowy" i mysle ze ustabilizuje sie to wszystko, ropa spadnie, świnie podejdą do góry


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 30 lat to może niejednego z nas nie być... albo i Ziemi nie będzie(planety)... sorki niech powieje pesymizmem...


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

co do tych ciągników co same jeżdżą nawracają itp to też słyszałem ale ja to za tym niesestem nie żeby coś że jestem przeciw technice ale ja bez jazdy swoim sprzętem to bym nie wyrobił ;) a co do cen to tak za bardzo to niemam obiektywnego zdania bo cenami towaru ropy itp to interesuję się dopiero 3-4 lata ale jak popatrze na ceny baryłki ropy to teraz kosztuje 1/3 . A co do rolnictwa to mam 2 wersje albo wszystko upadnie i rolnictwa w Polsce niebędzie albo dzięki temu kryzysowi banki upadną i zacznie się wkońcu produkcja czegoś potrzebnego a nie przekładania papierków z kupki na kupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Fajnie by Było żeby ropa była za darmo,Taki Fendt 936 vario kosztował z 40 tyś zł wszytsko sterowane na kompie np.ciągnik jedzie 20km od gospodarstwa a ty go oglądasz i sterujesz na kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj