pupeq

Apetyt na paliwo w Valtrach

Polecane posty

iron    1037

mój Df waży ok 7 ton z przednim balastem który waży tone.przy pługu 4x50 na ekstremalnie mokrej glinie pod góre miewałem problemy z trakcją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Kiedyś ważyłem swoją T 151e z przednim TUZ ale bez balastu i wykazało6850kg w zbiorniku jakies 50l paliwa.Jak zatankujemy do pełna330l+balast 650kg to nabiera masy.Valtra ma dosyć długi "dziób"co poprawia stabilność przy ciężkich maszynach zawieszanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
czy wg ciebie 5900 na ciagnik prawie 200 KM to duza masa?

brzozak bez urazy ale Ja sam nie wiem jak oni te niecale 6t złapali ohmy.gif nasze versu niby zaczynają się od 6090 a nie 5900, a jak na wagę wjedziesz ciągnikiem z min ilością paliwa w baku bez balastu robi się 7t a jak zalejesz zalożysz balast jaki mamy to 8,4 t murowane, oni je chyba nawet bez kół ważą dry.gif

Edit:

karol co ma piernik do wiatraka? jak rama pomaga w trakcji? jak w uciągu?

Co do Axiona to szczególnie model 850 jest ciekawy parametry mocy, uciągu dzięki masie, silnikowi i skrzynii, jak klasa cięzka jednak gabarytowo to klasa średnia

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W trakcji i uciągu jedynie może pomóc amortyzacja przedniej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak @Lukaszu masz racje producenci manipuluja podajac parametry szczegolnie mase. zanizaja ja specjalnie, bo mniejsza masa to mniej energii do przemieszczenia (teoretycznie, bo kto ciagnikiem jezdzi na wycieczki?), to mniejsze ugniatanie gleby, to wieksze obciazenie uzyteczne, to mniejsze zuzycie opon, ewentualnie ukladu napedowego.

sa normy okreslajace mierzenie masy ciagnikow, w niektorych podaje sie wlasnie mase bez kol, problem tylko w tym, ze zaden producent nie podaje wg jakiej normy wazyl swoj ciagnik <_< <_< .

jak sie wazylem z t190 to tez wyszlo jej 8 ton, no ale tyle to wazy moj pusty :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

tylko, że Axion 850 jest tak jakby o pół numeru większy wink.gif do Valtry T190 należy porównać model 810 lub 820 bo z normami ISO one będą miały porównywalną moc a w tedy 8 ton na pusto robi się 7,1-7,3t w zależności od wyposażenia. Rożnica pomiędzy 810 a 840 to niecałe 300kg, a 840 i 850 to dobre 600kg.

Co do spalania:

Valtra T182 Versu + 2x Autosan D-616 ( ładunek ok14t) spalanie godzinowe 20 l/h

trasa: plac utwardzony - nawierzchnie asfaltowe - plac utwardzony

liczba kursów: 700

wzniesienia: jak to na wyżynie się zdarzały

prędkość średnia: 30km/h


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli podobnie jak kazdy inny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

810 z pelnym obciazeniem (model 2011) wazy rowniez 11 ton. nalezy doliczyc 300 kg za oske i dodatkowe 600 za obciazenie na kolach, ktore moze wyniesc 1,4 tony w stosunku do mojego 0,8.

czyli nie podobnie jak kazdy inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak swoją valterkę zakuję w bliźniaki i dam max balast to 11 łapie bez problemu wink.gif

Sąsiad dziś Axiona przyprowadził, zerknę jaki model i zważymy go zobaczymy ile on tam w standardzie waży tongue.gif


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

no ale

te nowe valtry teraz to max mase mają 12 ton to dość ładnie zwłaszcza biorąc pod uwagę że niejest to konstrukcja w pełni ramowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Lukasz1987 ja mowie caly czas o standardowym obciazeniu ;) .

jak mozesz (to obok powiedzmy tematu, dla zaspokojenia mojej ciekawosci) to luknij na obciazniki na tylnych kolach ile mu zakladaja i jak sa montowane. bo widzialem w folderze juz 1,4 T na tych samych szpilkach co u mnie 800 :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

nie wiem czy pisze w temacie ale moja valtra na pusto wazy 6160kg. do tego 640kg na tylna oske i na przod 960kg. aresa nie wazylem i nie mam instrukcji do niego wiec nie wiem ile wazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolN101    0

Spalanie w N101 wychodzi super !!!Prosze zobacz sobie Filmy na youtube na kanale AgroJurek Jest tam film jak orze Valtrą pod bardzo dużą duża góre i wychodzi tylko ok.13L Valtry z porównaniem do JD wychodzą jak by chodziły na wode!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcFarmer    0

Spalanie w N101 wychodzi super !!!Prosze zobacz sobie Filmy na youtube na kanale AgroJurek Jest tam film jak orze Valtrą pod bardzo dużą duża góre i wychodzi tylko ok.13L Valtry z porównaniem do JD wychodzą jak by chodziły na wode!

 

 

Szkoda, że moja N101 na wode nie chce chodzić bo pijak z niej nieprzeciętny ;[

Lekka robota z ładowaczem jak załadunek balotów mniej jak 8l/h nie weźmie, przy ciężkiej na wałku np prasowanie to 16-18 wciągnie,

a taka fajna miała być ekonomiczna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalosik    0

Valtra t-162e versu z miękką osią i przednim TUZ-em na którym wisiał obciążnik 1100kg z obciążnikami na tylnych kołach (standardowe w versu)bez paliwa (świeciła się głęboka rezerwa) ważyła 8700 kg. Jeżeli chodzi o spalanie w warunkach w których pracowałem w tym roku wychodziły przyzwoite wyniki. W ciężkiej suchej rędzinie z pługiem Unia TUR 4+1 (korpus 40cm) w granicach 17-18 l/ha. W zestawie uprawowo-siewnym 3m wyniki były bardzo różne w zależności od zwięzłości ziemi, wilgotności i jakości orki. Od 10 - 15 l/ha. Chwilowe spalanie nigdy nie przekroczyło 30,5 l/h. Po przepracowaniu 300mth wiem, że komputer zawyża spalanie. Przy dystrybutorze zawsze byłem pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj