pupeq

Apetyt na paliwo w Valtrach

Polecane posty

Cyzyk    0

@HubertOjdana

To pierwsze dwa miejsca według ciebie jakie ciągniki zajmują??

Ja bym na pierwsze miejsce da Fendta a na drugie JD no i trzecie Valtre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mnie 3 miejsce zajmuje valtra, mf, nh, case, steyr, claas, df, same, lambo. naprawde sprzet na bardzo wyrownanym poziomie, wiec raczej to kwestia indywidualnych upodoban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

@brzozak2

Na 3 miejsce to ty wymieniłeś większość konkretnych marek które coś reprezentują :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD pozniej Fendt

 

mimo wszystko prostota jest najlepsza. Ale to tylko moje zdanie

 

EDIT. podzielam zdanie @Brzozaka lecz wszystkie wymienione firmy umiesciłbym na 4 miejscu. Valtrę na 3

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Też prawda bo dla każdy uważa jakąś tam markę za najlepszą. Jak by tak nie było to np. rolnicy mięli by albo same valtry albo same JD więc każdy ciągnik ma swoje zalety i wady, jeszcze nie znalazłem idealnego ciągnika który był by pod każdym względem lepszy od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I tutaj wchodzimy w strefę gustów. Zauważ, że wiele rolników decyduję się na daną markę dzięki umiejętnościom sprzedawcy. Dobre wciskanie kitu to wiecej jak polowa sukcesu. Każdy zachwala swoje a to gdzie najpierw trafisz kierujac sie wyborem ciagnika to czesto loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

EDIT. podzielam zdanie @Brzozaka lecz wszystkie wymienione firmy umiesciłbym na 4 miejscu. Valtrę na 3

bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Tak tu masz rację przedstawiciele od wszystkich marek tak potrafią zjechać konkurencję a swoją markę tak zachwalać, że to się w głowie nie mieści ;) Ale w końcu im za to płacą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W segmencie ciagników 120-200km Valtra charakteryzuję się lepszą siłą uciągu i rozłożeniem masy.

Do tego dochodzi sama masa, jest o cięższa od konkurencji.

W standardach oferuje szersze ogumienie - JD np za opcją.

Prostota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Z tym uciągiem to się zgodzę bo wiem co ten ciągnik potrafi. No i niewątpliwą zaletą jest duże obciążenie użyteczne tych ciągników, w tym względzie żadna marka nie wypada lepiej (przedział ok. 120km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

fakt seria t ma dobrze rozlozona mase, ale takie claasy maja podobnie rozlozona mase i sa jeszcze ciezsze od valtr. maja mocniejsze podnosniki, lepsze silniki i skrzynie biegow, do tego duzo lepiej sa wykonane w srodku, takze mysle, ze niezasluzenie stawiasz valtre nad pozostalymi graczami.

 

od razu mowie, ze jestem nieobiektywnym fanem claasa, ale liczby juz nie klamia ;) .

 

http://www.valtra.pl/products/tractors/113.asp czy wg ciebie 5900 na ciagnik prawie 200 KM to duza masa? :o :o

 

kiedys wazylem sie z taka valtra i przegrala sromotnie, ale nie zdawalem sobie sprawy, ze bez obciazenia jest az tak lekka.

 

t202 versu 6090 kg :lol: :lol: :lol: . to 16'tka z turem jest ciezsza, d.pa nie ciagnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja również nieobiektywnie mogę oceniać co podkreślałem na poczatku wdawania się w tę rozmowę.

Zauważ, że są to masy bez dociążenia, a te Valtra ma naprawdę porządne dociążyć zwiększająć bez problemu wagę do 9t a nawet więcej. A przy rozłozeniu masy 46%-54% daję fajny uciąg.

Z Claasem nie miałęm stycznosci, tylko co na targach i Ukrainie ze starym modelem 260km co według mnie był porażką (modelu nie pamietam- http://www.hobbyshop-modelbouw.nl/bestanden/uni.claas%20223008.jpeg ) dlatego nie wypowiem się o tej maszynie. Być może jest tak jak mówisz. Także podkreślam po raz kolejny, że bazuję na własnych doswiadczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wlasnie 9, a 11 (w nowym modelu axion nawet 12 ze standardowym obciazeniem dodatkowym) w claasie to jest ta wlasnie roznica przy tym samym rozlozeniu masy ;)

 

atles oprocz kolorow claasa, nie mial z nim jeszcze za wiele wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dealer ma największą kasę na sprzedanym ciągniku :lol: Słyszałem od kogoś że za na jednym Belarusie (chyba moc coś koło 80km) dealer ma w łapie ponad 10tys. :blink:

 

Gdyby Belarusy przychodziły bezpośrednio z Mińska do Polski to by kosztował max 40 tys, a kosztuje prawie drugie tyle. Dealerzy i pośrednicy zgarniają druga wartość ciągnika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz...pierwsze wrażenie pozostawił kiepskie :P ale jestem świadomy że to Renault był pomalowany

Brzozak@ Axion to inna liga... bardziej bym ją porównywał do Valtry S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

:blink: :blink: zakres mocy 160-220 KM, to S (270-360 KM) nawet sie nie zaczyna, dziwne te twoje porownania :P .

wczesniej jest arion, ktory masa jest porownywalny do valtry, a rozlozenie ma korzystniejsze.

 

EDIT

 

nie moja wina, ze za taka cene je tak przypakowali (oprocz masy moment w 850 - 1050 Nm), dlatego stawiam je na 3 miejscu (subiektywnie oczywiscie, bo obiektywnie wczesniej przeze mnie wymienione sa na nim), w testach modele cebis tez ciesza sie bardzo duzym uznaniem.

 

szkoda, ze nie maja konstrukcji ramowej, ale wtedy byliby mniej konkurencyjni w grupie klientow w ktora celuja.

bo z rama musieliby celowac w tych co szukaja miedzy jd, a fendtem, a to dosc ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jesli chodzi o uciąg to najlepszy maja john deery poniewaz mają konstrukcję pełno ramową co zwieksza trakcję, a mój subiektywny ranking traktorów to ;

1 - john deere, fendt

2 - deutz fahr

3 - valtra

4 - case, mf

5 - claas, new holland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jakie normy mocy patrzysz? Jak sam pisałeś Axion w standardzie z dociążeniem 12t, wnioskuję że sam ok 10t czyli tyle samo co Valtra S Moc Valtry podałeś maksymalną bo najmniejsza ESKA ma 230km.

 

126-180 to przedział mocy Valtry T więc też ma się nijak do 160-220 Axiona z tym że Axion waży 10t a Valtra 6t

 

Myślę że Axiona nie można porównać ani do T ani do S

 

Szczerze powiedziawszy nigdy nie brałem pod uwagę Claasa przy zakupie ciagnika i jest to dla mnie czarna magia.

 

A jak cenowo wypada Axion względem Valtry T ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

podalem moc maksymalna valtry s i claasa axiona, nawet jak masz 10 KM roznicy miedzy normami to nic to nie znaczy.

 

claas bez obciazenia wazy 8 ton, a nie 10 i to z miekka osia, bo bez 7 z czyms.

 

mowilem, ze do miejszych valtr mozesz wziac ariona 600 wypada przynajmniej tak samo korzystnie, a serie axion obciac na modelu 830 i masz idealnie odwzorowana serie T ;) . natomiast z S nie ma nic wspolnego, totalny kosmos ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

panowie widzę ze temat zszedł :} ale ja jeszcze dorzucę takie pytanie mając wybierać między JD 6930 premium DF m620 profiline i Valtra t152 versu co byście wybrali liczę na obiektywne opinie :) wiadomo do pracy w pługu agregacie uprawowo siewnym ogólnie jako główny ciągnik sorry za ten post w dziale poswięconym czemuś innemu pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podalem moc maksymalna valtry s i claasa axiona, nawet jak masz 10 KM roznicy miedzy normami to nic to nie znaczy.

 

claas bez obciazenia wazy 8 ton, a nie 10 i to z miekka osia, bo bez 7 z czyms.

 

mowilem, ze do miejszych valtr mozesz wziac ariona 600 wypada przynajmniej tak samo korzystnie, a serie axion obciac na modelu 830 i masz idealnie odwzorowana serie T ;) . natomiast z S nie ma nic wspolnego, totalny kosmos ;) .

 

OK, masz rację.

 

Powiem szczerze że Axion to jednak ciekawa alternatywa dla innych firm. Ja - słabo uświadomiony człowiek nie mogę się wypowiadać o Claasach bo nie znam tych maszyn. No ale dzieki za nawrócenie mnie. Napewno kiedyś mi się przydadzą te liczby ;)

 

 

@ANDREW poszukaj na forum - jest naprawdę dużo napisane na temat tych ciągników. Co byś nie wybrał będziesz zadowolony

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie jest bardzo ciekawa alternatywa i dlatego sie na niego z ojcem zdecydowalem. nie ma ramy, ale reszta parametrow niezle odskakuje od sredniej, oprocz juz wczesniej omowionych masa dopuszczalna 14 ton ;) , przy 8 wlasnej daje 6 ton uzytecznej B) .

gdzie np. johan deer ;) ma z tym zawsze problemy. tu wlasnie powstaje paradoks, bo na johna mozna by zapakowac wiecej jesli chodzi o rozwiazania konstrukcyjne, ale tym samym producent nie przewiduje takiej mozliwosc ustawiajac obciazenie dodatkowe np. na poziomie 3-4 ton. pod tym wzgledem chyba fendt najlepiej wypada, ze wszystkich ciagnikow, ma i rame i zapas, zeby dzwigac ciezary.

z kolei tam gdzie masa wlasna sie przydaje bardziej, czyli do maszyn ciaganych nie potrzebna juz jest rama, dlatego jako fan maszyn niezawieszanych wybralem axiona :) .

 

pozostaje jeszcze kwestia obciazania hakow i zaczepow, no ale trudno nie mozna miec wszystkiego ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pamiętam że szkopy to jeszcze inaczej obliczają-oprócz tego co pisze fabryka to oni patrzą na max. nośność osi a wtedy ponoć JD aż tak źle nie wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zaprzeczę, że JD to lekkie ciągniki oczywiscie w segmencie 120-200km. Mój JD 6830 waży trochę ponad 5500kg co przy wąskich oponach 420/85 52/85 jest koszmarem w pracy pod względem uciągu i poślizgu kół. Mocy nigdy mu nie brakuje ( poza przygodą z 6x50 Kvernelanda B) ) ale za to uciągu strasznie. Nie zliczę ile razy trzeba było go ratować przy wtopach. Niby ma na przodzie 600kg ale co to jest? Maksymalnie można dociążyć do 10t.

Na wiosnę planuję zmianę ogumienia na szersze i bardziej do transportu przystosowane. Chętnie bym widział obciążniki na kołach ale oryginalne JD to kosmos cenowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj